KANALIMIZA ABONE OL

YEREL BASINA DESTEK OL

 


EDİTÖR

SAYFA EDİTÖRÜ

 Uğur ALTUNER
 editor@kayserihaber.com.tr

   

İYİ PARTİ MİLLETVEKİLİ DURSUN ATAŞ:

“TÜRKİYE’DE ÇİFTÇİ İFLAS ETMİŞTİR”

AK PARTİLİ BELEDİYELERE RAMAZAN GENELGESİ

ÖZHASEKİ İMZASIYLA 798 AK PARTİLİ BELEDİYE’YE RAMAZAN AYI GENELGESİ GÖNDERİLDİ

BAŞKAN ÇOPUROĞLU, AK PARTİ İL BAŞKANLARI TOPLANTISINA KATILDI

81 İL BAŞKANININ YER ALDIĞI TOPLANTIYA KAYSERİ İL BAŞKANI ŞABAN ÇOPUROĞLU DA KATILDI

CHP MİLLETVEKİLİ ARIK’DAN DOKTORU GÖZALTINA ALDIRAN SAVCIYA TEPKİ

“Sağlık Bakanı Sayın Koca'yı meslektaşına sahip çıkmaya, Adalet Bakanı Sayın Gül'ü de göreve davet ediyorum.”

SEÇMEN BÜYÜKKILIÇ’I BAŞARILI BULUYOR

BAŞKAN BÜYÜKKILIÇ’I SEÇMENİN YÜZDE 67,4’Ü BAŞARILI BULUYOR

ÇOPUROĞLU GENİŞLETİLMİŞ İL BAŞKANLARI TOPLANTISINA KATILDI

AK PARTİ İL BAŞKANI ​​​​​​​ÇOPUROĞLU: KENDİMİZİ KÜRESEL DEĞİŞİMİN TAM MERKEZİNE YERLEŞTİRMEYİ BAŞARDIK

ATAŞ MECLİS KÜRSÜSÜNDEN EKONOMİK SIKINTILARA DEĞİNDİ

“34 MİLYON KİŞİ BANKALARA BORÇLU HÂLE GETİRİLDİ”

ÖZHASEKİ’DEN EMEKLİ AMİRALLERİN BİLDİRİSİNE TEPKİ

“HİÇBİR GÜÇ MİLLET İRADESİNİN ÜSTÜNDE DEĞİL ARTIK”

AK PARTİ GENEL BŞK. YRD. ÖZHASEKİ

ERCİYES ÜNİVERSİTESİ’Nİ ZİYARET ETTİ

İYİ PARTİ MİLLETVEKİLİ ATAŞ

“EMEKLİLER ASGARİ ÜCRETİN ALTINDA MAAŞ ALIYOR”

MHP İL BAŞKANI SERKAN TOK:

“BAŞBUĞ TÜRKEŞ’İN EVLADI OLMANIN ONURUNU YAŞIYORUZ”

ARIK BİR KEZ DAHA OTİZME DİKKAT ÇEKTİ

“BİR GÜN DEĞİL HER GÜN FARKINDA OLUN!

BAŞKAN BÜYÜKKILIÇ KONYA’DA

BİRLİK BAŞKANLARI İSTİŞARE TOPLANTISI’NA KATILDI

ÖZDEMİR GENEL BAŞKAN YARDIMCILIĞI’NA ATANDI

MEDYA, TANITIM VE HALKLA İLİŞKİLERDEN SORUMLU GENEL BAŞKAN YARDIMCISI GÖREVİNE GETİRİLDİ

ÖZHASEKİ KONGREYİ DEĞERLENDİRDİ

“MKYK LİSTESİ TOPLUMUN HER KESİMİNDEN İSİMLERDEN OLUŞTU”

BU KONGRE 2023 YILININ MANİFESTOSUYDU

ÇOPUROĞLU:YENİ MKYK İLE SEÇİMLERE HAZIRLANMAYA BAŞLADIK

Gürkan Ofis Mobilyaları

CHP MİLLETVEKİLİ ARIK’TAN AK PARTİ MİLLETVEKİLİ ÖZHASEKİ’YE YANIT

“GÜNEŞLİ HALKI DA MI YALAN SÖYLÜYOR!”

“Başkan olarak değil bakan olarak izin verdiniz”

CHP Kayseri Milletvekili Çetin Arık, Güneşli sakinlerinin okul yapımı için bağışladığı araziye villa yapılmasıyla ilgili iddiaları yalanlayan AKP Genel Başkan Yardımcısı, Kayseri Milletvekili Mehmet Özheseki’ye yanıt verdi. Özhaseki’nin Çevre ve Şehircilik Bakanı olarak Kayseri’ye tek hizmetinin Güneşli’deki tarım arazisini imara açmak olduğunu ifade eden Arık, “Babaları, dedeleri okul yapımı için tarlalarını veren Güneşli Halkı da mı yalan söylüyor? Halka lanet okumaya alışıksınız, bu kez de yalancılıkla suçlamanız normal” dedi.

