KANALIMIZA ABONE OL

YEREL BASINA DESTEK OL

 


EDİTÖR

SAYFA EDİTÖRÜ

 Uğur ALTUNER
 editor@kayserihaber.com.tr

   

İHTİYAÇ NEREDE, BÜYÜKŞEHİR ORADA

BÜYÜKKILIÇ, BÜNYAN’DA DEVAM EDEN ASFALT ÇALIŞMALARINI DENETLEDİ

BAŞKAN BÜYÜKKILIÇ TUZHİSAR’DA PANCAR SÖKÜM PROGRAMINA KATILDI

“ÇİFTÇİ DOSTU ANLAYIŞIYLA BİR VE BERABER OLMAYA DEVAM EDECEĞİZ”

MELİKGAZİ’DE ALT VE ÜST YAPI ÇALIŞMALARI ARALIKSIZ SÜRÜYOR

TEKNOPARK'IN İÇİNE YENİ YOL BAĞLANTISI YAPILDI

KOCASİNAN’DA YOL ÇALIŞMALARI HIZ KESMEDEN DEVAM EDİYOR

BAŞKAN ÇOLAKBAYRAKDAR: 110 FARKLI NOKTADA ŞEHRİN ALTYAPISINI GÜÇLENDİRDİK

TALAS’TA KIŞ UYKUSUNA GİREN HAŞERATA İLAÇLAMA

VATANDAŞLAR MEMNUN

YAHYALI BELEDİYESİ YOL ÇALIŞMALARINA HIZLA DAVAM EDİYOR

YEŞİLKÖY’DE SATHİ KAPLAMA YAPILDI

BÜYÜKKILIÇ, YATIRIMCI DAİRE BAŞKANLARINI TOPLADI

“ŞEHRİMİZİ VE İLÇELERİMİZİ DAHA İYİ NOKTALARA NASIL TAŞIRIZ KAYGISIYLA ÇALIŞIYORUZ”

MUHTARLAR GÜNÜ KUTLANDI

“MUHTARLAR KÖPRÜ GİBİDİR”

VALİ GÜNAYDIN’DAN ’AKRABA ZİYARETİ’ UYARISI

"BULAŞ KAYNAĞININ EN ÖNEMLİ BİR YERLERİNDEN BİR TANESİ DE EŞ, DOST VE AKRABA ZİYARETLERİDİR"

MELİKGAZİ'NİN 2021 YILI BÜTÇESİ BELİRLENDİ

“485 MİLYON TL İLE 2023 HEDEFLERİ BÜYÜK ÖLÇÜDE TAMAMLANACAK”

BAŞKAN ÇOLAKBAYRAKDAR, MUHTARLARIN GÜNÜ’NÜ TAÇLANDIRDI

“MUHTARLARIMIZ, VATANDAŞLARIMIZLA BİZİM İLETİŞİM KÖPRÜMÜZDÜR”

TALASLI MUHTARLAR ALİ DAĞI’NA AĞAÇ DİKTİ

“GÜZEL BİR ETKİNLİK OLDU”

DEVELİ’DE MUHTARLAR GÜNÜ ETKİNLİĞİ

“MUHTARLIĞIN DEMOKRASİNİN TEMEL TAŞLARINDAN BİRİ”

BEYDEĞİRMENİ’NDE KURA GÜNÜ

3. GRUP KURA ÇEKİLİŞİ 20 EKİM SALI GÜNÜ YAPILACAK

VALİLİK AÇIKLADI

7 GÜN, 7 KONUDA, 7 DENETİM VAR!

BÜYÜKKILIÇ'TAN 'TOPLU ULAŞIMDA HİJYEN' AÇIKLAMASI

12 BİN 500 LİTRE DEZENFEKTAN KULLANILDI

Anahtar Kelimeler: BÜYÜKKILIÇ DEMOKRASİ NÖBETİNDE
Gürkan Ofis Mobilyaları

BÜYÜKKILIÇ DEMOKRASİ NÖBETİNDE

AZİZ MİLLET HAİNLERE GEREKEN HESABI ÖDETMİŞTİR

Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, 15 Temmuz hain FETÖ darbe girişiminin 4’üncü yıl döneminde Kayserililerle birlikte yine Cumhuriyet Meydanı’ndaydı. Meydanda düzenlenen programda konuşan Başkan Büyükkılıç, “İhanetin böylesi görülmemiştir ama bu millet yeri geldiğinde gerekli dersi vermesini de bilmiştir. İşte bundan 4 sene önce burada 100 binler toplanmış, sabahlara kadar nöbetler tutmuş, ihanet şebekelerine gereken hesabı ödetmiştir” değerlendirmesinde  bulundu.

Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, 15 Temmuz 2016’daki devlet hain FETÖ darbe girişimini unutturmamak için ihanetin 4’üncü yıldönümünde Cumhuriyet Meydanı’nda düzenlenen programlara katıldı. Törene, Vali Şehmus Günaydın ve Milletvekili İsmail Emrah Karayel ile birlikte tüm il protokolü ve vatandaşlar katıldı.

