KANALIMIZA ABONE OL

YEREL BASINA DESTEK OL

 


EDİTÖR

SAYFA EDİTÖRÜ

   Süleyman ERDOĞAN
   editor@kayserihaber.com.tr                      

   

BÜYÜKŞEHİR’DEN GECE MESAİSİ

KARTAL KAVŞAĞI İLE DÖNER KÜMBET ARASI YOL YENİLENDİ

BÜYÜKKILIÇ, YAHYALI KAYMAKAMI VE BELEDİYE BAŞKANI İLE BİRLİKTE YAHYALI MECLİS ÜYELERİNİ AĞIRLADI

“KAYSERİMİZE YAKIŞIR BİR ŞEKİLDE HİZMET ALMALARINI SAĞLADIK”

MELİKGAZİ, GENİŞ ÇAPLI YOL ÇALIŞMASI YAPIYOR

HULUSİ AKAR BULVARI İLE SİVAS CADDESİ ARASINDAKİ BAĞLANTI YOLUNDA ÇALIŞMA BAŞLADI

VİYADÜĞE YENİ BAĞLANTI YOLLARI AÇILIYOR

ÇALIŞMALAR BÜTÜN HIZIYLA SÜRÜYOR

KAYSER A.Ş. 2019 YILI MALİ GENEL KURULU’NU GERÇEKLEŞTİRDİ

BÜYÜKKILIÇ: GECE DEMEDEN GÜNDÜZ DEMEDEN FEDAKÂRCA GAYRET GÖSTERİYORUZ

BAŞKAN ÖZTÜRK VEKALET KURBAN BAĞIŞI YAPTI

İLÇE HALKINDAN DA KAMPANYAYA BAĞIŞTA BULUNMALARINI İSTEDİ

KAYSERİ’NİN EŞSİZ DEĞERİ: KORAMAZ VADİSİ

KORAMAZ VADİSİ’NİN ZENGİNLİĞİ GÖZLER ÖNÜNE SERİLDİ

BAŞKAN PALANCIOĞLU, BAKAN AKAR'I ZİYARET ETTİ

BAŞKAN’DAN BAKAN’A BRİFİNG

BAŞKAN BÜYÜKKILIÇ, ‘TARLA GÜNÜ’ ETKİNLİĞİNDE

“KAYSERİ, TARIMIN DA MERKEZİ OLACAK”

MELİKGAZİ ÇALIŞIYOR

PALANCIOĞLU: "YENİKÖY MAHALLESİ'NE HAYIRLI OLSUN"

BAŞKAN ÇOLAKBAYRAKDAR, MUHTARLARLA BİRARADA

MUHTARLARI TEK TEK DİNLEDİ VE TALEPLERİNİ NOT ALDI

TALAS’TA 36 YENİ İŞ YERİ DAHA AÇILDI

TİCARET HAYATI YENİDEN CANLANIYOR

YABANCU UYRUKLU ŞAHIS EVİNDE VURULDU

TÜFEKLE VURULDU, HAYATINI KAYBETTİ

BAŞKAN BÜYÜKKILIÇ ŞEHİR KÜTÜPHANESİ’Nİ GEZDİ

BÜYÜKKILIÇ: ŞEHRE YAPILAN HER YATIRIM GİBİ İNSANA YAPILAN YATIRIMIN DA ÖNEMİ ÇOK BÜYÜK

METEOLOROJİ'DEN 5 İL İÇİN SICAKLIK UYARISI

MEVSİM NORMALLERİNİN 4 İLA 6 DERECE ÜZERİNDE SEYREDECEK

BÜYÜKŞEHİR’DEN ‘TAKSİCİ ESNAFI VE SİMİTÇİ’ AÇIKLAMASI

TAKSİCİ ESNAFI DİNLENDİ

BÜYÜKKILIÇ’IN ÖNERİSİNE BAKAN’DAN “YEŞİL IŞIK”

SAĞLIK OSB YA DA SAĞLIK VADİSİ

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç’ın talebi üzerine video konferans yöntemiyle “Kayseri Zirvesi” yaptı. Kayseri’de ilk kez koronavirüs sürecinin etkisiyle Başkan Büyükkılıç tarafından dile getirilen “Sağlık OSB ya da Sağlık Vadisi” konusu Bakan Varank tarafından da kabul görerek potansiyel değerlendirmesi yapılmasına yönelik Orta Anadolu Kalkınma Ajansı’na talimat verildi.

