KANALIMIZA ABONE OL

YEREL BASINA DESTEK OL

 

Ziraat Türkiye Kupası son 16 Turu programı açıklandı

Dicle’den tesis vurgusu

Kayserispor’da yüzler gülüyor

Karaman: “Top rakipteydi ama biz akıllı şekilde hücuma çıktık”

Bellona Kayseri Basketbolda ayrılık

Sıradaki gelsin

Bellona Kayseri’ye Amerikalı oyun kurucu

FMG Spor Lisesi adını yarı finallerine yazdırdı

Kayserili raketler milli takım kampında

Kayserispor - Başakşehir maçının hakemi değişti

Kayserispor-Başakşehir maçına hazır

Develi Belediye, şampiyonluğa ilerliyor

Kayserili kayakçılar Erzincan’dan madalyalar ile döndü

Onlar artık Kayserisporlu

Talasgücü, transferde bombayı patlattı

Karaman, taraftardan destek istedi

Gürkan Ofis Mobilyaları

BÜYÜKKILIÇ’TAN ‘BELLONA KAYSERİ’ ÇIKIŞI 

“BASKETBOL’A 2,5 MİLYON ÖDEME YAPTIK”

Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç’tan ‘Bellona Kayseri Basketbol’ çıkışı. Büyükkılıç, yaptığı açıklamada, “Basketbol takımımıza 2,5 Milyon ödeme yaptık” dedi.

Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, Kay TV’de yayınlanan ‘Gün Başlıyor’ programına konuk oldu. Önemli açıklamalarda bulunan Büyükkılıç, Bellona Kayseri Basketbol’un içinde bulunduğu duruma ilişkin de konuştu.

Şehrin tüm sorunlarını çözme yönünde çalıştıklarını ifade eden Başkan Büyükkılıç, şöyle dedi: “Basketbol konusunda arkadaşlarımız çalışma yapıyor. İmkânların çok olmadığının da herkesin farkında olması gerekiyor. Daha önce 2,5 Milyonluk bir destek sağladı. Takıma bu ödeme yapıldı. Karar benim dönemimde alınmadı ama ödeme benim dönemimde yapıldı. Hem de yeni göreve geldiğimizde, zor şartlarda 1 yıl içerisinde ödemeler yapıldı. Daha sonraki süreçte Alpaslan Bey, desteklerini esirgemedi. Diğer belediyelerden destekler oldu ve bugünlere gelindi. İlgisiz olduğumuz söz konusu değildir. Ayrıca Bellona Kayseri Basketbol için rakamlar insanları rahatsız edecek durum gelmiş. Bu da şehrimizin bir sorunudur. Biz, hiçbir zaman şehrin sorununa kayıtsız kalınsın şeklinde hareket etmiyoruz. Buraya bir çeki düzün verilmesi gerekiyor. Tam değerlendirecek bir boyutta değilim. Bakanımız Mehmet Özhaseki, bu konuyla alakalı bazı girişimlerde bulundu. Melikgazi Belediye başkanımıza takıma sahip çıkılması konusunda talepte bulundu. Kaynaklarımı sınırsız değildir. Elbette takımımıza sahip çıkacağız.” 

Haber: Mustafa Gürbüz-Şevket Tekin