BOYDAK HOLDİNG MARKALARI İSTİKBAL, BELLONA VE MONDİ
BİR YILDA %48 BÜYÜDÜ...
Tarih: 10.11.2017 16:47:36/ 863okunma / 0yorum

Furniture İstanbul´un yıldızı İstikbal, Bellona ve Mondi markalarıyla Boydak Holding oldu. CEO Ertunç Laçinel, "Son bir yılda grubumuz yüzde 48 oranında büyüme yakaladı. Artık yurt dışı pazarlara ağırlık veriyoruz. Türkiye´deki 1700 mağazamızın yanı sıra dünyada da Çin, Amerika, Avrupa ve Afrika dahil 205 mağazamız var. Yurt dışına montaj tesisleri kurarak bunu daha da genişleteceğiz. 420 milyon dolarlık ihracatımızı 1 milyar dolara, parekende ciromuzu da 10 milyar liraya çıkarmayı hedefliyoruz" dedi.

Furniture İstanbul-İstanbul Mobilya Fuarı´nın yıldızı Boydak Holding; İstikbal, Bellona ve Mondi markalarıyla son bir yılda rekor üstüne rekor kırdı. Yeni ürünleriyle fuarın yıldızı olan holding, hedefini de "Dünyada 1 numara olmak" diye belirledi.

Boydak Holding CEO´su Ertunç Laçinel, bir yılda grup olarak toplamda yüzde 48´lik bir büyüme yakaladıklarını, dünyanın her kıtasına da mağaza açtıklarını açıkladı. Laçinel´in açıklamaları şöyle:

"Grup olarak çok verimli bir yılı geride bıraktık.Biz büyümede hedefi yüzde 30 olarak belirlemiştik ama bunu çok geçtik. Bunda devletimizin KDV indiriminin büyük katkısı oldu. Toplamda yüzde 48 büyüdük. Mobilya sektöründeki markalarımız İstikbal yüzde 51, Bellona yüzde 47, Mondi yüzde 42 büyüdü. Bunun yanı sıra Formsünger yüzde 90´a yakın bir büyüme yakaladı. Boyçelik yüzde 60, Boyteks yüzde 47 büyüdü. İhracatımız yüzde 13 arttı. Çalışan sayımız 13 bine ulaştı ki, dolaylı olarak bu rakam 50 bin civarında. Ayrıca dışardan iş yapanlarla birlikte bu rakam yüzbinleri buluyor.

ÇALIŞANLARIMIZLA PAYLAŞTIK

"Bugün holdingimiz Türkiye´nin en büyük mobilya üreticisi. 2.1 milyonmetrekare üretim alanımız var ki, bunun 1.5 milyon metrekaresi kapalı alan. Türkiye´de de Avrupa´da da böyle bir üretim tesisi yok. Biz büyümemizin karşılığını çalışanlarımızla paylaştık. Biliyorsunuz toplu sözleşme ile çalışanlarımıza yüzde 13 zam yaptık. Bütün çalışanlarımızı tamamlayıcı sağlık sigortası yaptırdık. Ayrıca her çalışanımızın hesabına 825 liralık bir ek gelir yatırdık."

OLMADIĞIMIZ KITA YOK. İHRACATTA HEDEF 1 MİLYAR DOLAR

"Bizim üç markamızla Türkiye´de 1700 bayimiz var. Bunu daha da artırmayı hedefliyoruz ve yurt dışı pazarlara ağırlık veriyoruz. Avrupa, Amerika, Asya, Afrika... Olmadığımız kıta yok. Çin´de de mağaza açtık.Mobilya devi ülke olan İsveç´te, İsviçre´de de var. Afrika ülkelerinde, Amerika´da var. Yurt dışında franchisingler verdik ve 205 mağazaya ulaştık. Amerika kıtasına kuzey ve güney olarak ağırlık vereceğiz. Bizim doğu Avrupa ülkelerinde ve Rusya´da üretim tesislerimiz var. Bunu Amerika´da da yapmak istiyoruz. Farklı ülkelerde montajlama tesisleriyle kendi hammaddelerimizle üretim yapacağız. Yurt dışında en önemli şey mobilyanın teslimat süresi. Biz bunu kendi tesislerimizde yaparak bu süreyi kısaltacağız. 420 milyon dolarlık ihracatımızı 1 milyar dolara çıkarmayı hedefliyoruz. "