15 Temmuz 2016’da Cumhuriyet Meydanı’nda yüzbinlerle birlikte hainlere karşı durduklarını söyleyen Başkan Büyükkılıç, Cumhuriyet Meydanı’nda, birlik ve beraberlik ruhunun önemine vurgu yaptı. Başkan Büyükkılıç, “Cumhuriyetimize kastedenler, vatanımıza kast edenler, demokrasiye kast edenler bu ülkeyi yok etmek, parçalamak için ihanet şebekesi olarak karşımıza çıkanlar, maksatlarına ulaşamamışlardır. Elhamdulillah, hileleri tuzakları başlarına geçmiştir. Bu millet Cenabı Allah’a sığınmıştır. Bu mazlum millet kimsesizlerin kimsesi olmuştur. Ay yıldızlı Türk bayrağımızın altında devletimize, milletimize, dinimize, inancımıza kültürümüze sahip çıkmaktan başka hiçbir arzusu olmayan bu şerefli millete ihanet eden, ihanet şebekesi Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ve yol arkadaşları önderliğinde, bu millet ay yıldızlı Türk bayrağıyla el ele gönül gönüle adeta ‘Çanakkale geçilmez’ anlayışıyla, uçaklara göğüslerini siper etmiş, tankları durdurmuş ve gereken dersi vermiştir” diye konuştu.

Her zaman asker ocağını peygamber ocağı olarak gördüklerini söyleyen Başkan Büyükkılıç, konuşmasına şöyle devam etti: “Bizler yaşımızın gereği 12 Eylül’leri ,28 Şubat’ları, 27 Mayıs’ları , 12 Mart’ları gördük. Bu millet her zaman asker ocağını peygamber ocağı olarak nitelendirdi. Yapmış oldukları müdehaleleri hiçbir zaman içine sindiremese de ihanetin bu şeklini hiçbir zaman görmedi. Askerimizi kullanmak isteyenler, polisimizi kullanmak isteyenler, yargıyı kullanmak isteyenler, basını kullanmak isteyenler  bedelini ödedi. Dış güçler Türkiye’deki kuklalarıyla onların adeta buradaki sözcülüğüne soyunan ihanet şebekeleri, meclisimizi, külliyemize, emniyet binamızı, mit binasını bombalamış kısacası kendi evlatlarını bombalamış, analarına  ve babalarına kurşun sıkmıştır. İhanetin böylesi görülmemiştir ama bu millet yeri geldiğinde gerekli dersi vermesini de bilmiştir. İşte bundan 4 sene önce burada 100 binler toplanmış sabahlara kadar adeta nöbetler tutmuş ve ihanet şebekelerine gereken hesabı ödetmiştir. Şükürler olsun Yarabbi . Vatanımıza dil uzatanlar, bayrağımıza dil uzatanlar, vatanımızı bölmeye çalışanlar, devletimizi yok etmeye çalışanlar, bu ülkeyi Suriye, Mısır sananlar bu ülkeyi başka ülkelerle karıştıran o ihanet şebekeleri maksadına ulaşamamışlardır”    Birliğin, beraberliğin ve kardeşliğin dayanışmanın en büyük ilacı olduğunu kaydeden Başkan Büyükkılıç, bu duygularla milletin sokaklara döküldüğünü ve birbirlerine kenetlendiklerini söyledi. Başkan Büyükkılıç, “Birbirimize kenetlendik. ‘Evet biz buradayız. Bu cesetlerimizin üzerinden geçilir ölürsek şehit, kalırsak gazi oluruz. Ama bu vatanı böldürmeyiz. Bu vatana ihanet ettirmeyiz’ dedik. 251 tane şehit verdik.  Cenabı Allah şehitlerimize gani gani rahmet eylesin. 3 bine yakın gazimiz oldu. Cenabı Allah acil şifasıyla o kardeşlerimizi aramıza döndürdü varsa hala tedavi olanlar Allah’ım şifalarını eksik eylemesin. O gece şehit olan kardeşlerimizin şahsında, gazilerimizin şahsında tüm şehitlerimize Allahtan rahmet diliyoruz. Cenabı Allah onları bizim için şefaatçi eylesin diyoruz. Mücadele de peygamberimize yoldaş olan arkadaş olan komşu olan şehitlerimizin yüzü suyu hürmetine Cenabı Allah bizleri korusun” diye konuştu.

Cumhuriyet Meydanı’nda konuşma yapan Vali Şehmus Günaydın ise , “Bundan 4 yıl önce 15 Temmuz akşamında FETÖ hain terör örgütünün alçak darbe girişimin karşısında Sayın Cumhurbaşkanımızın çağrısıyla meydanlara çıkan ellerinden sadece şanlı bayrağımız olan milletimiz irademize, özgürlüğüne sahip çıktı” şeklinde konuştu.                                       AK Parti Milletvekili İsmail Emrah Karayel de “15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü’nü 4 sene önce bugün sizlerin, bizlerin olduğu gibi ülkemize, milletimize, bayrağımıza sahip çıkarak kutluyoruz. Büyükşehir Belediye Başkanımızın ifade ettiği gibi Allah’a hamd ediyoruz” diye konuştu.

Vali Günaydın, Büyükşehir Belediye Başkanı Büyükkılıç ve beraberindeki prok daha sonra tüm protokol ve Kayserililerle beraber Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 15 Temmuz konuşmasını dinledi.

Tüm etkinliklerden sonra Kayseri'de okunan sala esnasında vatandaşlarla birlikte Vali Şehmus Günaydın, Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç ve protokol üyeleri de demokrasi nöbetinde bulundular.


Haber Kaynak : KURUM BÜLTENİ