KANALIMIZA ABONE OL

YEREL BASINA DESTEK OL

 


EDİTÖR

SAYFA EDİTÖRÜ

 Uğur ALTUNER
 editor@kayserihaber.com.tr

   

MELİKGAZİ BELEDİYESİ OKUL YATIRIMLARINA DEVAM EDİYOR

KOCASİNAN’DA OSMAN ULUBAŞ SÜMER ORTAOKULU’NUN AÇILMASINA GERİ SAYIM

TALAS’TA KADINLARA YÖNELİK KURSLAR YENİDEN BAŞLIYOR

KAYNAK KİTAP TANITIMINA YASAK GELDİ

REKTÖR KARAMUSTAFA, ÖĞRENCİLERLE BİR ARAYA GELDİ

TALAS BELEDİYESİ’NDEN İNGİLİZCE KURSU

TALAS’TAN KIRSALA EĞİTİCİ VE KÜLTÜREL ETKİNLİK

ERÜ’DE ‘BİR İNSANLIK KURUMU: AHİLİK VE AHİ EVRAN’ KONULU PANEL DÜZENLENDİ

KAYMEK KURSLARINA 10 BİNİ AŞKIN BAŞVURU

İLK DERS REKTÖR ÇALIŞ’TAN

TALAS BELEDİYESİ İLÇE OKULLARININ SPOR SAHALARINI YENİLEDİ

YAHYALI MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ'NDE TEKNOFEST HEYECANI

KAYÜ’DEN ÖDÜLLÜ İLLÜSTRASYON YARIŞMASI

DKMP EKİPLERİ ÖĞRENCİLERİN YÜZÜNÜ GÜLDÜRDÜ

BAŞKAN BÜYÜKKILIÇ’TAN ‘EĞİTİM’ AÇIKLAMASI

ERÜ’DE FEYYAZ SELÇUK SAN ADALET MESLEK YÜKSEKOKULU’NUN TEMELİ ATILDI

Gürkan Ofis Mobilyaları

ÇANDIROĞLU, TELAFİ EĞİTİM GÖREN ÖĞRENCİLERİ OKULLARINDA ZİYARET ETTİ

İL MİLLİ EĞİTİM MÜD. ÇANDIROĞLU: “TÜRKİYE ORTALAMASININ ÇOK ÜZERİNDE BİR KATILIM SÖZ KONUSU”

İl Milli Eğitim Müdürü Bilal Yılmaz Çandıroğlu, telafi eğitim gören öğrencileri okullarında ziyaret edip "İlimizde telafi eğitimde Türkiye ortalamasının çok üzerinde bir katılım söz konusu” değerlendirmesinde bulundu.

İl Milli Eğitim Müdürü Bilal Yılmaz Çandıroğlu, Hayriye Dabanoğlu İlkokulu'nda telafi eğitim gören öğrencileri ziyaret etti. Ziyarette öğrenciler ile yakından ilgilenen İl Müdürü Çandıroğlu, etkinliklere de katılıp; öğrencilerin oluşturduğu hobi bahçesinde sebze de topladı ve öğrencilerle birlikte dilek balonu uçurdu.

Telafi eğitim ile ilgi de değerlendirmede bulunan İl Müdürü Çandıroğlu ilimizde  Türkiye ortalamasının çok üstünde katılım gerçekleştiğini vurgulayarak şunları kaydetti.  "Telafi eğitimlere öğrencilerimizin katılım oranı oldukça yüksek. Bu bizim açımızdan çok sevindirici bir şey. Öğrencilerimiz hakikaten okullarını ve öğretmenlerini özlemişler. Bunu her girdiğimiz ortamda, her girdiğimiz etkinlikte ve sınıfta bunu gözlemledik. Bu bizi çok hakikaten çok sevindirdi. Kayseri olarak Türkiye ortalamasının çok üzerinde bir katılım söz konusu. Bugün itibari ile il genelinde yaklaşık 12 bin etkinlik planlanmış durumda. Diğer yerlerle mukayese ettiğimiz zaman 2-3 katı olan yerlerimiz var. Buda bizi sevindiren bir durum. Bu aynı zamanda velilerimizin ilgisi ve alakasıyla okullarla alakalı süreci iyi değerlendirdiklerini gösteriyor. Ben bu etkinliklerde görev alan arkadaşlara, gelen öğrencilere ve çocuklarını gönderen velilerimize teşekkür ederim. Çocuklarımızın sosyalleşmesi açısından çocukların grup olarak ya da bireysel etkinliklerini gösteren çalışmalardı. Sosyalleşmelerini gösteren çalışmalardı. Bu telafi eğitimde bizim amacımızda buydu. Çocuklarımız salgın sürecinde okullarımızdan uzak kaldılar, arkadaşlarından uzak kaldılar. Bu süreci tamamlayabilmeleri, eğitim yönlerinin ağırlıklı olarak destekleneceği süreçler olarak değerlendirdik. Gözlemlediğimiz kadarı ile bu durum da ilimizde çokta güzel yürüyor. Ben ilçe müdürümüze, okul müdürümüze ve öğretmen arkadaşlarımıza hepsine teşekkür ediyorum.”