Güneşli halkının 1960’lı yıllarda okul yapımı için bağışladığı yaklaşık 1 milyon metrekarelik alana villa yapılması yönünde alınan karar tartışmalara neden oldu. CHP Kayseri Milletvekili Çetin Arık’ın bölgeye giderek Güneşli halkı ile görüşmesinin ardından AKP Genel Başkan Yardımcısı, Kayseri Milletvekili Mehmet Özhaseki, sosyal medya hesabından açıklama yaparak Arık’ın yalan söylediğini ifade etti. “Sayın Özhaseki, keşke sosyal medya hesabından açıklama yapmak yerine Güneşli’ye gitseydi, Güneşli halkıyla görüşseydi” diyen Arık, açıklamalarını şöyle sürdürdü: “Sayın Özhaseki’nin açıklaması kendisinin ve partisinin nasıl bir çıkmaz, nasıl bir acziyet içinde olduğunu gözler önüne seriyor. Sayın Özheseki, ‘karar alındığında büyükşehir belediye başkanı değildim’ diyor. Evet, Özhaseki Büyükşehir Belediye Başkanı olarak değil, Çevre ve Şehircilik Bakanı olarak bu karara imza atmıştır. Sayın Özhaseki, Çevre ve Şehircilik Bakanı iken 30 Mayıs 2018 tarihli yazı ile Güneşli’deki bu alanın kentsel dönüşüm ve gelişim proje alanı olması için teklifte bulunduğunuz yalan mı?

Bakanlar Kurulu’nun 4 Haziran 2018 tarihli kararının altına attığınız imza yalan mı? Yoksa aynı tarihli 2018/11929 Sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi mi yalan? Başkan değildiniz ama bakan olarak Güneşli halkının okul yapılması için bağışladığı tarım arazisini imara açtınız, Çevre Şehircilik Bakanı olarak Kayseri’ye yaptığı tek ‘hizmet’ de budur. Sayın Özhaseki, keşke sosyal medya hesabından açıklama yapmak yerine Güneşli’ye gidip, büyükşehir belediye başkanınızın randevu dahi vermediği o insanları bir dinleseydiniz. Babaları, dedeleri okul yapımı için tarlalarını veren Güneşli Halkı da mı yalan söylüyor? Halka lanet okumaya alışıksınız, bu kez de yalancılıkla suçlamanız normal. Onlara bir sorsaydınız, eminim ki Güneşli halkı kimin yalan söylediğini size anlatırdı… Bana söylediklerini size de söyleyip, Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç’a ‘Özhaseki’nin vebaline ortak olmayın’ dediklerine kulaklarınızla tanıklık ederdiniz. Ama bunun için önce halkı dinlemek, halkı anlamak gerekir.”

“FETÖ’NÜN TAŞERONLUĞUNU YAPMADIM”

Özhaseki’nin açıklamasında kullandığı “kiralık vekil” ifadesine de yanıt veren Arık, açıklamalarını şöyle sürdürdü: “ Biz söz konusu olayda sadece Güneşli halkının taleplerini dile getirdik. Onların taleplerinin son derece masum ve haklı talepler olduğunu söyledik. Yine aynı şeyleri söylüyoruz. Ama yaptıklarının arkasında duramayan, attığı imzanın altında ezilen Sayın Özhaseki, ‘kiralık vekil’ diyerek aklınca bize hakaret etmeye kalkmış. Sayın Özhaseki, AKP’’nin faşizmi karşısında Türk demokrasisi için bana ve arkadaşlarıma verilen bir görev vardı, biz o görevi onurumuzla yerine getirdik. Biz ne çizgimizi ne de duruşumuzu bozmadık. Bozduğumuz şey AKP’nin demokrasimize kurduğu tuzaktı. Ve biz bu şeref nişanesini ömrümüz boyunca taşımaya devam edeceğiz. Sizin de ömrünüz boyunca taşıyacağınız şeyler olduğundan eminiz. Çok şükür demokrasi için bedel ödemek gerekiyordu ben bu bedeli ödedim ama hiçbir zaman koltuk için, menfaat için, iktidarda kalabilmek için FETÖ’nün taşeronluğunu yapmadım. FETÖ istiyor diye, Talas’ta, Erkilet’te imar değişikliği yapıp fakir fukaranın elinden arsasını, evini alıp FETÖ’ye peşkeş çekmedim. Çok şükür demokrasiye kurulan tuzağı bozdum, birileri gibi Gülen Yüzler Projesi adı altında kurslar açıp, FETÖ’nün Kayseri’nin zeki çocuklarını tuzağa düşürmesine aracılık etmedim. Kayseri’yi ilçe ilçe, köy köy gezdim halkımım dertleriyle dertlendim ama şehir şehir, ülke ülke dolaşıp FETÖ’nün projelerini takip edip, işadamlarından FETÖ için himmet toplamadım. Şükürler olsun uçak dolusu iş adamını Pensilvanya’ya götürmedim. Sayın Özhaseki, Hazret-i Âişe vâlidemiz ‘Yalandan daha kötü bir şey yoktur. Çünkü,  yalanla iman bir arada bulunmaz’ diyor. Çok şükür bizim yalanla işimiz yok. Ama bu ülke FETÖ Kumpaslarına zemin hazırlamak için olmadık yalanlara sığınanları hatta daha da ileri gidip FETÖ’nün yalanlarına ‘Allah’a iman eder gibi inandım’ diyenleri de gördü. Tarih beni demokrasi mücadelemle sizi de dağdaki teröriste ‘gerilla’, terörist başını ‘siyasi figür’  ilan etmenizle; FETÖ iddianamelerinde geçen ifadelerle ve FETÖ yalanlarına ‘Allah’a iman eder gibi’ inanmakla, bu yalanlara ortak olmakla yazacak.”