KANALIMIZA ABONE OL

YEREL BASINA DESTEK OL

 


EDİTÖR

SAYFA EDİTÖRÜ

 Uğur ALTUNER
 editor@kayserihaber.com.tr

   

KADIN AMBULANS ŞOFÖR ADAYLARINA ZORLU EĞİTİM

112’DE AMBULANS SÜRÜŞ TEKNİKLERİ EĞİTİMLERİ DEVAM EDİYOR

KAYSERİ TABİP ODASI, TABİP ODALARININ ÇOKLU MESLEK ÖRGÜTÜ HALİNE GETİRİLMESİNİ DEĞERLENDİRDİ

"ÇÖZÜM BÜTÜN HEKİMLERİN ADİL TEMSİL EDİLDİĞİ TTB’DİR"

SOLUNUM SIKINTISI ÇEKEN BEBEK İÇİN HAVA AMBULANSI

BEBEK KAYSERİ ŞEHİR HASTANESİ'NDE TEDAVİ ALTINA ALINDI

GİLABURU ALMANIN TAM ZAMANI

BÖBREK TAŞI DÜŞÜRÜYOR, AĞRI KESİYOR

İL SAĞLIK MÜDÜRÜ BENLİ’NİN SÖZLEŞMESİ UZATILDI

ALİ RAMAZAN BENLİ’NİN GÖREV SÜRESİ 14.04.2021 TARİHİNE KADAR UZATILDI

ERÜ’DE ‘GÖNÜLLÜ KAN BAĞIŞI ETKİNLİĞİ’ DÜZENLENDİ

AMAÇ HALKIN BİLİNÇLİ OLMASINI HATIRLATMAK

İLK FAZ 3 GÖNÜLLÜSÜ SERVİS ÇALIŞANI

“HİÇBİR AŞI, COVİD KADAR HAYATIMIZI RİSKE ATAMAZ”

VATANDAŞLARIN TEDBİRLERE UYMASI, SALGININ KISMEN KONTROL ALTINA ALINMASINI SAĞLADI

İL SAĞLIK MÜDÜRÜ BENLİ, "OKULLARIN AÇILACAK OLMASI TEDBİRLERİN ÖNEMİNİ DAHA DA ÖNE ÇIKARDI"

TARIM İL MÜDÜRLÜĞÜ KKKA İLE MÜCADELE İÇİN 16 İLÇEYE İLAÇ DAĞITTI

Covid-19 pandemi süreci devam ederken, Kayseri İl Tarım ve Orman Müdürlüğü Kırım Kongo Kanamalı Ateşi hastalığı ile mücadele için 16 ilçeye 10 bin kutu ilaç dağıtımı yaptı.

KAFASINI TRAKTÖR PULLUĞUNA ÇARPTI, KAFATASI ÇATLADI

TALİHSİZ ADAM SARIZ’DAN HAVA AMBULANSI İLE KENT MERKEZİNE GETİRİLDİ

YAHYALI’DA DOĞAN BEBEK İÇİN HAVA AMBULANSI

DOĞUMDAN SONRA AĞLAMADI VE MORARDI

COV-2 AŞISI TÜRKİYE’DE 13 BİN GÖNÜLLÜYE UYGULANACAK

“GÖNÜLLÜLER 18-50 YAŞ ARASINDA KRONİK HASTALIĞI OLMAYAN KİŞİLERDEN SEÇİLECEK”

KAYSERİ ŞEHİR HASTANESİ ÇALIŞMALARIYLA TÜM ŞEHİR HASTANELERİ İÇİN ÖRNEK TEŞKİL EDİYOR

TEKİRDAĞ İL SAĞLIK MÜDÜRLÜĞÜ, KAYSERİ ŞEHİR HASTANESİ HAKKINDA BİLGİ ALDI

TABİP ODALARI’NDAN ORTAK SES

“TÜRK TABİPLERİ BİRLİĞİ BAŞKANI BİZİ TEMSİL ETMİYOR”

KINA DOĞAL AĞRI KESİCİ OLARAK KULLANILIYOR!

EFSANEVİ MISIR KRALİÇESİ KLEOPATRA’NIN KINA YAĞINDAN ELDE EDİLEN BİR KOKU KULLANDIĞI BİLİNMEKTEDİR.

İL SAĞLIK MÜDÜRÜ ALİ RAMAZAN BENLİ, KORONA VİRÜSLE MÜCADELE HAKKINDA BİLGİLER VERDİ

BENLİ: "KURBAN BAYRAMI'NDAKİ HAREKETLİLİĞİ 1,5 AYDA TOPARLAYABİLDİK”

Gürkan Ofis Mobilyaları

BU HASTALIK HAFİFE ALINACAK BİR HASTALIK DEĞİL

KAYSERİ TABİP ODASI BAŞKANI ŞAHİN: "YAZ DÖNEMİNDEKİ REHAVETİN ACI MEYVELERİNİ YİYORUZ"

Kayseri Tabip Odası Başkanı Mehmet İlhan Şahin, Kayseri'de yaz döneminde vatandaşlar arasında rehavet meydana geldiğini ve şu zamanlarda bu rehavetin acı meyvelerini yediklerini söyledi.

