KANALIMIZA ABONE OL

YEREL BASINA DESTEK OL

 


EDİTÖR

SAYFA EDİTÖRÜ

 Uğur ALTUNER
 editor@kayserihaber.com.tr

   

ALİ DAĞI YOLLARINDA YAĞIŞ TEDBİRLERİ

YOL DÜZENLEME VE SU TAHLİYE KANALI ÇALIŞMASI YAPILDI

BAŞKAN BÜYÜKKILIÇ, ORAN KALKINMA AJANSI TOPLANTISINA KATILDI

Büyükkılıç, alınan kararların bölgeye hayırlı olması temennisinde bulundu

KENTİN DOĞUSUNU VE BATISINI BİRLEŞTİREN ÜÇÜNCÜ ALTERNATİF YOL

BEKİR YILDIZ BULVARI’NIN DEVAMI NİTELİĞİNDE

BAŞKAN ÇOLAKBAYRAKDAR’DAN PARK ATAĞI

KOCASİNAN BELEDİYESİ’NDEN ÇOCUKLAR İÇİN YENİ PARKLAR

BU HAFTA SONBAHAR TEMİZLİK ÇALIŞMASI ANBAR MAHALLESİ'NDE

Palancıoğlu, “Sonbahar temizliği ile inşallah ilçemizi çok daha güze hale getireceğiz.”

MMO ŞUBE BAŞKANI AKSOY BACA TEMİZLİĞİ KONUSUNDA UYARDI

“BACA TEMİZLİĞİ GİDERİ GAZ TASARRUFU OLARAK GERİ DÖNER”

İL MÜFTÜSÜ GÜVEN MEVLİD-İ NEBİ HAFTASI’ ETKİNLİKLERİ HAKKINDA BİLGİLER VERDİ

“EVLATLARIMIZA NASIL DAVRANMAMIZ GEREKTİĞİNİ ÖĞRENMELİYİZ”

DEVELİ’DE ASFALT ÇALIŞMALARI

GÖLEMEN MEVKİNDE ZEMİN ÇALIŞMALARINA BAŞLANDI

MELİKGAZİ’DEN ÇARŞIYA YENİ SOSYAL TESİS

HUNAT MAHALLESİ’NDEKİ 5 KATLI BİNA EĞİTİM VE SOSYAL HAYATA KAZANDIRILACAK

KAYSERİSPOR GÖZÜNÜ RİZE MAÇINA DİKTİ

TAKTİK AĞIRLIKLI ÇALIŞMALAR BAŞLADI

KOCASİNAN’DA KENTSEL DÖNÜŞÜM PROJELERİ MUTLULUĞA DÖNÜŞÜYOR

Çolakbayrakdar: “Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın dediği gibi Kayseri’de kentsel dönüşüm projelerini, sosyal odaklı olarak en kapsamlı şekilde başarı ile hayata geçiriyoruz”

MELİKGAZİ BELEDİYESİ ÇEVREYE UYUMLU DUVARLARI SANATA DÖNÜŞTÜRDÜ

OSMAN ULUBAŞ OKULU'NUN BAHÇE DUVARLARINA AĞAÇ VE ORMAN MANZARALI RESİMLER ÇİZİLİYOR

EN ACI KAZA

OTOMOBİLİN ARKASINDA 25 METRE SÜRÜKLENEN ÇOCUK HAYATINI KAYBETTİ

KENTSEL DÖNÜŞÜM ANAHTAR TESLİM TÖRENİ

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN: “ÜLKEMİZİ AFETLERE DAYANIKSIZ YAPILARDAN KURTARACAĞIZ”

KTO’DAN AHDE VEFA

ESKİ BAŞKANLARIN ADLARI ÖLÜMSÜZLEŞTİRDİ

MELİKGAZİ BULUŞMA NOKTASI ULUSAL FİKİR YARIŞMASI SONA ERDİ

SONUÇLAR 9 KASIM PAZARTESİ GÜNÜ AÇIKLANACAK

Gürkan Ofis Mobilyaları

ÇEVRE VE ŞEHİRCİLİK BAKANI MEHMET ÖZHASEKİ,

"BU ÜLKENİN BAŞINA BİR DAHA PKK DİYE BİR TEHDİT VE BELA OLMAYACAK"

Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, Irak´ın kuzeyindeki terör yuvalarına yönelik operasyona ilişkin, "Orada çok doğru bir iş yapıyoruz. En son kalelerini de başlarına yıkacağız inşallah. Bu ülkenin başına bir daha PKK diye bir tehdit ve bela olmayacak." dedi.

Seçim çalışmalarını sürdürdüğü Kayseri´de AA muhabirine gündeme ilişkin açıklamalarda bulunan Bakan Özhaseki, ülkede PKK ile mücadelenin yıllardır devam ettiğini söyledi.

Bölücü terör örgütüne karşı bütün hükümetlerin mücadele verdiğini belirten Özhaseki, "Biz 3-4 yıldır çok ciddi bir mücadele içindeyiz. Çukur operasyonları bitirdik elhamdülillah. Şehirleri temizledik, ilçeleri, köyleri, dağları temizledik." diye konuştu.

