KANALIMIZA ABONE OL

YEREL BASINA DESTEK OL

 


EDİTÖR

SAYFA EDİTÖRÜ

 Uğur ALTUNER
 editor@kayserihaber.com.tr

   

ANBAR İLE BOĞAZKÖPRÜ ARASI YEŞİLLENİYOR

BÜYÜKŞEHİR, ŞEHRİN BATI GİRİŞİNE 62 BİN FİDAN DİKTİ

BÜYÜKŞEHİR’DEN İLÇELERE GENİŞ VE KONFORLU YOLLAR

YEŞİLHİSAR, DEVELİ VE SARIOĞLAN’DA ASFALTLAMA ÇALIŞMALARI YAPILDI

MELİKGAZİ BELEDİYESİ SAĞLIĞA DESTEK OLMAYA DEVAM EDİYOR

RAHAT ULAŞIM İÇİN 100 METRE UZUNLUĞUNDA GEÇİŞ TÜNELİ İNŞA EDECEK

KANAL ISLAH ÇALIŞMALARI DEVAM EDİYOR

HOCA AHMET YESEVİ MAHALLESİ’NDEKİ KANAL, KOCASİNAN’A YAKIŞIR HALE GETİRİLDİ

BAŞKAN BEYAZ MASADA SORULARI CEVAPLADI

“TALAS’A BİRLİKTE HİZMET EDİYORUZ”

KAYSERİ OSB’DE GÖNÜLLÜ DÜZENLİ KAN BAĞIŞI KAMPANYASI

“BU TARZ HAYIRLI ÇALIŞMALARI GÖNÜLDEN DESTEKLİYORUZ”

BÜYÜKKILIÇ ‘IN HAMLESİ BEYDEĞİRMENİ PROJESİ’Nİ AYAĞA KALDIRDI

YATIRIMCI SAYISI 385’E, YATIRIM ALANI DA 1 MİLYON 800 BİN METREKAREYE ULAŞTI

DOKTOR BAŞKAN’DAN BÜYÜKŞEHİR’DE ‘HES KODU’ DENETİMİ

“AMAÇ İNSANLARA EZİYET ETMEK DEĞİL, KENDİLERİNİ KORUMAK”

TİCARET MÜZESİ İÇİN HAZIRLIKLAR BAŞLADI

“TİCARET HAYATININ GEÇMİŞİ CANLANACAK”

KÜLTEPE YAPILAN PROTOKOL İLE DAHA FAZLA TANITILACAK

"MODERN TİCARET ŞARTLARININ 6 BİN YIL ÖNCE İŞLENDİĞİ TOPRAKLAR: KÜLTEPE"

MELİKGAZİ'DEN OKULLARA KATKI

“EĞİTİME YATIRIM, GELECEĞE YATIRIMDIR”

KOCASİNAN, YENİMAHALLE’DEKİ PAZAR YERİNİ YENİLEDİ

“KONFORLU VE HİJYENİK ALIŞVERİŞ ORTAMLARI”

 ‘HAYIR ÇARŞISI’ TOPLUMSAL DAYANIŞMA VESİLESİ

“İhtiyaç sahipleri ile hayırseverler arasında bağlantı kuruyoruz”

DEVELİ'DE YAPILACAK OLAN 70 KİŞİLİK ÖĞRENCİ YURDUNUN PROTOKOLÜ İMZALANDI

İmza törenine hayırsever Turan Aksu ve eşi Fatma Aksu, Develi Belediye Başkanı Mehmet Cabbar, Kayseri İl Milli Eğitim Müdürü Celalettin Ekici ve Develi İlçe Milli Müdürü Murat Toprak katıldı.

CHP İZMİR MİLLETVEKİLİ ATİLLA SERTEL KGC’Yİ ZİYARET ETTİ

“GAZETECİLERİN HAKLARI GASP EDİLİYOR”

AKSOY, 21 EKİM DÜNYA GAZETECİLER GÜNÜ’NÜ KUTLADI

Makina Mühendisleri Odası Kayseri Şube BAŞKANI AKİF AKSOY, 21 Ekim Dünya Gazeteciler Günü dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

Gürkan Ofis Mobilyaları

BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ’NDEN KÜTÜPHANLER ZİNCİRİ

BÜYÜKŞEHİR, ŞEHRİ GELECEĞE TAŞIYOR

Büyükşehir Belediyesi, Beyazşehir Halk Kütüphanesi, Ziya Gökalp ve Argıncık Semt Kütüphaneleri ile Merkez Halk Kütüphanesi’nin ek salonunu törenle hizmete açtı. Başkan Büyükkılıç, kütüphanelerin açılışında, “El ele gönül gönüle maske, mesafe ve temizlik kurallarına uyarak hep beraber Kayserimiz için çalışmalarımıza devam edeceğiz” diye konuştu.

