KANALIMIZA ABONE OL

YEREL BASINA DESTEK OL

 


EDİTÖR

SAYFA EDİTÖRÜ

 Uğur ALTUNER
 editor@kayserihaber.com.tr

   

AK PARTİ VE TARIM İL MÜDÜRLÜĞÜ

HAYVANLARI TELEF OLAN BESİCİ İÇİN GİRİŞİMLERDE BULUNDU

MELİKGAZİ BELEDİYESİ’NDEN

PERSONELİNE TRAFİK EĞİTİMİ

BAŞKAN ÇOLAKBAYRAKDAR

AHİEVRAN’DA SAHA İNCELEMESİ YAPTI

HACILAR BELEDİYE BAŞKANI ÖZDOĞAN

“4,5 KM’LİK YOL ÇALIŞMASI 4 MİLYON 500 BİN TL'YE MAL OLACAK”

TALAS BELEDİYESİ’NDEN

IŞIL IŞIL BİR TALAS

KTO'DAN

“PANDEMİDE DUYGUSAL İLK YARDIM” EĞİTİMİ

İL TARIM VE ORMAN MÜDÜRÜ ŞAHİN,

12 HAYVANI TELEF OLAN BESİCİYİ ZİYARET ETTİ

KAYSERİ VALİSİ GÜNAYDIN'DAN 'KORONA VİRÜS' AÇIKLAMASI

"İLİMİZDE BİR ÖNCEKİ HAFTAYA GÖRE VAKA SAYISINDA YÜZDE 30 ARTIŞ OLDU"

BAŞKAN BÜYÜKKILIÇ ‘ENERJİ ÇALIŞTAYI’NA KATILDI

Büyükkılıç, yerli ve milli teknolojiler ile enerji verimliliği konularına dikkat çekti

MELİKGAZİ BELEDİYESİ’NİN TİYATRO SALONU YENİLENDİ

YENİ SES VE IŞIK SİSTEMİ YAPILDI

HAK-İŞ KONFEDERASYONU İL BAŞKANI ÇELİK:

"28 ŞUBAT SÜRECİNİ NEFRET VE UTANÇLA ANIYORUZ"

HOCALI ŞEHİTLERİ TALAS’TA ANILDI

YALÇIN: ERMENİLERİN HOCALI’DA YAPTIĞI BU KATLİAM, DÜNYA TARİHİNE KARA BİR LEKE OLARAK YAZILDI

DEVELİ’DE İHTİYAÇ SAHİPLERİNE PATATES DAĞITIMINA BAŞLANDI

BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ’NİN DESTEĞİ İLE DEVELİ’DE PATATES DAĞITIMINA BAŞLANDI

CUMHURBAŞKANI’NIN DOĞUM GÜNÜNÜ

MEŞALELİ KAYAK GÖSTERİSİ İLE KUTLADILAR

MİLLİ SAVUNMA BAKANI AKAR TABLET DAĞITTI

MİLLİ SAVUNMA BAKANI AKAR ŞEHİT VE GAZİ AİLELERİNİN ÇOCUKLARINA TABLET DAĞITTI

KAYSERİ MUTFAĞI “UNESCO” YOLUNDA

UNESCO MİLLİ KOMİSYON BAŞKANI PROF. ÖCAL OĞUZ’A SUNUM YAPILDI

Gürkan Ofis Mobilyaları

BÜYÜKKILIÇ, AK PARTİ KAYSERİ KADIN KOLLARI’NIN YENİ YÖNETİMİNİ KABUL ETTİ

“CUMHURBAŞKANIMIZIN GÖNÜL BELEDİYECİLİĞİ DEDİĞİ BU OLSA GEREK”

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, geçtiğimiz hafta AK Parti Kayseri 6. Olağan Kadın Kolları Kongresi’nde güven tazeleyen Emine Timuçin ile yeni yönetimini kabul etti. Başkan Büyükkılıç, “Biz birbirimize sahip çıkarsak yapamayacağımız hiçbir şey yoktur” dedi.

