KANALIMIZA ABONE OL

YEREL BASINA DESTEK OL

 


EDİTÖR

SAYFA EDİTÖRÜ

 Uğur ALTUNER
 editor@kayserihaber.com.tr

   

İYİ PARTİ KAYSERİ MİLLETVEKİLİ DURSUN ATAŞ’TAN DİKKAT ÇEKEN TEPKİ

“DOLANDIRICILIK YAPIYORLAR”

KAYSERİ CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN'I KADİR HAS STADYUMU'NDA AĞIRLAYACAK

ÇOPUROĞLU: CUMHURBAŞKANIMIZIN KAYSERİ'YE GÖSTERDİĞİ İLGİ VE ALAKA İÇİN KENDİSİNE TEŞEKKÜR EDİYORUZ

ARIK KAYSERİ’NİN KABUSUNU MECLİSE TAŞIDI

“39 GÜNDE 7 KİŞİ CANINA KIYDI”

CHP İL YÖNETİMİNDEN KAYSERİ OSB’YE ZİYARET

NİTELİKLİ ELEMAN İHTİYACI VE MESLEKİ EĞİTİM GİBİ MUHTELİF KONULAR ELE ALINDI

İYİ PARTİ İL BAŞKANI ATAMAN, AKŞENER ZİYARETİ HAKKINDA BİLGİLER VERDİ

“HER FIRSATTA MİLLETİMİZİN AYAĞINA GİDİYORUZ”

KAYSERİ OSB YÖNETİMİ’NDEN MHP İL BAŞKANI SERKAN TOK’A

HAYIRLI OLSUN ZİYARETİ

MHP MİLLETVEKİLİ ÖZDEMİR

İŞYERİ İSİMLERİNİN TÜRKÇE OLMASINI MECLİS GÜNDEMİNE TAŞIDI

İYİ PARTİ MİLLETVEKİLİ ATAŞ

“ERMENİSTAN SAVAŞ VE İNSANLIK SUÇU İŞLİYOR”

VEKİL ATAŞ, YEREL BASININ SORUNLARINI MECLİS GÜNDEMİNE TAŞIDI

“MECLİS ARAŞTIRMASI YAPILMASI ELZEMDİR”

MİLLETVEKİLİ ÖZDEMİR, KANAL SULARININ KESİLMESİNİ MECLİS GÜNDEMİNE TAŞIDI

“SULAR NEDEN KESİLMEKTEDİR?”

VEKİL DURSUN ATAŞ EKONOMİDE YAŞANAN SIKINTILARA DİKKAT ÇEKTİ

“İŞÇİLERİN YAŞADIĞI EKONOMİK MAĞDURİYETLER GİDERİLMELİDİR”

İYİ PARTİ İL BAŞKANI ATAMAN KAHVEHANE İŞLETMECİLERİNİN SORUNLARINA DİKKAT ÇEKTİ

“LÜTFEN KÜÇÜK ESNAFIMIZ OLAN KAHVEHANE İŞLETMECİLERİMİZİN SESİNE DE KULAK VERİN”

MHP’Lİ ÖZDEMİR, KİRAYA VERİLECEK HAZİNE ARAZİLERİNİ MECLİS GÜNDEMİNE TAŞIDI

BAKAN KURUM’A SORDU: ” TOPLAM BÜYÜKLÜK NE KADAR?”

CHP KAYSERİ MİLLETVEKİLİ ÇETİN ARIK SÜT FİYATLARININ ARTMAMASINA TEPKİ GÖSTERDİ

“YERLİ VE MİLLİ İKTİDARIMIZ ÜRETİCİYİ BİTİRMEYE KARARLI”

İYİ PARTİ MİLLETVEKİLİ DURSUN ATAŞ

“YETİŞTİRİCİLERE KAÇAKÇI MUAMELESİ YAPILIYOR”

AK PARTİ İLK İL KONGRESİNİ CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN’IN KATILIMIYLA KAYSERİ’DE YAPACAK

ÇOPUROĞLU: “TÜRKİYE’DE İLK OLMAK GURUR VERİCİ”

Gürkan Ofis Mobilyaları

ÇEVRE VE ŞEHİRCİLİK BAKANI ÖZHASEKİ

?YENİ SANTRALLERE KARŞI OLANLAR 3 GÜN ELEKTİRİKSİZ KALAMAZ?

Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki Kayseri programının ikinci gününde bakanlığı tarafından bir otelde gerçekleştirilen ?Yatırım ve Hizmetleri Değerlendirme Toplantısı´na iştirak etti? 81 ilin Çevre ve Şehircilik İl Müdürlerinin katıldığı toplantının açılış konuşmasını gerçekleştiren Bakan Özhaseki Kayseri´nin tarihi, ekonomisi ve sosyo-kültürel yapısı hakkında bilgiler verip, yeni enerji santralleri kurulmasına ilişkin değerlendirmede bulundu? Bakan Özhaseki "Tüm bunlara itiraz edenler 3 gün elektriksiz oturun da göreyim sizi? ifadesini kullandı?
Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki Kayseri programının ikinci gününde bakanlığı tarafından bir otelde gerçekleştirilen ?Yatırım ve Hizmetleri Değerlendirme Toplantısı´na iştirak etti? Bakan Özhaseki, bakanlığı tarafından bir otelde düzenlenen "Yatırım ve Hizmetleri Değerlendirme Toplantısı"nın açılışında yaptığı konuşmada, Kayseri´nin tarihi, ekonomisi ve sosyo-kültürel yapısı hakkında bilgiler verdi.
Çevreyi korurken yatırımların da önünü açmaları gerektiğini belirten Özhaseki, sözlerini şöyle sürdürdü? "İlk etapta aklımıza enerji geliyor. İkisi çarpışıyor mu? Evet, çarpışıyor. Şu an itiraz edilmeyen enerji türü yok neredeyse. Diyeceksiniz yenilenebilir enerjiye itiraz yok. En çok ona var. ´Hidrolara karşıyız, oradaki biyoçeşitlilik yok olmasın.´ Hidroyu koyduk bir kenara, suyla ilgili bir şey yapmıyoruz. zaten su zengini de değiliz. Türkiye´deki tüm suları toplasanız Tuna´nın yarısı kadar ediyor. Peki nükleere de karşıyız biz. Karşı olalım da bütün dünya kullanıyor. ´Nükleer çok tehlikeli.´ Paris´in etrafında 200 kilometre mesafede en yakını 90 kilometre 6 tane tesis var. Londra´nın etrafında yine 200 kilometre mesafeyi esas alarak söylüyorum 9 tane nükleer tesis var. En yakını Londra´ya 70 kilometre. Madrid´in etrafında 4 tane var. ´Olsun onlar yapmış olabilir, onlar hatalıdır, biz yapmayalım.´ Peki nükleeri de sildik koyduk bir kenara. Hele hele termik hiç olmaz. Termiği de yapmayalım, yerli kömürü de kullanmayalım. Peki dünya kendi kömüründen istifade ediyor. Türkiye yapmasın, bizim tabiatımız bitiyor. Onu da bir kenara koyduk. Geriye ne kalıyor? Güneş. Güneşin bir megavatı için 20 bin metrekare alanı kaplıyor. 20 bin metrekareyi 1 megavat için mahvediyorsun. Güneşi de kullanmayalım. Rüzgara izin veriyorsunuz. Kuşların göç yollarını mahvediyor. Onu da kaldıralım."
"Tüm bunlara itiraz edenler 3 gün elektriksiz oturun da göreyim sizi." diyen Bakan Özhaseki şunları kaydetti?."3 gün elektriksiz kalın, evinizde buzdolabı çalışmasın, televizyon çalışmasın, bilgisayarınız, internetiniz çalışmasın, elektriğiniz yanmasın. ´Efendim başka şeyler düşünmek lazım.´ Ne kaldı geriye? Yurt dışından doğalgaz getireceğiz, onunla imal edeceğiz, para vereceğiz. O da doğalgazı canının istediği gün kesecek. Kavgalı olduğunuz gün kesecek, stratejik bir ortam olduğunda kesecek. Dışarıya bağımlı kalacaksınız, öyle mi? Bu nasıl bir mantıktır, bu nasıl bir akıldır? Bu coğrafyada dışarıya bağımlı kalmak. Bunu söyleyenin iyi niyetinden şüphe ederim."
Bakan Özhaseki sözlerinin devamında bir denge içerisinde bu işleri götürmeleri gerektiğini vurgulayarak, "Bu yatırımlar yapılacak. Bir taraftan da çevreyi tahrip etmeden, doğayı perişan etmeden nasıl yapılacaksa hangi teknolojiler kullanılacaksa hangi filtre sistemi kullanılacaksa bütün bunları bizim sağlamamız gerek. Hem yatırımlar yapılacak hem de çevreyi koruyacağız. Bu iki dengeyi bir arada götürebilirsek bizden başarılısı yok. Çünkü çevre Allah´ın bir emanetidir bize." diye konuştu.
Dünyayı kirleten ülkelerin başında Çin, Hindistan, ABD ve AB ülkelerinin geldiğine dikkati çeken Özhaseki, Türkiye´nin dünyayı yüzde birin de altında kirletmesine rağmen, durmadan direktifler gönderildiğini kaydederek ?Türkiye´nin üzerine düşeni zaten severek yapmaktadır. Küresel ısınmaya bizim faydamız değil zararımız olsun ama Yeşil İklim Fonu kuruyorlar, Türkiye´yi almıyorlar. Müzakereci Mehmet Emin Bey var, çırpınıyor bizi de alın diye ama almamak için her türlü numarayı yapıyorlar. Zengin ülkeler istifade edecek, gelişmekte olan ülkeler istifade edecek fakat Türkiye´yi istifade ettirmemek için gayret ediyorlar." dedi.
Bakan Özhaseki, insanların ölmesinin bu ülkelerin çok da umurlarında olmadığını kaydederek şunları söyledi?"İki yüzlü tavır devam ediyor. Belki merak ediyorsunuz, bu zor durumunuzda niye bu kadar para harcıyorsunuz falan diye dedim. Çok basit, insanız, vicdan taşıyoruz, merhamet taşıyoruz. Bugün çok vicdanlı olduğunu söyleyenler, bir fok balığı için günlerce artistik hareketler çekenler, otlar kurumasın diye yüz milyarları ayıranlar güya bir medeniyetin temsilcileri insanların ölümüne göz göre göre göz yumuyorlar, seyrediyorlar. Niye? Buradaki insan kimliğinden dolayı. Müslüman kimliği var ya. Türklere ve Müslümanlara orada bakış bir farklı. Üzülerek bunu da görüyoruz ne yazık ki."
Bunların farkında olarak hareket edeceklerini ama düşmanlık etmeyeceklerini kaydeden Bakan Özhaseki, "Bazı iyi değerler varsa almak için AB´nin kapısını da zorlayacağız, AB standartlarını da zorlayacağız. O standartları almak için elimizden geleni yapacağız ama ezilip, büzülüp ille bizi alın falan filan diye yalvarma devri de bitti. Hiç de umurumuzda değil." dedi.