KANALIMIZA ABONE OL

YEREL BASINA DESTEK OL

 


EDİTÖR

SAYFA EDİTÖRÜ

 Uğur ALTUNER
 editor@kayserihaber.com.tr

   

CHP YÖNETİMİ PAZAR YERLERİNİ GEZEREK VATANDAŞIN DERTLERİNİ DİNLEDİ

“PAZAR ESNAFININ TEZGÂHLARI ÜRÜN DOLU VATANDAŞIN PAZAR ARABASI, TORBALARI BOŞ”

İYİ PARTİ’YE 162 KİŞİLİK TOPLU KATILIM

İYİ PARTİ’DE ÜYE KAYDI ORGANİZASYONU GERÇEKLEŞTİRİLDİ

ARIK KAYSERİ’DE YAŞANAN İNTİHAR OLAYLARINA DİKKAT ÇEKTİ

“EKONOMİK KRİZ İNSANLARI ÖLÜME SÜRÜKLÜYOR”

MHP İL BAŞKANI SERKAN TOK 'GELECEĞİMİZ TEHLİKE ALTINDA OLMASIN'

MHP İl teşkilatınca susuzluk ve kuraklık üzerine çekilen video sosyal medyada ilgi gördü

“NEVŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI ARI TELAFİ ETTİ, HELALLİK İSTEDİ”

AK Parti Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki, Nevşehir Belediye Başkanı Rasim Arı'nın Kapadokya ve Erciyes açıklamasını hakkında, arkadaşımızın bir hatası oldu

AK PARTİ İL BAŞKANI ÇOPUROĞLU KURMAYLARI İLE İSTİŞARE YAPTI

İSTİŞARE VE DEĞERLENDİRME TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİRDİ

ASKON’DAN SAADET PARTİSİ’NE ZİYARET

SP İL BAŞKANI COŞKUN ASKON ŞUBE YÖNETİMİNİ AĞIRLADI

AK PARTİ MİLLETVEKİLİ İSMAİL TAMER HACILAR BELEDİYESİ’NDE

TAMER: HACILARIN ÇEHRESİ DEĞİŞTİ

CHP KAYSERİ MİLLETVEKİLİ ARIK’TAN NEVŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI’NA TEPKİ

“KONUŞANA DEĞİL KONUŞTURANA BAK”

KAYSERİ MİLLETVEKİLİ İSMAİL KARAYEL YAHYALI BELEDİYESİ’Nİ ZİYARET ETTİ

İLÇEYİ GEZEN KARAYEL, ESNAFLARI ZİYARET ETTİ

BAŞKAN ÇOPUROĞLU,

AK PARTİ İL BAŞKANLARI TOPLANTISINA KATILDI

AK PARTİ’DEN SUÇ DUYURUSU

Ak Parti İl Teşkilatı’ndan yazılı bir acıklama yapılarak 81 İl Teşkilatı olarak Fikri Sağlar, Can Ataklı ve İlker Başbuğ hakkında suç duyurusunda bulunulduğu duyuruldu.

VEKİL ARIK HAZİNE VE MALİYE BAKANI’NA SORDU

“BORCA KARŞILIK CAMİ ARSASI ALMAK RUTİN UYGULAMA MIDIR?”

KILIÇDAROĞLU ELİTAŞ’A 15 BİN LİRA TAZMİNAT ÖDEYECEK

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Kayseri 2. Asliye Hukuk Mahkemesi tarafından 15 bin lira tazminat cezasına çarptırıldı.

CHP KAYSERİ MİLLETVEKİLİ ÇETİN ARIK’TAN ÇARPICI İDDİA

“BU ÇOCUKLARIN SMA’LI DOĞMASINA KİM GÖZ YUMUYOR”

MHP MİLLETVEKİLİ ÖZDEMİR’E CEVAP GELDİ

“SARIOĞLAN İLÇESİ 2022 YILINDA DOĞAL GAZLA BULUŞACAK”

Gürkan Ofis Mobilyaları

CHP MİLLETVEKİLİ ARIK BÜTÇE GÖRÜŞMELERİNDE KONUŞTU

“DIŞ CEPHE BOYASI İLE YOL YAPMIŞLAR”

CHP Kayseri Milletvekili Çetin Arık, Bütçe Görüşmelerinde bir firmanın bir yıl içinde belediyeye 100 kere fatura kestiğini iddia ederek “Yol yapmışlar içinde asfalt yok, dış cephe boyası var. Hem de bugün litresi 22 lira olan boyanın litresine 2017’de 220 lira ödemişler” diye konuştu.

