KANALIMIZA ABONE OL

YEREL BASINA DESTEK OL

 


EDİTÖR

SAYFA EDİTÖRÜ

   Süleyman ERDOĞAN
   editor@kayserihaber.com.tr                      

   

BAŞKAN BÜYÜKKILIÇ, KAYSERİ’DE GERÇEKLEŞECEK OLAN PROJELERİ KONUŞTU

BÜYÜKKILIÇ: KAYSERİ İŞİNİ BİLİR; AMA İŞİNİ TAKİP ETMESİNİ DE BİLİR

BAŞKAN YALÇIN’DAN ‘SEREBRENİTSA’ ZİYARETİ

YALÇIN: ACILARINIZI PAYLAŞIYORUZ

AGD KAYSERİ ŞUBESİ'NDEN DANIŞTAYIN ‘AYASOFYA’ KARARINA DESTEK

AYASOFYA, TARİHİN ÖZÜDÜR

MELİKGAZİ BELEDİYESİ 3 AYRI MAHALLEYE ŞADIRVAN YAPACAK

PALANCIOĞLU: ŞADIRVANLAR KÜLTÜRÜMÜZE VE GELENEKLERİMİZ MİMARINI YANSITACAKTIR

YAHYALI SAĞLIKLI YAŞAM İÇİN YÜRÜDÜ

ÇOK SAYIDA KİŞİ KATILDI

18 YAŞ ALTI ÇOCUK VE GENÇLER TEK BAŞLARINA YOLCULUK YAPABİLCEK

18 YAŞ ALTI ÇOCUK VE GENÇLERİN YOLCULUKLARDA VELİ BULUNMASI ŞARTI KALDIRILDI

BÜNYAN BELEDİYESİ İŞ YERLERİNİ DEZENFEKTE ETMEYE DEVAM EDİYOR

HALK SAĞLIĞI ADINA ÇALIŞMALARIN ARALIKSIZ DEVAM EDECEK

817 YEME İÇME MEKÂNININ SERTİFİKA PROTOKOLÜ YAPILDI

Büyükşehir Belediyesi ve Lokantacılar ve Pastacılar Odasının iş birliği ile yeme-içme mekanlarına yönelik eğitimlerin ardından 817 iş yeri temsilcisine  törenle sertifika verildi.

TÜRK- İŞ ÜYELERİ BİLDİRİ VE MASKE DAĞITTI

Türk-İş Kayseri İl temsilciliği üyeleri hükümetin kıdem tazminatı ile ilgili düzenlemelerini protesto ederek vatandaşlara bildiri dağıttı.

BÜYÜKKILIÇ ASFALT ÇALIŞMALARINI YERİNDE İNCELEDİ

HACILAR’DA İNCELEME YAPTI

BAŞKAN MEMDUH BÜYÜKKILIÇ, ANKARA’DA

BAKAN KURUM KAYSERİ’NİN PROJELERİ HAKKINDA BİLGİ VERDİ

KAYSERİ’YE YENİ BİR TIP FAKÜLTESİ GELİYOR

SAĞLIK BİLİMLERİ ÜNİVERSİTESİ’NE BAĞLI YENİ BİR TIP FAKÜLTESİ

ARABALI SİNEMADA BU HAFTA “3 İDİOTS” FİLMİ VAR

PALANCIOĞLU: ETKİNLİĞİMİZ ÇOK SEVİLDİ

MELİKGAZİ'DEN GENÇLERE 3 FUTBOL SAHASI

PALANCIOĞLU: GENÇLERİMİZ YENİ TESİSLERİ HAK EDİYOR

TARIMIN MERKEZİ KOCASİNAN’DAN

KAYSERİ’YE YENİ BİR KAZANÇ KAPISI

KOCASİNAN’DA KENTSEL DÖNÜŞÜM İÇİN İHALE VAKTİ

72 DAİRENİN İHALESİ 14 TEMMUZ’DA YAPILACAK

Anahtar Kelimeler: BÜYÜKŞEHİR’ DURMAK

BÜYÜKŞEHİR’E DURMAK YOK

KISITLAMA SÜRESİNCE ASFALTLAMA ÇALIŞMALARI DEVAM EDİYOR

Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Daire Başkanlığı’na bağlı ekipler kısıtlama süresince asfaltlama çalışmalarına devam ediyor. Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç bu kısıtlamada Düvenönü Bulvarı’nda devam eden afsalt yenileme çalışmalarını yerinde inceledi.

Büyükşehir belediyesi ekipleri Covid-19 salgını boyunca uygulanan sokağa çıkma kısıtlamalarını fırsat bilerek vatandaşların olmadığı günlerde şehir merkezinde yolların konforunun artırıyor. Düvenönü Meydanı’ndan başlayıp İnönü Bulvarı istikametinde Hatıroğlu Camisi’ne kadar olan yolun asfalt yenileme çalışmaları yapıldı.