Kayseri Tabip Odası Başkanı Mehmet İlhan Şahin, Kayseri'de korona virüsün son durumu hakkında bilgiler verdi. Kayseri’de hastaneler, hekimler ve sağlık çalışanları ile birlikte canla başla bu salgınla mücadele ettiklerini kaydeden Şahin, "Yaz döneminde bir rehavet meydana geldiğini düşünüyoruz. Bunun da acı meyvelerini bugünlerde yemeye başladık. Aslına bakarsanız uzun bir süredir ‘Durum iyiye gitmiyor, lütfen vatandaşlarımız daha duyarlı olsun, devletimiz de bu anlamda daha da ciddi tedbirler alsın’ uyarılarında bulunuyoruz. Bugün geldiğimiz noktada ne yazık ki hastanelerdeki doluluk oranları ciddi şekilde artmış durumdadır. Bugün artık hastanelere ve yoğun bakımlara hasta yatırmak için belirli bir çaba sarf etmek noktasına ulaştık. Ancak işin sevindirici kısmı şu; hekimlerimiz arasında azim ve gayret üst düzeyde devam ediyor. Her ne kadar fiziksel ve psikolojik bir yıpranma olsa da biz bu mücadeleye sonuna kadar devam edeceğiz. Biz bu anlamda salgın yönetiminde hastanelere ve sağlık çalışanlarına bu yükü artırmamak adına destek olunması gerektiğini defalarca hatırlattık. Devlet görevlilerimiz de bu sesimizi duydu ve bu anlamda özellikle son zamanlarda ciddi adımlar atılmaya başlandı. Bu anlamda ilimizin yöneticilerine, başta valimiz ve büyükşehir belediye başkanımız olmak üzere teşekkür ederiz. Bununla birlikte halen de atılması gereken adımlar olduğu düşünüyoruz" ifadelerini kullandı.

Korona virüsün hafife alınacak bir hastalık olmadığını kaydeden Şahin, "Vatandaşlarımıza bir kere daha hatırlatıyoruz. Bu hastalık hafife alınacak bir hastalık değil, ciddi bir hastalık. Keşke imkan olsa da bu hastalığı hafife alan, tedbirlere uyumda problem gösteren, umursamaz davranan bir takım vatandaşlarımıza hastanelerde yatan hastalarımızı, yoğun bakımlarda yatan hastalarımızı gösterebilsek. Çoğu insanda haklı olarak ‘Bu sadece yaşlıları etkiliyor, gençleri çok etkilemiyor’ gibi bir algı oluştu ama sonradan gördük ki yaşı gençte olsa aralarında meslektaşlarımızın da olduğu birçok vatandaşımız ek bir hastalığı olmasa bile ciddi şekilde sıkıntı yaşadılar. Ölümün eşiğinden dönenler, hatta maalesef vefat edenler var. Bu anlamda olayın hafife alınacak bir tarafı yok. Biz bir kere daha vatandaşlarımıza ciddi bir şekilde uyarıda bulunuyoruz. Bu bir savaştır, bu büyük bir mücadeledir. Burada biz sağlıkçılar en ön saflarda çarpışmaya devam ediyoruz ama bize destek olunması gerekiyor. Bir seferberlik ruhu gerekiyor. Bu seferberlik ruhuna her bir vatandaşımız dahil olmak üzere destek olunması gerekiyor. Çünkü siz hastalığı hafif belirtilerle atlatıyor da olsanız, sizin bulaştırdığınız kişiler hastanelere ve yoğun bakımlara ihtiyaç duyuyorlar. Bu yükün altında da hastaneler ve sağlık çalışanları eziliyor. Onun için her bir vatandaşın bunun bir kul hakkı olduğunu unutmadan sizin yapacağınız duyarsızlık toplumda salgının yayılmasına neden oluyor. Bu yayılma, ülkeye ağır bedeller ödetiyor. Baştan beri tedbirli, temkinli ve bilinçli olan vatandaşlarımızı tenzih ederiz ama bu konuda halen soru işareti olan, ‘Ya bu iş aslında çok abartılıyor, maskeye falan bu kadar gerek var mı’ diyen vatandaşlara bir kez daha hatırlatıyorum. Bu işin şakası yok. Bu işin vatandaşın çabası ile olduğu gibi devletin de tedbirleri ile yürütülmesi gerekiyor ki; bu konuda atılan adımlarla da hep beraber ortak aklı çalıştırarak iş yapmamız gerekiyor" şeklinde konuştu.


Haber Kaynak : İHA