KANALIMIZA ABONE OL

YEREL BASINA DESTEK OL

 


EDİTÖR

SAYFA EDİTÖRÜ

 Uğur ALTUNER
 editor@kayserihaber.com.tr

   

NORMALLEŞME SÜRECİ BAŞLADI

LOKANTA VE KAFELER KEPENK AÇTI

DEZENFEKTE İŞLEMLERİ YOĞUNLAŞTIRILDI

BÜYÜKŞEHİR, KONTROLLÜ NORMALLEŞMEDE HER ALANDA ÇALIŞMALARINI YOĞUNLAŞTIRDI

BÜYÜKŞEHİR, İLÇELERİ DE MİLLET BAHÇESİ İLE DONATACAK

Başkan Büyükkılıç, Kocasinan, Özvatan, Akkışla, Yeşilhisar, Pınarbaşı ve Tomarza Millet Bahçeleri yapılacağını açıkladı.

PALANCIOĞLU, AVRUPA KONSEYİ TOPLANTISINA KATILDI

Başkan Palancıoğlu, "AB Konseyi Türkiye Ulusal Heyeti'nde ülkemizi en iyi şekilde temsil etmeye devam edeceğiz"

KOCASİNAN’DAN KONTROLLÜ NOMALLEŞME SÜRECİNDE DEZENFEKTE HASSASİYETİ

ÇOLAKBAYRAKDAR, “SAĞLIKLI BİR ŞEHİR İÇİN TEDBİRLERİ ELDEN BIRAKMAYALIM”

TALAS BELEDİYE MECLİSİ TOPLANDI

18 MADDE KARARA BAĞLADI

BAKİ ERSOY’DAN İŞÇİLERE DESTEK

ERSOY VE SENDİKA TEMSİLCİLERİ ERÜ REKTÖRÜ MUSTAFA ÇALIŞ’I ZİYARET ETTİLER

BÜYÜKŞEHİR’DEN İHALE

86 ADET BİNANIN YIKILMASI İÇİN İHALE YAPILACAK

MELİKGAZİ'DEN MOTORLU HASTA YATAĞI DESTEĞİ

PANDEMİ DÖNEMİNDE MELİKGAZİ'DEN ŞEHİR HASTANESİNE MOTORLU HASTA YATAĞI DESTEĞİ

BAŞKAN YALÇIN, BOŞNAKLARI AĞIRLADI

1 MART BOSNA HERSEK BAĞIMSIZLIK GÜNÜ

BÜYÜKŞEHİR KÜTÜPHANELERİ 775 KİŞİ AĞIRLADI

260 BİN ÖDÜNÇ KİTAP VERDİ

BU ARAÇ MELİKGAZİ'DE ÖRNEK, TÜRKİYE'DE TEK

TAZYİKLİ YIKAMA VE KUMLAMA ARACI

KOCASİNAN'DA SAĞLIKLI NESİLLER İÇİN OKULLAR DEZENFEKTE EDİLDİ

Çolakbayrakdar, “Aydınlık geleceğimizin teminatı olan çocuklarımıza daha sağlıklı ortamlar oluşturarak, yarınlara hazırlıyoruz.”

KAYSERİ’DE MEGİP KURUMLAR ARASI ORTAK ÇALIŞMA PROTOKOLÜ İMZALANDI

İŞKUR İl Müdür Vekili Ayşe Ak: “Protokol ile bir adım öteye giderek süreci hızlandıracağız”

KOCASİNAN BELEDİYESİ MECLİSİ MART AYI TOPLANTISINI GERÇEKLEŞTİRDİ

12 GÜNDEM MADDESİ GÖRÜŞÜLEREK KARARA BAĞLANDI

32 DERSLİKLİ OKUL HIZLA YÜKSELİYOR

Mevlana Mahallesindeki 32 derslikli ilkokul inşaatı bütün iklim koşullarına rağmen hızla devam ediyor

Gürkan Ofis Mobilyaları

BÜYÜKŞEHİR’DE ‘YEŞİLHİSAR’ TOPLANTISI

“BÜTÜN İLÇELERİMİZİN DOĞAL GÜZELLİKLERİ ÖNEMLİ”

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, AK Parti Kayseri Milletvekili Hülya Nergis, Yeşilhisar Belediye Başkanı Halit Taşyapan ve muhtarlarla bir araya gelerek, muhtarların taleplerini dinleyip, ilçede 2021 yılında yapılması planlanan çalışmalar ile ilgili toplantı yaptı.