Bütün bu çalışmaları talimatını veren Başkan Memduh Büyükkılıç, Düvenönü’ndeki çalışmaları yakından takip etti. Çalışmalar sırasında açıklamalarda bulunan Başkan Büyükkılıç, “Şu anda şehrimizin aktif caddelerinden biri olan Düvenönü’ndeyiz. Bu güzel bulvarımızda hem altyapıyı hem de daha önce yıllarca hizmet etmiş asfaltlarımızı yenilemek suretiyle nitelikli uzun ömürlü çalışmalar yapıp çizgilerini çizip adeta süslenmiş bir gelin misali şehrimizin güzel insanlarına hizmete sunmak amacıyla çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Bu iki günü fırsat olarak değerlendiriyoruz. Daha önce uzun süreli dört günü ve önceki hafta sonlarını değerlendirip şehrimizin Cumhuriyet Meydanı dahil Hastane Caddesi, İstasyon Caddesi, Talas Caddesi ve İstanbul Bulvarı olarak bilinen bölgelerini elden geçirmiştik. Bugün de burayı elden geçirmek suretiyle şehrimize yakışır bir konuma getiriyoruz. Ben yüklenici firmamıza teşekkür ediyorum. Tabi ki ilgili birimimize Fen İşleri ekiplerimize teşekkür ediyorum. Vatandaşlarımıza size hizmete varız diyoruz ve bu çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Bizleri seven, güvenen hemşehrilerimize teşekkür ederken, koronavirüs sürecinde bizlere hiçbir zaman sıkıntı oluşturmayan, Ahi Evran ahlakıyla ahlaklanmış olan hemşehrilerimize de minnet duyuyor teşekkür ediyorum. Kayseri’de uyum kültürünün yoğun olduğu berekete vesile olduğu bu şehirde insanlara hizmet etmek bence kolay. Çünkü bize zorluk çıkaran değil hep yardımcı olan bir yaklaşım ve uygulama sağ olsunlar var olsunlar diyorum” değerlendirmesinde  bulundu.

Büyükşehir Belediyesi ekipleri toplam 3 bin ton sıcak asfalt kullanarak Düvenönü’nde esfalt yenileme çalışmalarını tamamladı. Düvenönü’nde çalışmalarını tamamlayan ekipler Karayolları Üst Geçiti, Anatamir önü ve Sanayi Kavşağı’na kadar olan bölümde de asfalt yenileme çalışmalarına devam edecek. Asfalt yenileme çalışmalarında Kayseri’nin 6 bin yıllık tarihinden bahseden ve önümüzdeki süreçte Kayseri’nin turizm çalışmalarına da değinen Başkan Büyükkılıç, şunları kaydetti: “Kayseri 6 bin yıllık geçmişle ticaretin merkezi bir şehir. Son süreçte de turizmin merkezi olma yönünde Erciyes ve Kapadokya ila adeta iş birliği halinde geçmiş. Yıllardan beri de Kültepe Kaniş Karum’da ipek yolu üzerindeki bu güzergahta Koramaz Vadisiyle, Sultan Sazlığıyla kültür turizmiyle, inanç turizmiyle adeta bir açık hava müzesi şeklindeki tarihi misyonu taşıyan şehrimizin insanların faydasına sunmak için turizm altyapısıyla da koronavirüs sonrasındaki süreci hazırlamak için gerekli çalışmalarımızı iş birliği halinde sürdürüyoruz”.

Uzun bir aradan sonra yeniden kılınmaya başlanan Cuma namazı hakkında da görüşlerini ifade eden Başkan Memduh Büyükkılıç sözlerini  şöyle noktaladı. ”Dün de hatırlanacağı üzere Cuma namazının edasını başlandı.  Şehrimizde sıkıntı oluşturmadan yaklaşık 700 civarında camide Cuma namazı eda edildi. Merkez ve ilçelerimiz dahil olmak üzere. Ayrıca Türkiye’mizde de fetihin sembolü olan 29 Mayıs’a denk gelen Ayasofya’da Fetih Suresi’nin okunmasıyla da adeta bir milli heyecanı yineleyen bir yaklaşım sergilenmesi de bizleri ayrıca sevindirdi. Fatih’in ruhu da böylece şad oldu. Allah vesile olanlardan razı olsun. Başta Sayın Cumhurbaşkanımız olmak üzere ben bizi seven güvenen hemşehrilerimize bir kez daha minnet duyuyor, teşekkür ediyor, değerlerine bağlı böyle güzel bir şehrin hizmetkarı olmaktan da elbette ki keyif alıyoruz”.


Haber Kaynak : KURUM BÜLTENİ