KANALIMIZA ABONE OL

YEREL BASINA DESTEK OL

 


EDİTÖR

SAYFA EDİTÖRÜ

 Uğur ALTUNER
 editor@kayserihaber.com.tr

   

VEKİL ERSOY’DAN ÖNEMLİ AÇIKLAMALAR

VEKİL ERSOY’DAN ‘CHP-HDP İTTİFAKI’ İMASI

VEKİL ERSOY YABANCI HEYETLERİN İLİMİZDE AĞIRLANMASINI TALEP ETTİ

“ONLARIN DAVOS’U VARSA BİZİM DE ERCİYESİMİZ VAR”

ŞİDDET BİZİM TURUNCU ÇİZGİMİZDİR

AK PARTİ İL KADIN KOLLARI BAŞKANI EMİNE TİMUÇİN KADINA YÖNELİK ŞİDDETLE MÜCADELE GÜNÜ’ VESİLESİ İLE BASIN TOPLANTISI YAPTI

CHP KADIN KOLLARI İL BAŞKANI TOSUNER:

“YAŞAMIN HER KÖŞESİNİ SEVGİ İLE DONATACAĞIZ”

BAŞKAN TOK, DOĞUMUNUN 103. YILINDA ALPARSLAN TÜRKEŞ’İ ANDI

Başkan Tok: “Rahmetli başbuğumuz Alparslan Türkeş tarihte örneklerine pek rastlanmayan müstesna şahsiyetlerden biridir…”

İYİ PARTİ İL BAŞKANI ATAMAN İSTİFALARI DEĞERLENDİRDİ

“İSTİFALAR NEFİS KAYGISINDAN”

İYİ PARTİ KAYSERİ İL TEŞKİLATI’NDA İSTİFA DEPREMİ

5 İSİM İSTİFA ETTİ

İYİ PARTİ KAYSERİ MİLLETVEKİLİ DURSUN ATAŞ’TAN O BELEDİYELERE TEPKİ

ÇALIŞANLARINI İZİNE GÖNDERMEK YERİNE BELEDİYELERİN İSRAFI VE KEYFÎ HARCAMALARINI KISIN

İYİ PARTİ MİLLETVEKİLİ ATAŞ’TAN “ACI REÇETE” TEPKİSİ

Ataş, “Hükümet acı reçeteyi her zamanki gibi yandaşın değil, vatandaşın önüne koyuyor”

AK PARTİ KAYSERİ YÜRÜTME KURULU BELLİ OLDU

İl Başkanı Şaban Çopuroğlu başkanlığındaki yürütme kurulu üyeleri şu şekilde;

VEKİL ARIK YHT İÇİN ULAŞTIRMA BAKANI’NA SESLENDİ

“KAYSERİ ARTIK KANDIRILMAK İSTEMİYOR!”

VEKİL ARIK SAĞLIK ÇALIŞANLARININ TALEPLERİNİ DİLE GETİRDİ

“COVİD 19 MESLEK HASTALIĞI SAYILSIN”

SAADET KAYSERİ’DE KONGRE ZAMANI

22 KASIM PAZAR GÜNÜ 13:30’DA

ARIK DEVELİ DEVLET HASTANESİNDE İNCELEMELERDE BULUNDU

CHP MİLLETVEKİLİ ARIK: “DEVELİ BUNU HAK ETMİYOR”

MİLLİYETÇİ HAREKET PARTİSİ’NDEN PANDEMİ ŞEHİTLERİ İÇİN 406 FİDAN

TOK: PANDEMİ ŞEHİTLERİMİZ İÇİN DE FİDANLARI TOPRAKLA BULUŞTURUYORUZ”

ÖZHASEKİ GÜNDEMİ DEĞERLENDİRDİ

“TÜRKİYE'DEKİ MUHALEFET BİDEN'DEN ÜMİTLENDİ”

Gürkan Ofis Mobilyaları

CHP MELİKGAZİ BELEDİYE BAŞKAN ADAYI KARAOĞLU,

?6 AYDA 206 KADIN ŞİDDETE KURBAN GİTTİ??

