ÇEVRE BAKANI ÖZHASEKİ´DEN BAŞKAN AKAY´A TEŞEKKÜR
Halep´te İnsanlık Ölmesin Kampanyası Çerçevesinde “Yükümüz Kardeşlik” şiarıyla Kayseri İl Müftülüğü, Türkiye Diyanet Vakfı Kayseri Şubesi´nin organizasyonunda Kayseri Şeker tarafından hazırlanan 10 tır gıda yardımının uğurlama töreninde konuşan Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki´den İnsanlık Ölmesin sloganına büyük övgü geldi.
Tarih: 13.11.2017 16:25:24/ 419okunma / 0yorum

Yükümüz Kardeşlik”  yardım kampanyasında emeği geçen, Sayın Valimiz başta olmak üzere Büyükşehir Belediye Başkanına, Milletvekillerimize, değerli İl Müftümüze ve Kayseri Pancar Kooperatifi Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Akay´a  teşekkür eden Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki; 

Rabbim, etrafımızdaki coğrafyanın insanlarının kurtuluşunu bizlere nasip etsin dedi.  Özhaseki, Kayseri Pancar Kooperatifi Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Akay´dan için de  Değerli Kayseri Pancar Kooperatifi Yönetim Kurulu Başkanımız Hüseyin Bey Kayserinin medarı iftiharı bir arkadaşımızdır. Şeker Fabrikasını da zarardan alıp buralara getiren bir kardeşimizdir dedi.

Kadir Has Kongre Merkezi Kuzey parkında düzenlenen gıda yardımlarının uğurlama törenine; Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, Kayseri Valisi Süleyman Kamçı, Kayseri Milletvekili İsmail Tamer, Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik, Ak Parti İl Başkanı Hüseyin Cahit Özden, Vali Yardımcısı Ali Uslanmaz, İl Müftüsü Doç.Dr.Şahin Güven, Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayraktar, Talas Belediye Başkanı Dr. Mustafa Palancıoğlu, İl Müftü Yardımcıları Atıf Akşit, Tandoğan Topçu, Kocasinan İlçe Müftüsü Yahya Çankaya, Melikgazi İlçe Müftüsü Yahya Polat ve İl Protokolü ve vatandaşlar katıldı.

Törende, Kayseri Pancar Kooperatifi Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Akay, Kayseri Şeker Fabrikası Yönetim Kurulu Başkanı Turhan Özer, Kayseri Pancar Kooperatifi Başkan Vekili Avni Hokkaömeroğlu Yönetim Kurulu üyeleri Harun Halıcı, Hurşit Dede, Halis Lektemur, Denetim Kurulu Üyeleri; Av.Kaan Savruk, Mehmet Güntay, Menderes Baran, Kayseri Şeker Fabrikası Başkan Vekili Atilla Yalçın, Yönetim Kurulu Üyeleri; Abdulkadir Güneş, Mustafa Demir, Nizamettin Çatak, Abdullah Borazan,Kayseri Şeker Fabrikası Genel Müdürü Osman Canıtez, Genel Müdür yardımcıları, Kayseri Şube Başkanı İbrahim Dayı ve Kayseri Şeker Fabrikası personeli tam kadro hazır bulundular.

Kadir Has Kongre Merkezinden Halep´e gönderilen Yardım tırlarının uğurlama törenine katılan Çevre ve Şehircilik Bakanı Özhaseki,  Organizasyon ile ilgili olarak “Güzel bir slogan bulunmuş  olduğuna dikkat çekti ve  ‘İnsanlık Ölmesin´ ama şunu bilin ki ülkemizin dışında birçok ülkede insanlık ölmüş.” dedi.