Kandil´e yönelik operasyonun seçimlere yormanın doğru olmadığını dile getiren Özhaseki, bazı çevrelerin "Yıllarca Kandil´e niye gitmiyorsunuz, Kandil duruyor" dediğini ifade ederek, şunları kaydetti:

"İşte Kandil´e gittik bombalıyoruz. Bunda diyorlar ki ´Gideceğinizi de söylüyorsunuz´, evet gideceğimizi söylüyoruz, bunda birşey yok ki. Askeri yığınaklarını, tesislerinin olduğu yerleri, ne kadar orada kümelendikleri yer varsa hepsini bombalayıp, yerle bir ediyoruz. Biz söyleyince 2-3 gün içerisinde koca koca beton binaları mı taşıyacaklar yani. Ne yapacaklar? Söylenmeyecek bir şey yok ki bunda zaten. Terörist, uçak sesini duyunca dağda bir kayanın altına saklanıyor, eğer haber vermekten maksat bu ise. Orada çok doğru bir iş yapıyoruz. En son kalelerini de başlarına yıkacağız inşallah. Bu ülkenin başına bir daha PKK diye bir tehdit ve bela olmayacak."

İmar barışına yoğun ilgi

 

İmar barışına da değinen Bakan Özhaseki, 15 milyon hane ve iş yeri sahibini, toplam yapıların yüzde 60´ını ilgilendiren bir düzenleme yapıldığına işaret etti.

Özhaseki, 80 milyonluk Türkiye´nin 50-55 milyonunu ilgilendiren bir imar barışından bahsettiklerine dikkat çekerek, "Bu devrim niteliğinde bir iş. İnsanlar öbek öbek geliyor, tüm bürolarımız dolu ve nihayetinde günde 75-80 bin insan müracaat ediyor ya internet üzerinden ya bizim bürolar vasıtasıyla. e-devlet şifresiyle giren herkes internet üzerinde bu müracaatlarını yapabilir, kimseye de muhtaç değil ama illa da yardım almak istiyorsa İstanbul´da 40 ayrı yer açtık. Sonra il müdürlüklerimiz, tapu müdürlüklerimizden ilçelerde yardım alabilirler. 300 bini aşmış vaziyetteyiz. 3-4 gün içinde 300 bin rakamı da bayağı bir rakam. Demek ki müthiş bir beklenti varmış, ilgi var ve devam ediyor." dedi.

Özhaseki, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu´nun Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve yakınlarına toplam 339 bin lira manevi tazminat ödemeye mahkum edilmesine değinerek, "Dün, üç ay boyunca benimle ilgili bu yalanları söyleyenler, Cumhurbaşkanımız hakkında zaten aynı yalanları "Man Adası" diye devam ettirdiler. Emin olun bir hafta sonra çıkıp şöyle diyebilir, hiçkimse şaşırmasın, ´Gelecek hafta acayip belgeler var elimde kağıtlar, dosyalar, göreceksiniz yer yerinden oynayacak, açıklıyorum.´ vesaire diyebilir. Herkes ciddiye alıp, ´Ya kocaman, yüzyıllık bir parti, Atatürk´ün kurduğu parti, Cumhuriyet Halk Partisi´nin başına genel başkan olmuş.´ diyerek ciddiye alırlar ama keşke bana sorsalar da bir ciğerini anlatsam bu adamcağızın. Allah iyiliğini versin, ya bunu kasıtlı olarak yapıyor ya da hasta diyecek başka bir şey yok. Yalan söylemekte sınır tanımıyor, devam ediyor." diye konuştu.

Kendisiyle ilgili daha önce söylenen yalanları tek tek mahkeme kararıyla tespit ettirdiğini, tazminat davaları açıp iftiraları atanların yandaş gazeteleri ve adamlarından binlerce lira para aldığını anımsatan Özhaseki, bu parayla tonlarca sucuk alarak millete dağıttığını ifade etti.

"Şimdi inşallah yeni davalar da gelir" ifadesine yer veren Özhaseki, "Çünkü bitmiyor yalanları. Bu söylediği yalanlardan dolayı Cumhurbaşkanımız da davalar açıyor. Bunların şöyle bir özelliği de var, kendileriyle ilgili bir şey olduğunda mahkeme eğer lehlerine karar vermişse, ´Mahkeme hüküm verdi, hiçkimse konuşamaz, yargı kararı kesindir kardeşim.´ diyorlar ama hesaplarına, işlerine gelmeyen bir yargı kararı varsa hakimlerin satılmışlığından başlıyorlar, tutulmuşluğuna kadar gidiyorlar. Böyle de ikiyüzlü bir tavır içerisindeyiz. Allah bu Türkiye´ye yardım etsin. Bize yardım ettiği kadar Cumhuriyet Halk Parti´li seçmenlere de yardım etsin." değerlendirmesinde bulundu. 


Haber Kaynak : AA