KANALIMIZA ABONE OL

YEREL BASINA DESTEK OL

 


EDİTÖR

SAYFA EDİTÖRÜ

 Uğur ALTUNER
 editor@kayserihaber.com.tr

   

İYİ PARTİ KAYSERİ MİLLETVEKİLİ DURSUN ATAŞ’TAN DİKKAT ÇEKEN TEPKİ

“DOLANDIRICILIK YAPIYORLAR”

KAYSERİ CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN'I KADİR HAS STADYUMU'NDA AĞIRLAYACAK

ÇOPUROĞLU: CUMHURBAŞKANIMIZIN KAYSERİ'YE GÖSTERDİĞİ İLGİ VE ALAKA İÇİN KENDİSİNE TEŞEKKÜR EDİYORUZ

ARIK KAYSERİ’NİN KABUSUNU MECLİSE TAŞIDI

“39 GÜNDE 7 KİŞİ CANINA KIYDI”

CHP İL YÖNETİMİNDEN KAYSERİ OSB’YE ZİYARET

NİTELİKLİ ELEMAN İHTİYACI VE MESLEKİ EĞİTİM GİBİ MUHTELİF KONULAR ELE ALINDI

İYİ PARTİ İL BAŞKANI ATAMAN, AKŞENER ZİYARETİ HAKKINDA BİLGİLER VERDİ

“HER FIRSATTA MİLLETİMİZİN AYAĞINA GİDİYORUZ”

KAYSERİ OSB YÖNETİMİ’NDEN MHP İL BAŞKANI SERKAN TOK’A

HAYIRLI OLSUN ZİYARETİ

MHP MİLLETVEKİLİ ÖZDEMİR

İŞYERİ İSİMLERİNİN TÜRKÇE OLMASINI MECLİS GÜNDEMİNE TAŞIDI

İYİ PARTİ MİLLETVEKİLİ ATAŞ

“ERMENİSTAN SAVAŞ VE İNSANLIK SUÇU İŞLİYOR”

VEKİL ATAŞ, YEREL BASININ SORUNLARINI MECLİS GÜNDEMİNE TAŞIDI

“MECLİS ARAŞTIRMASI YAPILMASI ELZEMDİR”

MİLLETVEKİLİ ÖZDEMİR, KANAL SULARININ KESİLMESİNİ MECLİS GÜNDEMİNE TAŞIDI

“SULAR NEDEN KESİLMEKTEDİR?”

VEKİL DURSUN ATAŞ EKONOMİDE YAŞANAN SIKINTILARA DİKKAT ÇEKTİ

“İŞÇİLERİN YAŞADIĞI EKONOMİK MAĞDURİYETLER GİDERİLMELİDİR”

İYİ PARTİ İL BAŞKANI ATAMAN KAHVEHANE İŞLETMECİLERİNİN SORUNLARINA DİKKAT ÇEKTİ

“LÜTFEN KÜÇÜK ESNAFIMIZ OLAN KAHVEHANE İŞLETMECİLERİMİZİN SESİNE DE KULAK VERİN”

MHP’Lİ ÖZDEMİR, KİRAYA VERİLECEK HAZİNE ARAZİLERİNİ MECLİS GÜNDEMİNE TAŞIDI

BAKAN KURUM’A SORDU: ” TOPLAM BÜYÜKLÜK NE KADAR?”

CHP KAYSERİ MİLLETVEKİLİ ÇETİN ARIK SÜT FİYATLARININ ARTMAMASINA TEPKİ GÖSTERDİ

“YERLİ VE MİLLİ İKTİDARIMIZ ÜRETİCİYİ BİTİRMEYE KARARLI”

İYİ PARTİ MİLLETVEKİLİ DURSUN ATAŞ

“YETİŞTİRİCİLERE KAÇAKÇI MUAMELESİ YAPILIYOR”

AK PARTİ İLK İL KONGRESİNİ CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN’IN KATILIMIYLA KAYSERİ’DE YAPACAK

ÇOPUROĞLU: “TÜRKİYE’DE İLK OLMAK GURUR VERİCİ”

Gürkan Ofis Mobilyaları

CHP İL BAŞKANI ÜMİT ÖZER YARDIM TALEPLERİNE YETİŞEMEDİKLERİNİ SÖYLEDİ

"YOKSULLUĞUN ÇARESİ SOSYAL DEVLETTİR"