Büyükşehir Belediyesi, Okuyan Şehir Kayseri’ye yeni kütüphaneleri kazandırmaya devam ediyor. Beyazşehir Halk Kütüphanesi, Ziya Gökalp ve Argıncık Semt Kütüphaneleri ile Merkez Halk Kütüphanesi’nin ek salonunu düzenlenen törenle hizmete açıldı. Beyaz Şehir Halk Kütüphanesi’nde gerçekleşen törenle birlikte diğer üç kütüphanenin açılışları da eş zamanlı olarak video konferans yöntemiyle gerçekleştirildi. Tören Mehter Takımı gösterileriyle başladı. Sosyal mesafe kurallarına uygun olarak düzenlenen törene Vali Şehmus Günaydın, Kayseri Büyükşehir Belediyesi Dr. Memduh Büyükkılıç, Melikgazi Kaymakamı Erkaya Yırık, İl Emniyet Müdürü Kamil Karabörk, İl Jandarma Komutanı Albay Nadir Çelik, , İl Kültür Turizm Müdürü Şükrü Dursun, Erciyes Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Çalış, , Melikgazi Belediye Başkanı Mustafa Palancıoğlu, Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar, Talas Belediye Başkanı Mustafa Yalçın, AK Parti İl Başkanı Şaban Çopuroğlu, AK Parti Kadın Kolları Başkanı Emine Timuçin ve protokole mensup çok sayıda davetli ile vatandaşlar katıldı.

Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, törende yaptığı konuşmada, Büyükşehir Belediyesi olarak belirli bir süreçten sonra böyle bir açılışa vesile olmanın ve bir araya gelmenin kendisini çok sevindirdiğini ancak; hem sosyal mesafeye uyarak, hem de maskeleri takarak, dikkatli ve özenli davranılması gerektiğini vurguladı. Kayseri’nin stratejik bir konumda ve geçiş bölgesinde olduğunu söyleyen Başkan Büyükkılıç, koronavirüs sürecinde çok daha özenli davranılması gerektiğini, bu durumun da yöneticilerin uyarmasıyla değil herkesin sorumluluk üstlenerek gerçekleşeceğini kaydetti.

Kayserililerin bu hassasiyetle mevzuata uymayı, yöneticilere yardımcı olmayı her zaman kendisine ilke edinmiş insanlar olduklarını dile getiren Başkan Büyükkılıç, devletine bağlı bir şekilde kurallara uyan Kayserililere şükranlarını sunarak “Gönlümüz daha fazlasını arzu ediyor ve sıfır vaka olana dek bu çalışmaları yapmaya özen gösteriyoruz. Bir süre daha hassasiyet göstererek, geri duralım diyoruz. Çünkü biz sizleri seviyoruz. Bir doktor olarak söylüyorum. Dışarıda gezen kardeşlerimizin sağlıklı olarak görülüyor olması koronavirüsünü taşımadığı anlamına gelmez. Belirtiler ancak; belirli bir yaş sonrasında ya da kronik hastalığı olanlara temas edildiğinde ortaya çıkıyor. Bu hassasiyetten dolayı sevgili yavrularımıza sesleniyoruz. ‘bana bir şey olmaz’ demeyin. Gerekli özeni gösterelim” diye konuştu.

Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, “İl Hıfzıssıhha Kurulu’nun kuralları ile Sayın Valimizin başkanlığında, kaymakamlarımız, belediye başkanlarımız, emniyet müdürlüğümüz, jandarma komutanlığımız ve filyasyonda yüz akımız olan Sağlık İl Müdürlüğümüzün kıymetli ekibiyle çalışmalar yapıyoruz. Biz de hekim olmanın getirisiyle bu hassasiyete hassasiyetler ekledik. Huzur Evi’nde 142 tane misafirimiz olan büyüklerimizin yaşları itibariyle ve sağlıkları açısından işin en başından önce bile 1. dereceden yakınları dahil olmak üzere kimseyi almadık. 58 tane çalışanımızın çalışmalarını belirli periyotlarla ayarladık. Çok şükür şimdiye kadar huzur evimizde bir tane vakamız karşımıza çıkmadı. Gerekli duyarlılığı gösterince sonuç hepimizin yüzünü güldürüyor. Halk otobüslerimizle ilgili bir çalışma yaptık. Zaman zaman eleştiri bile alsak, doğru olanı yaptığımıza inandık. Sonuçta haklı olduğumuzda ortaya çıktı. İşte bütün bunlara rağmen, bazen ihmal etme, bazen önemsememe olduğu için vaka sayısındaki rakamlar içimize sinmiyor. Doğrudur Türkiye ortalamasının altındayız. Ama bu yetmez, Kayserimizi, hemşehrilerimizi, gençlerimizi, yavrularımızı sizleri seviyoruz. Sizlerden daha da özen göstermenizi bekliyoruz. Alınan her karar sizleri korumak için alınıyor” değerlendirmesinde bulundu.