Cumhuriyet Halk Partisi Melikgazi Belediyesi Başkan adayı Dr. Sema Karaoğlu, son zamanlarda yaşanan kadın cinayetleri ile ilgili yaptığı değerlendirmede 2018 yılının ilk 6 ayında 206 kadının şiddete kurban gittiğini hatırlatarak? Çözüm için elini taşın altına koyması gereken kurum ve kuruluşlar bir an önce daha aktif harekete geçmelidir. CHP nezdinde bu konuda çalışmalar yapılmaktadır, partim soruna yönelik çözümlerde üstüne düşen göreve hazırdır ? ifadesini kullandı?

Cumhuriyet Halk Partisi Melikgazi Belediyesi Başkan adayı Dr. Sema Karaoğlu, son zamanlarda yaşanan kadın cinayetleri ile ilgili yaptığı değerlendirmede 2018 yılı yarısında yaşanan kadın cinayetlerinin istatistiksel verilerini payşaşıp, ?Ülkemizde son zamanlarda artan kadın cinayetleri, kadına yönelik her türlü şiddet olayı maalesef bizi derinden yaralamaktadır. 2018 yılının ilk yarısında, kadına yönelik şiddetin boyutunu gözler önüne seren istatistik sonuçlarına göre; 206 kadın erkek şiddetinin kurbanı oldu. 206 kadınımızdan 85´ini kimin öldürdüğü tespit edilemedi, 56´sı evli olduğu erkek tarafından, 16´sı erkek arkadaşı tarafından, 11´i oğlu tarafından, 11´i akrabası tarafından, 10´u tanımadığı biri tarafından, 8´i ayrıldığı erkek arkadaşı tarafından, 5´i babası tarafından, 4´ü de boşandığı erkek tarafından öldürüldü. Bu verilere göre, en az 63 çocuk ise annesiz kaldı.?ifadesini kullandı? Son iki ay içerisinde ilimizde 3 kadının öldürüldüğünü belirten Karaoğlu, ?İlimizde ise bu durum son zamanlarda, hem intihar olayları hem de kadın cinayeti oranı şaşırtıcı bir şekilde arttı. Son 2 ay içerisinde 3 kadın öldürüldü ve aynı zamanda 5 intihar olayı gerçekleşti. Bu kadınlarımızdan 2´si eşleri tarafından diğeri 3 yıldır birlikte yaşadığı iddia edilen şahıs tarafından öldürüldü.? Şeklinde konuştu?

Karaoğlu sözlerine ?Hem bir kadın derneği başkanı olarak , hem bir kadın olarak bu tür olaylar her zaman gündemimde oldu. Gücümün ve yetkimin yettiği sınırlarda nerede bir kadına haksızlık varsa, kendimi orada buldum. Toplumların kadınlara yüklediği bazı görevler var. Cinsiyet eşitliğinin sağlanmadığı toplumlarda, maalesef sorunlar kadına şiddet veya kadının intiharı veya kadın cinayetleri olarak karşımıza çıkıyor. Bu korkunç tablo acil çözüm bulunması gereken bir konudur. Daha fazla parçalanmış aileye, daha fazla anasız büyüyecek yavruya dayanma gücü kalmamıştır toplumumuzun. Bu sorun çok yönlü bir sorundur, multidisipliner bir yaklaşımla ele alınmalıdır. Çözüm için elini taşın altına koyması gereken kurum ve kuruluşlar bir an önce daha aktif harekete geçmelidir. CHP nezdinde bu konuda çalışmalar yapılmaktadır, partim soruna yönelik çözümlerde üstüne düşen göreve hazırdır ? diyerek noktayı koydu?


Haber Kaynak : KURUM BÜLTENİ