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank ile yapılan toplantıya Başkan Büyükkılıç’ın yanı sıra Kayseri Valisi Şehmus Günaydın, Sanayi Odası Başkanı Mehmet Büyüksimitçi, Ticaret Odası Başkanı Ömer Gülsoy, Kayseri Organize Sanayi Bölgesi Başkanı Tahir Nursaçan, İncesu Organize Sanayi Sanayi Bölgesi Başkanı Ali Baktır, Mimarsinan Organize Sanayi Bölgesi Başkanı Mehmet Karabulut, Kayseri Serbest Bölgesi Başkan Yardımcısı Yılmaz Büyüknalbant ve Teknopark Genel Müdürü Serhat Dalkılıç katıldı.

Bakan Varank, toplantının açılışında, Kayseri heyetiyle kendisini buluşturan Başkan Büyükkılıç’a teşekkür ederek, Kayseri’nin ülke genelindeki önemine işaret etti.

Kayseri’nin gerek coğrafi konum gerekse müteşebbis ruhlu insanların varlığıyla istihdam ve üretim odaklı çok önemli bir konuma sahip olduğunu kaydeden Bakan Varank, “Kayseri’nin altyapısına, aklına ve çalışkanlığına her zamankinden daha fazla ihtiyaç var. Kayseri en önemli paydaşımızdır” dedi.

Koronavirüs sürecine değinen ve bu süreçte Türkiye’nin diğer ülkelere nazaran üretim yönüyle ön plana çıktığını vurgulayan Bakan Varank, Türkiye'nin, atacağı adımlarla yeni normalin kurallarını belirleyen ülkelerden biri olabileceğine işaret etti. Bakan Varank, binin üzerinde yerli yoğun bakım solunum cihazının ihracatının gerçekleştirildiğini Kayseri zirvesinde açıklayarak, "Ülkemizin demokrasi ve özgürlük kazanımları bir parmak şıklatmayla değil, Cumhurbaşkanımızın 18 yıllık büyük mücadelesiyle elde edildi" ifadesini kullandı.

“SAĞLIK OSB YA DA SAĞLIK VADİSİ”

Aynı zamanda toplantının moderatörlüğünü de üstlenen Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç ise, taleplerinin geri çevirmeyerek Kayseri heyetiyle bir araya gelen Bakan Varank’a ilgi ve samimiyetinden dolayı teşekkür ederek, Kayseri’nin her zaman devletinin ve milletinin yanında yer aldığını ve ülke ekonomisine önemli kazanımlar sağladığını belirtti.

Belediyecilik hizmetlerinin yanı sıra şehrin gelişimine yönelik her zaman sorumluluk üstlendiklerini ve bu kapsamda yeni projeler üzerinde çalıştıklarını anlatan Başkan Büyükkılıç, bunlardan birinin de Sağlık OSB ya da Sağlık Vadisi projesi olduğunu ifade etti.

Projeyi Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile “İl ve Belediye Başkanları Toplantısı’nda” ilk kez dile getirdiğini ve kamuoyuna açıkladığını kaydeden Büyükkılıç, “Kayseri güvenli ve stratejik bir şehir. 3 OSB’nin varlığı ve nitelikli insan gücü Kayseri’yi yeni atılımlar konusunda avantajlı kılıyor. Doktor bir belediye başkanı olarak sağlık sektörünün dünü ve bugününü çok iyi biliyorum. Sağlık alanında yaşanan atılımlar ile tüm dünyanının imrenerek baktığı bugünkü sağlık altyapısını hazırlayan Sayın Cumhurbaşkanımıza minnet duyuyorum. Koronavirüs süreci sonrasını da çalışıyoruz. İhtisas organize sanayi bölgeleri mantığında şehrimizde ‘Sağlık OSB ya da Sağlık Vadisi” kurulmasını istiyoruz. Bu konuyu çok önemsiyor ve üzerinde duruyoruz.” dedi.

Başkan Büyükkılıç, konuşmasının devamında, Kayseri’nin Cazibe Merkezlerini Destekleme Programı” kapsamına alınması, ilçeler bazında ya da sektör bazında teşvik getirilmesi, DENEYAP Atölyesi, İnsansız Hava Araçlarının belediyecilik ve akıllı şehircilik hizmetlerinde kullanılması, Ulaşım AŞ’nin AR-GE Merkezi’nin ortak projelerde kullanılması ASPİLSAN ve Erciyes Teknopark gibi konularda taleplerini de Bakan Varank ile paylaştı.


Haber Kaynak : KURUM BÜLTENİ