CHP İL BAŞKANI ÜMİT ÖZER,
PARASIZ EĞİTİM TÜM ÖĞRENCİLERİN HAKKIDIR
Tarih: 10.10.2018 16:48:53/ 537okunma / 0yorum

Cumhuriyet Halk Partisi İl Başkanı Ümit Özer, yeni eğitim öğretim yılında velilerin kaynak kitap kabusu yaşandığını söyledi. Özer “CHP olarak her fırsatta dile getirdiğimiz parasız eğitim bu ülkede yaşayan tüm öğrencilerimizin hakkıdır” dedi.

Konuyla ilgili yazılı açıklama yapan Özer şu ifadelere yer verdi:

“2018-2019 Eğitim öğretim hayatını başlamasıyla öğrencilerimizin yaşadığı tatlı telaş yerini velilerimizin yaşadığı “yardımcı kaynak” kâbusuna bıraktı.

Eğitim masraflarının bütçelerimizde kapladığı geniş alana bir yenisi daha eklendi. Peki, yardımcı kaynaklara neden ihtiyaç duyuluyor? Her fırsatta okullara bedava kitap dağıttığını dile getiren AK Parti  iktidarının Milli Eğitim Bakanlığı hazırlattığı bu kitapların içini yeteri kadar dolduramıyor mu ki öğretmenlerimiz yardımcı kaynaklara ihtiyaç duyuyor? Eğitim öğretim döneminin başında Milli Eğitim Bakanlığı okullara yardımcı kaynakların yasak olduğunu, yardımcı kaynak aldıran öğretmenlere yasal işlem yapılacağını bildiren yazılar gönderirken öğretmenlerimizi zor durumda bırakıyor. Özel okula çocuğunu gönderemeyen velilerimiz hazırlatılan kitapların yetersiz olduğunun bilincindeler. Öğretmenlerimizin önerdiği kitapları ses çıkarmadan almaları eğitimde yetersiz kalındığının açık bir kanıtı. Sadece yetersiz kitap mı velilerimizin tek sorunu? Tabi ki değil yemek için de bütçesinden ciddi paralar harcıyor velilerimiz. Milli Eğitim Bakanlığı ise velilerin yaşadığı bu problemi de görmekte geç kalıyor.

CHP olarak her fırsatta dile getirdiğimiz savunduğumuz parasız eğitim bu ülkede yaşayan tüm öğrencilerimizin hakkıdır ve kimse onları bu haktan mahrum etme hakkına sahip değildir.”
Kaynak: HABER MERKEZİ

Anahtar Kelimeler: BAŞKANI ÜMİT ÖZER
Resmi İlanlar

SAYFA EDİTÖRÜ

/resimler/2015-4/16/1020184616446.jpg

 

    Süleyman ERDOĞAN
     editor@kayserihaber.com.tr 
    

Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
21 Şubat 2019 Perşembe
KAYTV

Kaytv kayseri üzerinde

 

İLETİŞİM

Adres : Turgut Reis Mahallesi
İlgi Sok. Şehit İsmal Uygun Ap
No:22/A Kocasinan / KAYSERİ
Telefon : 0 352 235 63 63
Fax : 0 352 235 84 74

 

KANALIMIZA ABONE OL