Bundan birkaç ay önce Fas´ta “İklim Konferansı”na katıldığını, 195 ülkenin temsilcilerinin burada sera gazı salınımını geriye çekmek için toplandığını anımsattı. Konferansın içeriğine değinen Özhaseki, şunları kaydetti: "Gazlar artarsa 20 sene sonra birtakım canlıların hayatı son bulabilir, otlar kuruyabilir, balıklar ölebilir, daha ileri giderse insanoğlunun hayatı tehlikeye girebilir. Buradaki konuşmamda şunları söylemiştim: Bu tabiat, Allah´ın bize bir emaneti. Kirletmemek esastır, hâlihazırdaki düzeni bozmamak lazım. Otlar kurumasın, balıklar ölmesin ancak şimdi milyonlarca insan sadece ailesiyle huzur içinde yaşamak için vatanından uzakta, dağların tepesine çıkmış, denizlere açılmış. Biz, otlar için konuşurken denizlerde çocuklar boğuluyor, dağlarda insanlar donuyor. Otlar kurumasın diye 100 milyar dolar para ayıran ülkeler, orada ölen insanların bu otlar kadar hiç hükmü yok mu? Türkiye olarak 3 milyon mülteciye kapımızı açtık. Paralarımız çok mu geliyor, kasalarımız yığılı mı, başımızda bin bir bela var, darbeler atlatıyoruz, hainlerin dersini vermeye çalışıyoruz, her yanda savaşıyoruz. Ancak 3 milyon insana kapımızı açtık. Hiçbiri aç değil açıkta değil. Niye yaptık bunu; çünkü insanız, merhametimiz var. Vicdan taşıyoruz. Siz de gündeminize alın. Otlar kurumasın diye bir araya geliyoruz ancak insanlık ölüyor bu arada. Dünyada birçok yerde iyice insanlığın vicdanı körelmiş. Ülke olarak çektiğimiz sıkıntıları hiçbir ülke çekmiyor. Bu sıkıntılara rağmen dünyanın vicdanı olmaya devam ediyoruz. Bu bizim geleneğimizdir. Peygamber efendimizden bugüne kadar kurduğumuz bütün medeniyetlerde bu düstur hakim olmuştur.

Bu verme kültürü bizde var. Ve inanıyoruz ki biz verdikçe Allah bize verecek. Verip de ben fakir olanı görmedim. Ama vermeyip kaygılar çekip sonrada fakirliğe düşen çok var. Hiç birisini yapamadan hayır işleyemeden öbür tarafa gidip mirasçılara bırakan da çok. Allah bizi verenlerden etsin

İl Müftüsü Güven de  törende yaptığı  konuşmasında; “Türkiye Diyanet Vakfı (TDV) olarak ‘Şimdi Yaraları Sarma Zamanı´ ve ‘Halep´te İnsanlık Ölmesin´ kampanyaları çerçevesinde son bir buçuk yıl içerisinde Suriye bölgesinde özellikle sınır ötesinde ihtiyaç sahibi olan Suriyeli kardeşlerimize yardım ulaştırmaya çalışıyoruz. Kayseri İl Müftülüğü ve Türkiye Diyanet Vakfı (TDV) Kayseri Şubesi olarak 2016 yılı Mart ayından bu tarafa yaklaşık bir buçuk yıldır 253 TIR yardım gönderdik. Bu TIR´larla birlikte 263 TIR yardım yapıyor. Ayrıca özellikle Kurban Bayramı ve Hac döneminde hepimizin bildiği üzere Arakan´daki sorunların ayyuka çıkması üzerine yine ülkemiz insanlarının yardımlarını Arakan´a gönderme bağlamında Kayseri´den son bir buçuk ay içerisinde 1 milyon 64 bin TL yardım geldi ve bu yardımları elhamdülillah yerlerine ulaştırdık.

Ben özellikle şu anda 10 TIR´ımızın bütün masraflarını karşılayan ve bu 10 TIR´ımızı mağdur, muhtaç Suriyeli kardeşlerimize ulaştırmak üzere bizleri vasıta kılan Kayseri Şeker Fabrikamıza ve şahsında Kayseri Şeker Fabrikası Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Hüseyin Akay Bey´e teşekkür ediyorum. Öncelikle bizlere Arakan için de yardımda bulundular. Arakan yardımında bulunurken Sayın Valimizin huzurunda gerçekleşti. Sayın Valimiz Şeker Fabrikası´nın daha fazla yardım yapması gerektiğini söyledi. Hüseyin Bey de Kasım ayı içerisinde Suriye´ye göndereceğimiz yardımların tamamını Şeker Fabrikası olarak biz üstleniyoruz, dediler. Kendilerine teşekkür ediyorum. Bu yardımlarda belediye başkanlarımızın katkısı azımsanamayacak kadar büyük, ben kendilerine de teşekkür ediyorum. Ayrıca hem ‘Şimdi Yaraları Sarma Zamanı´ hem de ‘Halep´te İnsanlık Ölmesin´ programlarında, birisinde 38 TIR, diğerinde 88 TIR gönderirken bizlere manevi desteklerini sunan Sayın Bakanımıza da sizler adına teşekkür ediyorum. Bu yardımların ulaşacağı insanların dualarının inşallah ülkemize katkı sağlayacağına inanıyorum. Hepinize katkı ve katılımlarınızdan dolayı teşekkür ediyorum.” dedi.

