CHP KAYSERİ MİLLETVEKİLİ ÇETİN ARIK,
“ŞEKER ALANA FABRİKAYI BEDAVA MI VERİYORSUNUZ?”
Tarih: 11.4.2018 17:18:19/ 913okunma / 0yorum

CHP Kayseri Milletvekili Çetin Arık, Amerika ve İngiltere´de sosyal paylaşım sitesi üzerinden kişisel verilerin izinsiz kullanılması olayını TBMM´ye taşıyarak, Araştırma Komisyonu kurulmasını istedi. TBMM´de yaptığı konuşmada Kırşehir Şeker Fabrikası´nın satışına değinen Arık, “Şeker alana fabrikayı bedava mı veriyorsunuz?” dedi.

Konuşmasında Kırşehir Şeker Fabrikası´nın satışına da değinen Arık, açıklamalarını şöyle sürdürdü: “Kişisel Verileri Koruma Kurumu ne kadar koruyor, bilemem ama AKP Hükûmetinin koruduğu kesin olan, Kırşehir Şeker Fabrikasını satın alan bir şirket var. Şirket Ankara´da 300 bin liraya kurulmuş, genel müdürü Kayseri´de yaşıyor. İddiaya göre, şirket kurulduğu günden bugüne tek bir ticari faaliyette dahi bulunmamış, deposunda da tam 89.400 ton şeker olan fabrikayı 325 milyon liraya satın alıyor. Soru şu: Hiçbir ticari faaliyette bulunmamış 300 bin liralık bir şirket, 325 milyon lirayı nereden buldu? Tabii, 5 lirayla Man Adası´nda kurulmuş bir şirketin kasasına 15 milyon doları transfer edenler için bu soru havada kalır ama ben yine de milletim adına sormak istedim.

Bir diğer soru: Deposundaki şekeri satsa 325 milyon lira edecek olan bir fabrika neden yok pahasına bir şirkete satıldı? Bu şirketin arkasında kimler var? Şeker alana fabrikayı bedavaya mı veriyorsunuz?

Alın terinin hor görüldüğü, “Maaşından başka para kazanmamış ki.” denilerek çalmanın itibar kabul edildiği AKP hükûmetleri döneminde kişisel verilerin korunmasını istemekle çok mu hayalcilik ediyorum? Ancak kişisel verilerin mahremiyeti Türkiye´yi bir ilkeler ülkesi, bir hukuk ülkesi, etik değerlerin geçerli olduğu demokratik bir ülke hâline getirmek isteyenler için çok önemlidir.

Herkesin insan haklarından ve temel hürriyetlerden yararlanması ülküsünden ve Anayasa´ya sadakatten ayrılmayacağına namusu ve şerefi üzerine söz veren saygıdeğer milletvekillerinin kişisel bilgilerin çalınmasına ve tercihlerin manipüle edilmesine izin vermeyeceğine inancım tamdır”
Kaynak: KURUM BÜLTENİ

Anahtar Kelimeler: KAYSERİ MİLLETVEKİLİ ÇETİN ARIK
Resmi İlanlar

SAYFA EDİTÖRÜ

/resimler/2015-4/16/1020184616446.jpg

 

    Süleyman ERDOĞAN
     editor@kayserihaber.com.tr 
    

Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
23 Mart 2019 Cumartesi
KAYTV

Kaytv kayseri üzerinde

 

İLETİŞİM

Adres : Turgut Reis Mahallesi
İlgi Sok. Şehit İsmal Uygun Ap
No:22/A Kocasinan / KAYSERİ
Telefon : 0 352 235 63 63
Fax : 0 352 235 84 74

 

KANALIMIZA ABONE OL