KANALIMIZA ABONE OL

YEREL BASINA DESTEK OL

 


EDİTÖR

SAYFA EDİTÖRÜ

 Uğur ALTUNER
 editor@kayserihaber.com.tr

   

BAHÇELİK BARAJI 48 BİN HEKTAR ARAZİYİ SULAYACAK

TOPRAK 2021’DE SUYLA BULUŞUYOR

BÜYÜKŞEHİR'DEN ÜÇ İHALE BİRDEN

BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ’NE AİT OLAN ARSALAR İHALEYLE SATIŞA ÇIKARILDI

KOCASİNAN, ÇOCUKLARI VE GENÇLERİ ÖDÜLLENDİRİYOR

ÇOLAKBAYRAKDAR: MİLLİ DUYGULAR ÖNEMLİ

ÖZHASEKİ, HACILAR-ERCİYES YOLU İLE İLGİLİ MÜJDE VERDİ

ACI DOLU YOL DÜZENLENİYOR

BÜYÜKKILIÇ UYARILARINA ERCİYES’TE DEVAM ETTİ

BÜYÜKKILIÇ’TAN DUYARLILIK ÇAĞRISI

KOCASİNAN’IN İHALESİNE BÜYÜK İLGİ

20 DAİRE SATIŞA ÇIKTI

ÇEVLİK TAMAM, CEBİR SOSYAL TESİSİNİN YAPIMI SÜRÜYOR

KIRSAL MAHALLELERDE SOSYAL TESİS ATAĞI YALÇIN: GENÇLER, ÇOCUKLAR BİZE EMANET

ATA TOHUMUNU TOPRAKLA BULUŞTURDULAR

ORGANİK PAZAR İLGİ GÖRÜYOR

VALİ GÜNAYDIN VE BÜYÜKKILIÇ DENETİMLERİ SÜRDÜRDÜ

GÜNAYDIN: DÜĞÜNLER İLE İLGİLİ KISITLAMALAR OLABİLİR

MELİKGAZİ, TAM NOT ALDI

COVİD-19 DENETİMLERİ SÜRÜYOR

DEVELİ'DE DENETİMLER DEVAM EDİYOR

DURU VE CABBAR’DAN UYARI

TABİP ODASI MESLEKTAŞLARINI UNUTMADI

MORALE VE DESTEĞE İHTİYAÇLARI VAR

ERÜ REKTÖRÜ ÇALIŞ: KURALLARA UYULUYOR

ERÜ KAMPÜSÜ'NDE COVİD-19 DENETİMİ

BÜNYAN TEDBİRİ ELDEN BIRAKMIYOR

KAYMAKAM ŞAHİN VE BAŞKAN ALTUN'DAN KORONA VİRÜS DENETİMİ

TALAS’TAN SATILIK TAŞINMAZLAR

YALÇIN: İHALE 26 AĞUSTOS’TA

BÜNYAN BELEDİYESİ'NDEN TİTİZ ÇALIŞMA

ALTUN YAŞAM ALANLARINA EL ATTI

BÜYÜKKILIÇ’TAN ULAŞIM KOORDİNASYON TOPLANTISI

RİNG SİSTEMİ TRAFİĞİ DE RAHATLATTI

Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, her alanda olduğu gibi ulaşımda da kaliteli ve konforlu bir hizmet verilmesi için çalışmalarına devam ediyor. Bu kapsamda ulaşım koordinasyon toplantısı düzenleyen Başkan Büyükkılıç, gerek merkezde gerekse taşrada ulaşımla ilgili çalışmaların yapılacağını belirterek, ulaşımdaki ring sisteminin merkezdeki trafiği rahatlattığına dikkati çekti.

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, ulaşım koordinasyon toplantısı yaptı. İlgili bürokratların katılımıyla yapılan toplantıda, ulaşım alanında verilen hizmetler değerlendirilerek yatırımlar ele alındı.

ULAŞIMDA DA PANDEMİ MÜCADELESİNE DEVAM

Büyükşehir Belediyesi Ulaşım A.Ş.’nin yapacağı hizmetleri ve bundan sonra yapılacak olan hizmetleri gözden geçireceklerini belirten Başkan Büyükkılıç, şöyle konuştu:

 “Hatırlanacağı üzere Pandemi döneminde yaklaşık 50 binlere kadar düşen yolcu sayımızın, yeni normal olarak nitelendirilen süreçte 200 binin üzerine çıkmaya başladığından buna özgü çalışmalar yapmamız gerekiyor. İçişleri Bakanlığı’nın talimatları doğrultusunda yolcu kapasitesiyle ilgili yapmamız gerekenleri enine boyuna masaya yatırdık. Şehrimizde hem ekonomimize, hem de bütçemize uygun olarak en verimli şekilde nasıl çalışmalar yapacağız bunları konuşacağız”

“RİNG SİSTEMİ TRAFİĞİ DE RAHATLATTI”

Kayseri için verimli bir şekilde hizmet etmenin kaygısı içerisinde olduklarını ifade eden Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, ring sistemi sayesinde merkezdeki trafikte rahatlama gözlemlediklerini ve bunun da şehrin genelini ilgilendiren önemli bir konu olduğunu belirterek, şöyle devam etti:

“Ulaşım konularını değerlendirirken ring sistemine de değinmek istiyorum. Direk ulaşılması gereken önemli noktalarımız var. Erciyes Üniversitesi gibi, Şehir Hastanesi gibi. Bu noktalara az sayıda yolcuyla gidilmesi şehrimizin ve ekonomimizin adına büyük bir israf kaynağı oluşturduğunun herkesin bilincinde olduğunu düşünüyorum. O açıdan değişik yerlerde aktarma sistemleri uygulamaktayız. Bunu da hemşehrilerimizin anlayışla karşılamaları gerektiğini paylaşmak istiyorum. Her zamanki iyi niyetlerine teşekkür ediyorum. Verimli şekilde bu hizmetlerin nasıl yaparızın kaygısı içerisinde olduğumuzu başka bir art niyetimizin olmadığını hatırlatmak istiyorum” diye konuştu.

Covid-19 salgın sürecinin hala devam ettiğini ve yapılan çalışmaların bu bilinçle yapılacağına işaret eden Başkan Büyükkılıç, “Pandemi süresince şehrimizde en az sıkıntıyla irade gösteren ulaşım birimimizin tüm çalışanlarına, ekibine, halk otobüsü şoförleri ve sahiplerine anlayışlı yaklaşımlarından dolayı teşekkür ediyor. En önemlisi bizi her zaman yüreklendiren, sahip çıkan bir anlayışla bu hizmetlerden yararlanmaya çalışan Kayseri hemşehrilerimizle minnet duyuyoruz” dedi.


Haber Kaynak : KURUM BÜLTENİ