İl Müftüsü Doç. Dr. Güven tarafından yapılan dua sonrası yardım malzemesi taşıyan tırlar protokol üyeleri tarafından uğurlandı. 
Kaynak: KURUM BÜLTENİ

KAYSERİ´DE KAR YAĞIŞI
KAYSERİ´DE KAR YAĞIŞI
EKİPLER YOLLARI AÇMAK İÇİN SEFERBER OLDU
29 ŞEHİT AİLESİNE
29 ŞEHİT AİLESİNE
‘DEVLET ÖVÜNÇ´ MADALYASI
HUZUR VEREN BÜYÜKŞEHİR
HUZUR VEREN BÜYÜKŞEHİR
BAŞKAN ÇELİK, EŞİ İLE BİRLİKTE BÜYÜKŞEHİR´İN DUA ALAN PROJESİ YADES´İN HİZMET VERDİĞİ YAŞLILARIMIZI ZİYARET ETTİ
2017´DE MELİKGAZİ´DE 10 BİN 450 TON KAĞIT
2017´DE MELİKGAZİ´DE 10 BİN 450 TON KAĞIT
GERİ DÖNÜŞÜME KAZANDIRILDI
KOCASİNAN´DA ÖĞRENCİLER
KOCASİNAN´DA ÖĞRENCİLER
GERİ DÖNÜŞÜMÜ YERİNDE ÖĞRENİYOR
CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN MAYIS BAŞINDA KAYSERİ´DE
CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN MAYIS BAŞINDA KAYSERİ´DE
KONGREYE BAŞBAKAN GELİYOR
VALİ KAMÇI HACILAR´DA
VALİ KAMÇI HACILAR´DA
Vali Süleyman Kamçı, ilçe ziyaretleri kapsamında Hacılar ilçesini ziyaret ederek bir dizi açılış ve programlara katıldı.
BAŞKAN ÇOLAKBAYRAKDAR,
BAŞKAN ÇOLAKBAYRAKDAR,
“MAHALLELERİMİZİN KADERİ DEĞİŞİYOR”
MELİKGAZİ BELEDİYE BAŞKANI MEMDUH BÜYÜKKILIÇ,
MELİKGAZİ BELEDİYE BAŞKANI MEMDUH BÜYÜKKILIÇ,
"ASFALT DÖVİZ KARŞILIĞI ALINDIĞI İÇİN MALİYETLİ BİR YATIRIM"
KAYSERİ TİCARET ODASI´NIN OSB HİZMET BÜROSU
KAYSERİ TİCARET ODASI´NIN OSB HİZMET BÜROSU
2017 YILINDA 36 BİNİ AŞKIN BELGE VERDİ
“KAYSERİ BELEDİYECİLİKTE BİR MARKA”
“KAYSERİ BELEDİYECİLİKTE BİR MARKA”
MİLLİ EĞİTİM BAKAN YARDIMCISI ORHAN ERDEM BAŞKAN ÇELİK´İ ZİYARET ETTİ
İL KOORDİNASYON KURULU TOPLANTISI YAPILDI
İL KOORDİNASYON KURULU TOPLANTISI YAPILDI
İl Koordinasyon Kurulu´nun 2018 yılı 1´nci dönem toplantısı Vali Süleyman Kamçı başkanlığında yapıldı.
“HUZURLU BELEDİYE HUZURLU ŞEHİR”
“HUZURLU BELEDİYE HUZURLU ŞEHİR”
BEM-BİR SEN GENEL BAŞKANI TURBAY, BAŞKAN ÇELİK´İ ZİYARET ETTİ
KOCASİNAN BELEDİYESİ 2017 YILINDA
KOCASİNAN BELEDİYESİ 2017 YILINDA
3 BİN ÇİFTİN NİKAHINI KIYDI
MELİKGAZİ´DEN MODERN ŞEHİRCİLİK ÇALIŞMASI
MELİKGAZİ´DEN MODERN ŞEHİRCİLİK ÇALIŞMASI
Melikgazi Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, Melikgazi Belediyesi olarak çevre ve görsel kirliliği önlemek amacı ile çalışmalar yaptıklarını ve gerçekleştirilen çalışmalar neticesinde modern bir şehircilik çalışması sergilediklerini söyledi.
Resmi İlanlar

SAYFA EDİTÖRÜ

/resimler/2015-4/16/1020184616446.jpg

 

    Süleyman ERDOĞAN
     editor@kayserihaber.com.tr 
    

Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Kayseri
19 Ocak 2018 Cuma
Bugün
Parçalı bulutlu
1 °C
-3 °C
Cumartesi
Bulutlu
3 °C
-3 °C
Pazar
Fırtına
4 °C
2 °C
KAYTV

Kaytv kayseri üzerinde

 

İLETİŞİM

Adres : Turgut Reis Mahallesi
İlgi Sok. Şehit İsmal Uygun Ap
No:22/A Kocasinan / KAYSERİ
Telefon : 0 352 235 63 63
Fax : 0 352 235 84 74

/resimler/2017-9/7/1139320060307.jpg
KANALIMIZA
ABONE OL