HER ÜLKEYE ÖZEL MODEL

"Araştırma geliştirmeye önem veriyoruz. Argeye büyük kaynak ayırdık. Sürekli yeni modeller üzerinde çalışıyoruz. Yurt dışında daha da etkili olmak için ülkelere, hatta kişilere farklı modeller üzerinde duruyoruz. Bunu Amerika kıtasında da yapacağız. Kuzey ve güney Amerika´da da montajlama tesislerimizle ülkelere özel modelleri yapıp, piyasaya süreceğiz. Mobilyada parekende ciromuz 5.5 milyar liraya ulaştı. Bunu 10 milyar liraya çıkarmak istiyoruz. Biz grup olarak dünyada mobilyada ilk 5´teyiz. Hedefimiz dünya birinciliği."

FUARDA RAKİPLERİMİZİ GÖRDÜK

"İstanbul Mobilya Fuarı´nda yerlerimizi geniş tuttuk. Ziyaretcilerimizin ürünlerimizi rahatça incelemelerini sağlamtı buradaki amacımız. Bizim fuara katılmaktaki amacımız satış yapmak değil, yeni modellerimizi, ürünlerimizi tanıtmak. Hem de rakiplerimizi görmek açısından bir fırsat oldu. Bir yılda grup olarak önemli aşamalar kaydettik, güzel sonuçlar elde ettik. Şimdi ulaştığımız rakamları iki katına çıkarmak için çalışıyoruz. Markalarımızı dünyaya çok daha fazla tanıtacak, ülkemizin ekonomisine ve istihdama daha çok fayda sağlayacağız."
Kaynak: KURUM BÜLTENİ

