KANALIMIZA ABONE OL

YEREL BASINA DESTEK OL

 


EDİTÖR

SAYFA EDİTÖRÜ

   Süleyman ERDOĞAN
   editor@kayserihaber.com.tr                      

   

KORONAVİRÜSTEN ÖLENLERİN SAYISI 108'E, VAKA SAYISI 7402'YE YÜKSELDİ

Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca, bugün koronavirüsten 16 hastanın hayatını kaybettiğini, vefat eden sayısının 108'e vaka sayısının ise bin 704 kişi artarak 7 bin 402'ye yükseldiğini açıkladı.         

TALAS'TA VATANDAŞLARA HİJYEN ÇANTASI

10 BİN ADET HİJYEN ÇANTASI DAĞITILDI

39 BARO BAŞKANI’NDAN TBB’YE DESTEK ÇAĞRISI

TBB İLE BİRLİKTE OLUNACAĞI DUYURULDU

PANDEMİ KURULU TOPLANDI

VALİ GÜNAYDIN PANDEMİ KURULU’NA BAŞKANLIK YAPTI

BERNA GÖZBAŞI'DAN ANLAMLI BAĞIŞ

Kayseri İl Sağlık Müdürlüğü’ne maske yapımında kullanılmak üzere kumaş desteğinde bulundu

MELİKGAZİ’DE KAYAPULU MEZARLIĞINI’NIN TESCİLİ

İMAR PLANLARINA İŞLENDİ

VALİLİK İZİN VERMEDEN ŞEHİRLERARASI SEYEHAT YASAK

ŞEHİRLERARASI SEYAHATLER VALİLİK İZNİNE BAĞLANDI

TOPLU ULAŞIMA SOSYAL MESAFE AYARI

RAYLI SİSTEM VE OTOBÜSLERDE ARALIKLI OTURMA DÜZENİNE GEÇİLDİ

KAYSERİ'DE YENİ KOVİD-19 TEDBİRLERİ UYGULANMAYA BAŞLANDI

Park, mesire alanı, ören yeri gibi noktalarına giriş belediye ekiplerince kapatıldı

THY KAYSERİ DAHİL 14 ŞEHRE UÇACAK

PAZAR 00.01'DEN İTİBAREN SADECE 14 BÜYÜKŞEHİRLERE SEFER YAPILACAK

UMRECİLERDEN DUA VE ALKIŞ

UMRECİLER ALKIŞ VE DUALARLA ŞÜKRANLARINI SUNDULAR

’SUMAK SALGININ ÇARESİR’ DİYEN İMAM BİR ŞARLATANDIR

İl Müftüsü Prof.Dr. Şahin Güven mesnetsiz bilgilere itibar edilmemesi tavsiye etti

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN: KOVİD 19 İLE MÜCADELEMİZİ MİLLETİMİZLE BİRLİKTE KARARLILIKLA SÜRDÜRÜYORUZ

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Hiçbir musibetin bizim gücümüzden büyük olmadığı inancıyla Kovid 19 ile mücadelemizi milletimizle birlikte kararlılıkla sürdürüyoruz." dedi.

SAĞLIK ÇALIŞANLARININ İŞİNDEN AYRILMASINA İZİN VERİLMEYECEK

Pandemi süreci kapsamında 3 ay boyunca, kamu ve özel sektöre ait tüm sağlık kurum ve kuruluşlarında görevli sağlık personelinin ikinci bir duyuruya kadar görevlerinden, işlerinden ayrılmasına izin verilmemesi kararlaştırıldı

SAĞLIK BAKANI KOCA, KORONAVİRÜS BİLİM KURULU TOPLANTISI'NIN ARDINDAN AÇIKLAMADA BULUNDU

"Son 24 saatte 7 bin 533 test yapıldı, toplamda 47 bin 823 test yapılmış oldu. 2 bin 69 pozitif vaka tespit ettik. Toplam vaka sayımız 5 bin 698. Bugün kaybettiğimiz 17 kişiyle toplam can kaybımız 92'yi buldu"

BAKAN SOYLU: SOKAĞA ÇIKMA YASAĞINA GEREK YOK DEMEM

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, bu akşamdan itibaren yeni tedbir kararlarının uygulanacağını duyurdu.

BÜYÜKKILIÇ, MECLİS ÜYELERİ İLE ORTAK KINAMA YAPTI

İDLİB SORUNUNA ÇÖZÜM İSTİYORUZ

Büyükşehir Belediye Meclisi, İdlip’de kahraman ordumuza yönelik hain saldırı nedeniyle ortak bir bildiri yayımladı. Büyükşehir Belediyesi Meclisi’nde temsil edilen tüm siyasi partilerin imzasının bulunduğu ortak bildiriyi Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç okudu. Başkan Büyükkılıç “Artık dünyanın, bu durumlara daha fazla duyarsız kalmamasını istiyor, bu felaketlere engel olunması ve çözümün en kısa zamanda uluslararası hukukun ön gördüğü şekilde gerçekleşmesi gerektiğine inanıyoruz” ifadesini kullandı.

Büyükşehir Belediyesi Meclisi’nin ortak bildirisi Büyükşehir Belediyesi Meclis Salonu’nda okundu. Bildiriyi AK Parti Grubu adına Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, MHP Grubu adına Özvatan Belediye Başkanı Halit Demir, İyi Parti Grubu adına Kazım Yücel, CHP Grubu adına Özgür Özer ve Büyük Birlik Partili Meclis Üyesi İmdat Güven imzaladı.

Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, askerimize sahip çıkma ve Kayseri’nin bu konuda birlik, beraberlik, kardeşlik ve dayanışma içinde olduğunu gösterme amacıyla ortak bir bildiriye imza attıklarını ifade etti.

Başkan Memduh Büyükkılıç’ın okuduğu bildiride şu ifadeler yer aldı: “27 Şubat günü, rejimin himayelerinde yuvalanan terör örgütlerinden sınırlarımızı güven altına almak ve mazlum bölge halkını katil rejim güçlerinden korumak gibi kutsal bir görev için Suriye - İdlip’de bulunan Kahraman Türk Silahlı Kuvvetlerimize yapılan hain ve kalleş saldırıda 33 kahraman evladımız şehit edilmiş, 32 evladımız da yaralanmıştır. Acımız büyüktür. Hiç bir kelime bu acımızı ifadede yeterli değildir. Bu hain ve alçak saldırıyı Kayseri Büyükşehir Belediye meclisinde aşağıda imzası bulunan siyasi parti grupları olarak şiddetle ve nefretle kınıyoruz. Kahraman Türk ordusunun tarihte olduğu gibi, bu günde kendisine verilen görevleri en iyi şekilde ve çok üstün başarı ile yerine getirdiğine olan inancımız tamdır. Biliyoruz ki, bölgede çok büyük insani dramlar yaşanmaktadır. Artık dünyanın, bu durumlara daha fazla duyarsız kalmamasını istiyor, bu felaketlere engel olunması ve çözümün en kısa zamanda uluslararası hukukun ön gördüğü şekilde gerçekleşmesi gerektiğine inanıyoruz. Vatanı için canını veren kahraman şehitlerimizi, kanını döken kahraman gazilerimizi minnet ve şükranla anıyor, şehitlerimize Allah’tan rahmet, yaralılarımıza acil şifalar, Büyük Türk ulusuna da sabır ve baş sağlığı diliyoruz.”

Haber Kaynak : KAYSERİ HABER HABER MERKEZİ