KANALIMIZA ABONE OL

YEREL BASINA DESTEK OL

 


EDİTÖR

SAYFA EDİTÖRÜ

 Uğur ALTUNER
 editor@kayserihaber.com.tr

   

ÖZHASEKİ:''BİZLER HİZMET İÇİN VARIZ''

BÜYÜKKILIÇ İNGİLİZ MÜSTEŞARI AĞIRLADI

BÜYÜKKILIÇ: “KADIN KOLLARIMIZ YÜZ AKIMIZ”

BAKAN GÜL:“KAYSERİ ÜRETEREK BÜYÜYEN BİR ŞEHİR”

ÖZHASEKİ: “GÖNÜL BELEDİYECİLİĞİNİ İNŞA EDİYORUZ”

AK KURMAYLAR’DAN ESNAF ZİYARETİ

ÖZDOĞAN'DAN "SİYASİ CİNAYETLER" YORUMU

ÖZDEMİR: "ÇİFTÇİNİN TRAKTÖRÜ HACİZ EDİLMEMELİ"

ÖZHASEKİ:“KOCASİNAN VAR GÜCÜYLE ÇALIŞIYOR”

MHP KURMAYLARI BAŞARI İÇİN İSTİŞARE YAPTI

NERGİS: "HEDEFİMİZ % 9 BÜYÜME ORTALAMASI”

ÖZHASEKİ: "20 YILDIR BİRİNCİ PARTİYİZ, BU DÜNYA REKORUDUR"

ÖZHASEKİ: “AK PARTİ DÖNEMİNDE YURTLAR TAM 4 KATINA ÇIKTI”

ERSOY VE İNCETOPRAK’TAN BASIN TOPLANTISI

ÖZDEMİR'DEN MERAL AKŞENER YORUMU

OKANDAN: “MUHALEFETİN MESELESİ ÖĞRENCİ DEĞİL”

Anahtar Kelimeler: HAFTA NÖBETÇİ VEKİL İSMAİL TAMER
Gürkan Ofis Mobilyaları

BU HAFTA NÖBETÇİ VEKİL İSMAİL TAMER OLDU

AK PARTİ MİLLETVEKİLİ TAMER: "HİÇBİR İLİMİZDE AÇIKTA KALAN ÖĞRENCİ YOK

Ak Parti İl Başkanlığınca tertiplenen nöbetçi vekil uygulaması kapsamında gündeme dair partisinin görüşlerini dile getiren AK Parti Kayseri Milletvekili İsmail Tamer muhalefetin üniversite öğrencilerine yönelik olarak orta attıkları yurt problemlerinin gerçeği yansıtmadığını vurgulayıp “Hiçbir ilimizde açıkta kalan öğrenci yok” ifadesini kullandı.

Ak Parti İl Başkanlığınca tertiplenen nöbetçi vekil uygulaması kapsamında medya mensuplarının karşına çıkan AK Parti Kayseri Milletvekili İsmail Tamer sözlerine ilimizin koronavirüs vaka sayılarında Türkiye'de en yüksek illerden bir tanesi olduğunu hatırlatıp, özellikle okullarda sıkıntı yaşandığını vurgulayarak şöyle konuştu "Kayseri yine ilk 5'i bırakmıyor. Bu hepimizin ayıbı diye düşünüyorum. Hastanelerdeki doluluk oranlarımız maalesef yüksek, şuanda yüzde 85. Yoğun bakımlarımızın doluluk oranı yüzde 60 civarına düştü. Entübe olan hasta sayılarımız yüksek, zaten kaybettiğimiz hastaları da biliyorsunuz istediğimiz seviyede değil."

Vekil Tamer sözlerinin devamında muhalefet partilerinin iddia ettiği gibi olmadığını kaydedip "Hiçbir ilimizde açıkta kalan öğrenci yok" dedi ve ekledi  "Üniversitelerimiz açıldı. Ortada bir KYK yurt problemlerinin olduğu ifade ediliyor. Tamamen provokasyon. Hiçbir ilimizde, hiçbir öğrencimiz açıkta değil. Altını çizerek belirtiyorum. 2002 yılında geldiğimizde 175 bin yurt yatağı varken şimdi bu oranlar 1 milyonun üzerine çıktı. El insaf, 5 yıldızlı otel konumundaki kredi ve yurtlar kurumu son derece mükemmel şekilde devam ediyor" ifadelerini kullandı. Kayseri'de yatırımların devam ettiğini aktaran Tamer; "En önemli yatırımlarımızdan bir tanesi yüksek hızlı trenimiz. Mali yönden problemler çözüldü, şu günlerde imzaları atmayı bekliyoruz. En kısa zamanda da inşallah temelini atacağız. Havaalanı bitmek üzere, millet bahçesi bitmek üzere. Erciyes'teki projelerimiz devam ediyor."