CAMİ DE MÜKEMMEL, AKUSTİĞİ DE
BAŞKAN ÇELİK, ORGENERAL HULUSİ AKAR CAMİİ´NİN AKUSTİĞİNİ TEST ETTİ
Tarih: 11.10.2018 17:44:08/ 1081okunma / 0yorum

Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik, 13 Ekim Cumartesi günü Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan´ın katılımıyla ibadete açılacak olan Orgeneral Hulusi Akar Camii´ni ziyaret etti. Caminin akustiğini test eden Başkan Çelik, “Camimiz de akustiği de mükemmel oldu” dedi.

Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik, AK Parti İl Başkanı Şaban Çopuroğlu ile birlikte Asri Mezarlık içinde yer alan Orgeneral Hulusi Akar Camii´ni ziyaret ederek açılış öncesi yapılan son hazırlıkları inceledi. Başkan Çelik, İl Müftüsü Şahin Güven´in de katılımıyla caminin akustiğini inceledi. Orgeneral Hulusi Akar Camii Hocası tarafından okunan Kuran-ı Kerim´i caminin farklı köşelerinde dinleyen Başkan Çelik, “Rabbim nazarlardan saklasın” ifadelerini kullanarak Selçuklu mimarisinin izlerini taşıyan çok güzel bir eserin ortaya çıktığını belirterek “Camimizdeki ses ve akustik de eser gibi mükemmel oldu” dedi.

İl Müftüsü Şahin Güven de böylesine güzel bir caminin memleketimize kazandırılmasına vesile olduğu ve yaptığı hizmetler için Başkan Mustafa Çelik´e teşekkür etti.

MİHRAPTAN MİNBERE

Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik, Orgeneral Hulusi Akar Camii´nin farklı bir özelliğini de açıkladı. Camide mihraptan minbere cemaatin içinden geçerek değil direk bir çıkışın olduğunu ifade eden Başkan Çelik, bu yönüyle de özel bir mimarinin söz konusu olduğunu kaydetti.
Kaynak: KURUM BÜLTENİ

Anahtar Kelimeler: CAMİ MÜKEMMEL AKUSTİĞİ
Resmi İlanlar

SAYFA EDİTÖRÜ

/resimler/2015-4/16/1020184616446.jpg

 

    Süleyman ERDOĞAN
     editor@kayserihaber.com.tr 
    

Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
19 Şubat 2019 Salı
KAYTV

Kaytv kayseri üzerinde

 

İLETİŞİM

Adres : Turgut Reis Mahallesi
İlgi Sok. Şehit İsmal Uygun Ap
No:22/A Kocasinan / KAYSERİ
Telefon : 0 352 235 63 63
Fax : 0 352 235 84 74

 

KANALIMIZA ABONE OL