Açılışı gerçekleştirilen kütüphaneler hakkında da bilgi veren Başkan Büyükkılıç, Beyazşehir Halk Kütüphanesi ve Beyazşehir Çocuk Kütüphanesi’ni çok kısa zaman içinde tamamladıklarını, kütüphane binasının 400 kişi kapasitesi olduğunu güncel ve akademik kitaplarla kütüphane koleksiyonuna sahip olduklarını belirtti. Öğrencilerin faydalanacağı 12 bin adet basılı kitap, 22 bin e-kitap, 3 bin sesli kitap ve 70 süreli yayın aboneliği bulunmakta olduğunu söyleyen Başkan Büyükkılıç, kullanıcıların bilgisayar, internet, fotokopi-tarama hizmetlerinden ücretsiz ve sınırsız olarak faydalanabileceklerini kaydetti.

Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, şu bilgileri verdi: “Ziya Gökalp Semt Kütüphanemiz de ise ; iki geniş okuma salonu, çocuk bölümü, etkinlik ve konferans bölümü, bilgisayar bölümü mevcut. Mescidler ve geniş bahçesi ile yaşanılabilir mekana dönüştürdüğümüz Ziya Gökalp Semt Kütüphanemiz de 250 kişi kapasitesi ile 6000 basılı kitap, 22000 elektronik kitap, 3000 sesli kitap, 70 süreli yayın ve ücretsiz fotokopi hizmetleri bulunmakta. Ziya Gökalp Semt Kütüphanemizde de salgın süresince sosyal mesafe kurallarına uyarak 250 kişilik kapasitemizi 65 kişi olarak belirledik. Açılışını yaptığımız diğer kütüphanemiz Argıncık Semt Kütüphanesi’dir. Argıncık Semt Kütüphanesi iki okuma salonu, sesli ders çalışma bölümü, çocuk bölümü, bilgisayar bölümü, mescidleri olan Kütüphanemiz 200 kişi kapasitesi ile 6000 basılı kitap, 22000 elektronik kitap, 3000 sesli kitap, 70 süreli yayın ve ücretsiz fotokopi hizmetleri bulunmakta. Argıncık Semt Kütüphanemizde de salgın süresince sosyal mesafe kurallarına uyarak 200 kişilik kapasitemizi 55 kişi olarak belirledik. Son olarak bugün açılışını gerçekleştirdiğimiz Merkez Kütüphanemize ek okuma salonları ve konferans- etkinlik salonları ile artık sizlerin hizmetinde. Bu kısım Merkez Konservatuar olarak hizmet vermekteyken konservatuarımızı daha büyük binaya taşıyarak bu alanı ferah bir kütüphaneye dönüştürdük. Merkez Kütüphanemizin kapasitesini bu şekilde 200 kişi daha arttırmış bulunuyoruz”

Başkan Büyükkılıç, el ele gönül gönüle Maske, Mesafe ve Temizlik kurallarına uyarak hep beraber Kayseri’ye çalışmalara devam edeceklerinin altını çizerek sözlerini noktaladı.

Kayseri Valisi Şehmus Günaydın da, “ Bugün şehrimizin kültür hayatına aynı zamanda eğitim hayatına ciddi katkılar sağlayacak, dört adet kütüphaneyi açıyoruz. Büyükşehir Belediye Başkanımızın konuşmasından da anladığımız kadarıyla gerek donanım anlamında gerekse sunduğu imkanlar açısından insanın öğrenci olası geliyor” ifadesini kullandı.

Konuşmaların ardından video konferans yöntemiyle Merkez Kütüphanesi Ek Okuma Salonu’nda Genel Sekreter Hüseyin Beyhan’a, Ziya Gökalp Semt Kütüphanesi’nde Genel Sekreter Yardımcısı Serdar Öztürk’e, Argıncık Semt Kütüphanesi’nde Genel Sekreter Yardımcısı Bayar Özsoy’a bağlanılarak Vali Şehmus Günaydın ile Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç’ın talimatlarıyla açılışlar gerçekleştirildi. Ardından protokolün katılımıyla İl Müftüsü Prof. Dr. Şahin Güven’in duasıyla Beyazşehir Halk Kütüphanesi’nin açılışı yapıldı.


Haber Kaynak : KAYSERİ HABER HABER MERKEZİ