Büyükşehir Belediyesi Başkanlık Toplantı Salonu’nda AK Parti Kayseri 6. Olağan Kadın Kolları Kongresi’nde yeniden başkan seçilerek güven tazeleyen Kadın Kolları Kayseri İl Başkanı Emine Timuçin’i ve yeni yönetimini kabul eden Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, ziyarette yaptığı konuşmada, “Bulunduğumuz yerin hakkını vererek örnek olmamız lazım. Bizim şahsımıza, davamıza, sevdamıza, inancımıza sahip çıkıp, yavrularımızı, gençlerimizi de sahiplenip yanımızda yer almalarını sağlamalıyız” dedi.

Konuşmasında gönül belediyeciliğinin önemine vurgu yapan Başkan Büyükkılıç, şunları söyledi: “Bizler birer faniyiz. Önemli olan hoş bir sadâ bırakabilmektir. İmam-ı Azam hazretleri için, ‘şu zatı görüyor musunuz, yatsı abdesti ile sabah namazı kılıyor’ diyorlar, yatsı abdesti ile sabah namazı kılmak uyumamak ile olur. Geceleri kaim, gündüzleri saim yani geceleri ayakta, gündüzleri oruç. Öyle bir Allah dostu, öyle bir imamın mensuplarıyız. Ben nefsime şöyle bakıyorum, inşallah aile felsefesi, gençler felsefesi ile bir baba, bir dede mantığıyla örnek oluruz. Bizler burada otururken itibar ediliyorsak, sonrasında buradan ayrılıp, uzaklaşınca ‘ya geç onu’ diyorlarsa o zaman biz biteriz. Biz bunun kaygısındayız, bunun sevdalısıyız. Bu da Allah’a şükür gönüllerde yer etmekle olur. Sayın Cumhurbaşkanımızın gönül belediyeciliği dediği bu olsa gerek. Yol yaparız, yapıyoruz da, hiçbir sıkıntımız yok. Allah verdikçe veriyor. Bugün ben Millet Bahçesi’ni belediye imkânlarıyla yapıyor olsaydım, ilk etapta 150 milyon lirayı başka yerlere yatırım yapamayacaktım. Allah şahit, bakanımız Sayın Cumhurbaşkanımızın talimatıyla ‘başka isteğiniz var mı ağabey’ deyince o noktada bunları söyledik. Bakanımız bize ‘Bizim sizi mahcup etmemiz lazım, size sahip çıkmamız lazım, Sayın Cumhurbaşkanımızın sahip çıktıklarına bizim sahip çıkmamız lazım’ dedi. Bu samimiyet laf ile olmuyor, ne istediysek yaptı, Allah ömür versin.”

Sohbet ortamında geçen ziyarette Başkan Büyükkılıç, ‘Biz birbirimize sahip çıkarsak yapamayacağımız hiçbir şey yoktur’ diyerek sözlerini sonlandırdı.

AK Parti Kayseri 6. Olağan Kadın Kolları Kongresi’nde güven tazeleyen AK Parti Kayseri Kadın Kolları İl Başkanı Emine Timuçin ise ziyarette yaptığı konuşmada, “Bizler kadın kolları olarak, parti olarak bütün milletin, her şeyden sizler gibi sizlere destek olan şehrimizin sağlığından da sorumluyuz. Rol modeliz, örneklik vereceğiz. Bir taraftan da bunun korkusu ile bir kongre gerçekleştirdik” dedi.

“ŞEHRİ EMİNİMİZSİNİZ, KAYSERİMİZİN DE BABASISINIZ, GÖNÜLLERİN DE DOKTORUSUNUZ”

Başkan Büyükkılıç’a ‘Kayseri’nin babası, gönüllerin doktoru’ diye hitap eden Timuçin, konuşmasında “Çok şükür Kayserimize yakışır, teşkilatımıza yakışır bir kongre gerçekleştirdik, bunlar sizin sayenizde oldu. Bizler orada da söyledik, şehri eminimizsiniz, büyüğümüzsünüz, sadece teşkilatımızın değil, Kayserimizin de babasısınız. Gönüllerin de doktorusunuz. O yüzden biz sizden razıyız. Allah da sizlerden razı olsun. Şehrimize aile olarak rol modelsiniz. Mütevazılığınız, çocuklarınızın olsun, eşiniz olsun şehirde o kadar mütevazı de bir hayatınız var ki, Allah selamet versin. Dışarda da gayet mütevazı hayatları ile bizlere rol modelsiniz. Biz de burada sizin için varız. Allah razı olsun, kongremize geldiğiniz için teşekkür ediyoruz” ifadelerini kullandı.