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, AK Parti Milletvekili Hülya Nergis ile birlikte Yeşilhisar Belediye Başkanı Halit Taşyapan ve muhtarlar ile Büyükşehir Belediyesi Toplantı Salonu’nda bir araya geldi. Başkan Büyükkılıç, uyum kültürü içinde Yeşilhisar İlçesi’nde yapılan ya da yapılacak olan projelere destek vermeye devam edeceklerini ifade ederek, Kayseri’nin bütün ilçeleriyle birlik ve beraberlik içerisinde çalıştıklarını kaydetti.

Başkan Büyükkılıç, Kayseri’nin birbirinden değerli zenginlikleri olduğunu dile getirerek, şöyle konuştu: “2020 yılını acısıyla, tatlısıyla geri de bıraktık. 2021’e şükürler olsun kavuştuk. Karda yağdı. Berekette geldi. Bu hafta sonu kayak merkezimizin gerek, yurt dışından gelecek turistlerin, gerekse kayak amaçlı gelen sokağa çıkma kısıtlamasında izin alınmış kesimlere de hitap edecek şekilde kayaktan da istifade edecekler. Hafta içi zaten ediyorlar. Sağ olsun Cumhurbaşkanımız bu imkânı sağladı. Karda yağdı kayak merkezleri de elhamdülillah rahatladı. Biz kendi adımıza 2021 yılını Turizm Yılı olarak ilan edelim diyoruz. Bunun içinde Kapuzbaşı da, Soğanlı da, Sultan Sazlığı da, Koramaz Vadisi de var. O kadar zenginliğimiz var ki, konuşmakla bitmiyor. Bütün ilçelerimizin doğal güzellikleri bizim için çok önemli bir değerdir. İyi noktalara da geldik. Amacımız nimetlerin hepsinden insanlarımızın istifade etmesidir. Bizi seviyorlar, istiyorlar. Biz de onlara hizmet etmekten keyif alıyoruz. Şimdi Yeşilhisar bir geçiş bölgesinde olduğu için bizim açımızdan çok daha önem arz ediyor. Yeşilhisar’ımızın geçişten öte, uğrak yeri olmasını sağlamayı temin etmemiz lazım. Bu da turizm ile olur. Bu Pandemi sürecinde de gördük ki tarıma, hayvancılığa fevkalade destek vermemiz lazım. Hem çeşitlendirmemiz hem de mevcut üretimleri daha katma değer sağlayacak şekilde pazarlamamız lazım.”

Kayseri Büyükşehir Belediyesi nezdinde ilçelerin hepsinin tek vücut olduğunu düşündüğünü ifade eden Yeşilhisar Belediye Başkanı Halit Taşyapan ise, “Çok şükür Kayseri’mizde, Yeşilhisar’ımız da bir cennetin içerisindeyiz. Belki farkına varmadığımız güzelliklerle, tarımsal çeşitliliğin güzelliğinden tutun ticaretin, insanlığın güzelliği bile ayrı bir bölgedir. İlçelerimizin hepsini ben birbirinden ayırmıyorum çünkü hepsi Kayseri Büyükşehir Belediyesi şemsiyesinde tek vücuduz diye düşüyorum. Bunun içerisinde her ilçemizin kendi içerisinde nüans farklılıkları olacaktır. Bu nüanslara da ayrı ayrı inşallah sizlerin desteğiniz olacaktır” diye konuştu.

Ziyaretin sonunda Yeşilhisar Belediye Başkanı Halit Taşyapan, Başkan Büyükkılıç’a Yeşilhisar’ın meşhur Soğanlı bebeğini hediye etti.