TBMM’de devam eden Bütçe Görüşmelerinde CHP Grubu adına konuşan CHP Kayseri Milletvekili Çetin Arık, “Yine içinde bolca rakam bulunan, özünde askıda ekmeğe muhtaç edilen yurttaşın olmadığı bir soygun bütçesi ile karşı karşıyayız. Ülkemizde nasıl bir soygun, nasıl bir vurgun düzeninin oluşturulduğunu ilim Kayseri’nin küçük bir ilçesinden örnek vererek açıklamak istiyorum” diyerek 2017 yılında Tomarza Belediyesi’nde yaşanan olayları dile getirdi. Ülkenin kaynaklarının 5’li çeteye aktarıldığını, Tomarza’da da benzer bir yapının kurulduğunu belirten Arık, şöyle konuştu “Şimdi çikolata kutularında milyon dolarlar alanı Büyükelçi atayanlar, bu rakamlara gülüyor olabilir, ‘Bunda da ne var canım’ diyebilir. Ama bizim yetimin bir kuruş hakkını savunmak namus borcumuzdur. Sürem 6 dakika, biliyorum ki belediyenin ödediği bu faturaları tek tek anlatmaya vaktim yetmeyecek. Bir yılda yaklaşık 100 tane fatura kesilmiş. Ama hiçbiri 55 bin lirayı geçmemiş. Çünkü 55 bin lirayı geçse ihaleye çıkmak zorunda kalacak, al gülüm ver gülüm diyemeyecek. Şimdi bu faturalardan birkaç tanesini örnek vermek isterim: Belediye Başkan yardımcısı, Dadaloğlu Kayapınar Mahallesinin yolunun yaptık diye Belediyeye 17 bin 500 lira fatura kesiyor. Faturada ne var: Çimento, briket, kireç, yağlı boya, dış cephe boyası var. Faturada ne yok: Yol yapıyorsunuz, kum yok, asfalt yok… Üstelik yağlı boyanın litresine de KDV hariç 220 lira fatura kesiyor. Bugün en iyi yağlı boyanın litresi KDV dahil 22 lira… Tomarza Belediyesi 3 yıl önce tam 10 kat fazla para ödemiş. Bir diğer fatura Üçkonak Mahallesi’nin köy konağının çatısının onarımı için 41 bin lira fatura kesmiş. Fatura da ne var? Mantolama, fayans, petek, iç cephe boyası var. Faturada ne yok, Kiremit… Çatı yapıyorsunuz kiremit yok. Yol yapıyorsunuz asfalt yok! Yol yapımında dış cephe boyası Çatı yapımında iç cephe boyası… Çünkü dükkanda fatura edecek boya var… Yine Pusatlı Mahallesi’ne otomatik kapılı tuvalet yaptık diye, 44 bin liralık fatura kesilmiş. Kullanılan malzeme aynı… Hızlarını alamamışlar Pusatlı’ya 5 ay sonra bir tuvalet daha yaptım diye 53 bin 500 liralık fatura kesilmiş. Üstelik otomatik kapısız… Yol yapımında da, çatı yapımında da, tuvalet yapımında da aynı malzeme kullanılmış. Çünkü bu faturalar hayali faturalar… Üstelik Pusatlılı hemşehrilerimin ihtiyacı içine edecekleri 100 bin liralık tuvalet değil. Ürünü tarlasında kaldı. Mehmet emmimin traktörü hacizli… Ahırındaki ineğinin yiyeceği samanı yok. Ayşe teyzemin bileziğini satıp okuttuğu öğretmen olmuş kızı atanmadı evinde oturuyor. Ali emminin mühendis olmuş çocuğu babasından utanıp anasının mutfak harçlığını alıyor. Bakın daha dün Samsun’da 45 yaşındaki bir vatandaşımız avucunun içine iş aş yazarak intihar etti. İnsanlar ölüyor, insanlar aç, insanlar işsiz…”

Belediye’nin LPG’li ve benzinli aracı olmadığını ama meclis üyesinin akaryakıt istasyonundan LPG ve benzin faturası kesildiğini ifade eden Arık sözlerini şöyle noktaladı “Bu da Belediye Meclis Üyesinin akaryakıt istasyonundan Belediye’nin LPG’li ve Benzinli araçlarına kesilen 46 bin 500 liralık fatura… Belediyede LPG’li araç yok. Belediyede benzinli araç yok Bu da eli nasırlı, anlının terini toprağa akıtan Tomarzalı çiftçimize gönderilen haciz… Tam 76 bin lira… Suçu ne biliyor musunuz? Namusuyla evine ekmek götürmek için Zamantı suyundan tarlasını sulamak. Bu dünyada 1001 odalı saraylarınız olabilir ama öteki tarafta yatacak yeriniz yok. Bu Tomarza Belediye Başkanının babası tarafından Belediyeye kesilen bir başka fatura: Işık Market… Belediye başkanı çok kirlendik diye babasının dükkanından 5 bin 500 liraya sıvı sabun almış. Sayın Başkan Ne kadar Omo varsa, Ne kadar tursil varsa, ne kadar persil varsa, alayını Zamantı suyuna da dökseniz, 3 değil 40 defa da yıkansanız gene de temizlenemezsiniz!Çünkü AKP ilçe başkanının 60 liralık otel faturasını Tomarza Halkına ödetecek kadar kirlendiniz.”


Haber Kaynak : KURUM BÜLTENİ