KAYSERİ TİCARET BORSASI BESİCİLERİ BİLGİLENDİRDİ…
KAYSERİ TİCARET BORSASI BESİCİLERİ BİLGİLENDİRDİ…
Kayseri Ticaret Borsasınca tertiplenen bilgilendirme toplantısında ilimizde faaliyet gösteren besicilere devlet destekleri, hibe krediler ve Beydeğirmeni Organize Besi Bölgesi ile ilgili olarak detaylı bilgiler verildi…
KESOB  BAŞKANI  ÖVÜÇ,
KESOB BAŞKANI ÖVÜÇ,
“BORÇ ALARAK, BORÇ ÖDENMEZ”
KAYSO BAŞKANI BÜYÜKSİMİTCİ,
KAYSO BAŞKANI BÜYÜKSİMİTCİ,
“ENDÜSTRİ 4.0´I KAÇIRIRSAK GELİŞMEMİŞ ÜLKELER SINIFINDA YER ALIRIZ”
AKKIŞLA´DA GİLABURU REKOLTESİ YÜZLERİ GÜLDÜRDÜ
AKKIŞLA´DA GİLABURU REKOLTESİ YÜZLERİ GÜLDÜRDÜ
İlimizin Türkiye´ye tanıttığı ‘Gilaburu´ nun sık yetiştirildiği ilçelerden biri olan Akkışla´da bu yılki rekolte beklenenden çok gerçekleşince yüzler güldü…
BAŞKAN AKAY,
BAŞKAN AKAY,
“2018 ŞEKER SEKTÖRÜ İÇİN ÖNEMLİ SIKINTILARA GEBE”
KAYSERİ´NİN BAŞARILI TEKNOLOJİ GİRİŞİMCİLERİ ÖDÜLLERİ TOPLADI!
KAYSERİ´NİN BAŞARILI TEKNOLOJİ GİRİŞİMCİLERİ ÖDÜLLERİ TOPLADI!
Çalık Holding ve Yıldız Teknoloji Transfer Ofisi iş birliğiyle gerçekleştirilen “İlk İşim Girişim” yarışmasının sonuçları açıklandı. Erciyes Teknopark bünyesinde yer alan Sera Kuluçka Merkezi´nin yetiştirdiği 3 başarılı girişimci son 20 finalist içerisinde yer aldı.
KAYSERİ TİCARET ODASI
KAYSERİ TİCARET ODASI
GIDA, TARIM VE HAYVANCILIK MESLEK KOMİTESİ ÜYELERİNİ BULUŞTURDU…
BAŞKAN HİÇYILMAZ,
BAŞKAN HİÇYILMAZ,
“YERLİ OTOMOBİL FABRİKASININ KAYSERİ´DE KURULMASINI İSTİYORUZ”
KAYSO BAŞKANI BÜYÜKSİMİTCİ,
KAYSO BAŞKANI BÜYÜKSİMİTCİ,
“DOĞRU BİR TEŞVİK SİSTEMİ YATIRIMLARIN ÖNÜNÜ AÇACAKTIR”
DANELİK MISIRA ALTIN GİBİ FİYAT
DANELİK MISIRA ALTIN GİBİ FİYAT
Kayseri Pancar Kooperatifi danelik mısıra verdiği yüksek fiyatla hem talebi hem de çiftçinin kazancını artırdı.
OSB METAL ÜRÜNLER TİCARET HEYETİ
OSB METAL ÜRÜNLER TİCARET HEYETİ
ABD VE KANADA ZİYARETİNİ TAMAMLADI .
YERLİ ÜRÜNE KREDİ MÜJDESİ
YERLİ ÜRÜNE KREDİ MÜJDESİ
Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, bir otelde düzenlenen "MÜSİAD İnşaat Sektörü ve Kentsel Dönüşüm Temalı Türkiye İstişare Toplantısı"na katıldı. Bakan Özhaseki toplantıda yaptığı konuşmada, Türkiye´de 1950 ile 1980 yılları arasında inşa edilen yapıların neredeyse, tamamının risk taşıdığını belirtti.
KAYSERİ PANCAR KOOPERATİFİ YÖNETİM KURULU BAŞKANI HÜSEYİN AKAY,
KAYSERİ PANCAR KOOPERATİFİ YÖNETİM KURULU BAŞKANI HÜSEYİN AKAY,
“Türkiye´nin kalkınması öncelikle Türk çiftçisinin kalkınmasından geçiyor”
KAYSERİ´NİN İHRACATINDA YÜZDE 38,7´LİK REKOR ARTIŞ
KAYSERİ´NİN İHRACATINDA YÜZDE 38,7´LİK REKOR ARTIŞ
Kayseri Sanayi Odası (KAYSO) Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Büyüksimitci, Türkiye´nin Ekim ayı ihracatı Eylül ayına göre yüzde 19,48 oranında artarken, Kayseri´nin Ekim ayı ihracat rakamlarının TİM verilerine göre bir önceki aya oranla yüzde 38,7 artarak, 161,7 milyon dolar olarak gerçekleştiğini açıkladı.
KAYSERİ, İSTİRİDYE MANTARININ ÜRETİM MERKEZİ OLACAK
KAYSERİ, İSTİRİDYE MANTARININ ÜRETİM MERKEZİ OLACAK
İl Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü ile İstiridye Mantarı Üreticiler Derneği tarafından düzenlenen İstiridye Mantarı Tanıtım Günleri´nin 1´incisi gerçekleştirildi.
SAYFA EDİTÖRÜ

/resimler/2015-4/16/1020184616446.jpg

 

    Süleyman ERDOĞAN
     editor@kayserihaber.com.tr 
    

Resmi İlanlar

Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Kayseri
23 Kasım 2017 Perşembe
Bugün
Karlı - Yağmurlu
6 °C
0 °C
Cuma
Parçalı bulutlu
7 °C
-3 °C
Cumartesi
Güneşli
9 °C
-7 °C
KAYTV

Kaytv kayseri üzerinde

 

İLETİŞİM

Adres : Turgut Reis Mahallesi
İlgi Sok. Şehit İsmal Uygun Ap
No:22/A Kocasinan / KAYSERİ
Telefon : 0 352 235 63 63
Fax : 0 352 235 84 74

/resimler/2017-9/7/1139320060307.jpg
KANALIMIZA
ABONE OL