Cumhuriyet Halk Partisi Kayseri İl Başkanı Ümit Özer, ekonomik zorluklarla boğuşan vatandaşların yardım taleplerine yetişemediklerini söyledi. Her gün onlarca yardım talebiyle karşı karşıya kaldıklarını ifade eden Özer, "Elimizden geldiği, gücümüzün yettiği kadar vatandaşlarımızın yaralarına merhem olmaya çalışıyoruz. Ama biliyoruz ki bu yeterli değil. Sorunun çözümü yoksulluğu yönetmek değil, yoksullukla mücadele etmektir. CHP iktidarında yoksulluğu yönetmeyecek, yoksullukla mücadele edeceğiz, yoksulluğun çaresi sosyal devlettir" diye konuştu.

CHP Kayseri İl Başkanı Ümit Özer, çocuklarıyla birlikte çöpten ekmek toplayan anneye yardım elini uzatmak için gittiği Yıldırım Beyazıt Mahallesi'nde farklı dramlarla karşılaştı. Evlere temizliğe giderek 4 çocuğunun nafakasını kazanmaya çalışan bir annenin uzaktan eğitim konusunda kendisinden yardım talebini anlatan Özer, "Burası Türkiye'nin en ücra yeri değil. Kayseri'nin en merkezi noktalarından biri… Bir yanda Kayseri'nin en lüks binaları yükselirken, diğer yandan çöpten ekmek toplayan insanlar var. Ne Türkiye ne de Kayseri böyle bir tabloyu, insanların çocuklarıyla çöpten topladığı yiyeceklerle hayatta kalma mücadelesi verdiği bir tabloyu hak etmiyor. Zar zor karnını doyurabilen vatandaşlarımız eğitimden sağlığa birçok konuda farklı sorunlar yaşıyorlar. Bir aileye yardım için geldiğimiz mahallemizde farklı dramlarla karşılaştık. Evlere temizliğe giderek 4 çocuğunun nafakasını çıkarmaya çalışan bir anne, çocuklarının eğitimi konusunda haklı olarak endişe duyuyor. Herkesin kabul ettiği bir gerçek var ki, ülkemizde eğitimde fırsat eşitliği yok. Fırsat eşitliğinin olmadığı ülkemizde pandemi nedeniyle uzaktan eğitim ile sorunlar çözülmeye çalışılıyor. Bakanlık 1,5 milyon çocuğumuzun uzaktan eğitimden faydalanamadığı söylüyor ama iktidarın her verdiği veri gibi bu da gerçeği yansıtmıyor. Bakanlık uzak köylerde olan çocukların internet ulaşımının olmadığı için bu rakamı veriyor ama işte Kayseri'nin göbeğinde tek bir aileden dört çocuğumuz evlerinde internet olmadığı için eğitim hakkını kullanamıyorlar. İnternetleri olsa bile ders yapacakları bilgisayarları yok" diye konuştu.

Her gün onlarca kişinin yardım talebiyle kendilerini ziyaret ettiğini ifade eden Özer, açıklamalarını şöyle sürdürdü: "CHP olarak elimizden geldiğince, gücümüz ölçüsünde vatandaşlarımızın yardımına koşmaya, onların dertlerine derman olmaya çalışıyoruz. Pandemi kurallarının uygulandığı ilk günlerde yaklaşık 2 bin 500 aileye yardım ettik. Etmeye de devam ediyoruz. Ama ülkemizde yoksulluk, çaresizlik hat safhaya gelmiş durumda. Ekonomi yöneticilerinin çizdiği pembe tablolar sahada yok. Sahada çöpten ekmek toplayan anneler, faturasını ödeyemediği için çalmadık kapı bırakmayan çaresiz babalar insanın yüreğini parça parça eden dramlar var. Söylediğim gibi elimizden geldiği, gücümüzün yettiği kadar vatandaşlarımızın yaralarına merhem olmaya çalışıyoruz. Ama biliyoruz ki bu yeterli değil. Sorunun çözümü yoksulluğu yönetmek değil, yoksullukla mücadele etmektir. CHP iktidarında yoksulluğu yönetmeyecek, yoksullukla mücadele edeceğiz, yoksulluğun çaresi hiçbir çocuğun yatağa aç girmemesi için çalışacak olan sosyal devlettir."


Haber Kaynak : KURUM BÜLTENİ