KANALIMIZA ABONE OL

YEREL BASINA DESTEK OL

 


EDİTÖR

SAYFA EDİTÖRÜ

 Uğur ALTUNER
 editor@kayserihaber.com.tr

   

ÖZHASEKİ GÜNDEMİ DEĞERLENDİRDİ

“FRANSA TÜRKİYE’YE DÜŞMANLIK EDİYOR”

MHP YEŞİLHİSAR İLÇE TEŞKİLATI’NDAN İL BAŞKANI SERKAN TOK'A HAYIRLI OLSUN ZİYARETİ

TOK: HER ZAMAN YANLARINDA OLACAĞIZ

CHP HEYETİNDEN ESNAFLARA ZİYARET

“ESNAF KREDİ DEĞİL DESTEK BEKLİYOR”

BAŞKANLARDAN ÇOPUROĞLU’NA ‘HAYIRLI OLSUN’ ZİYARETİ

“GÖNÜLLERDE MESAFE ENGEL TANIMADI”

CHP İL BAŞKANLIĞI’NDAN ALTERNATİF CUMHURİYET BAYRAMI KUTLAMASI

“TÜRKİYE CUMHURİYETİ'Nİ İLELEBET PAYİDAR KILACAĞIZ”

ARIK 40 BİN METREKARE YEŞİL ALAN İDDİASINA TEPKİ GÖSTERDİ

“SAKSI İÇİNDEKİ AĞAÇLARI YEŞİL ALAN SANMIŞ”

ATAŞ'TAN MECLİSTE TARIM KONUSUNDA DİKKAT ÇEKEN KONUŞMA

“ÇİFTÇİMİZİN YÜZDE 80’İ BORÇLU”

VEKİL ATAŞ İNTİHAR VE CİNAYETLERİ MECLİS GÜNDEMİNE TAŞIDI

YAŞANANLAR VAHİM DURUMU ORTAYA KOYMAKTADIR

BAŞKAN ÇOPUROĞLU MAZBATASINI ALDI

“ESKİSİNDEN DAHA GÜÇLÜYÜZ”

CHP’Lİ ARIK’TAN, KAMU YATIRIM TEPKİSİ

AÇIKLAMASINDA ‘KANDIRILDI’ SÖZÜ İLE ELEŞTİRDİ

AK PARTİ'DE ÇOPUROĞLU'NDAN YENİ YÖNETİM İLE İLK FOTOĞRAF

AK Parti 7. Olağan Kongresi'nde güven tazeleyen Başkan Şaban Çopuroğlu, yeni yönetim ile birlikte ilk toplantıyı yaptı

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN KAYSERİ’DE

“KAYSERİ 2023 VİZYONUMUZUN BAYRAKTARLIĞINI YAPACAK”

AK PARTİ KAYSERİ 7. OLAĞAN GENEL KURUL TOPLANTISI

AK PARTİ KAYSERİ’DE ÇOPUROĞLU İLE YOLA DEVAM EDİYOR

MİLLİ SAVUNMA BAKANI HULUSİ AKAR

"S-400 SİSTEM VE KONTROLLER NATO’DAN UZAKLAŞMAK ANLAMINA GELMİYOR"

AK PARTİ KAYSERİ MİLLETVEKİLİ DR. İSMAİL EMRAH KARAYEL

NEŞTER PROGRAMINDA CEYHUN ÜSTEN’İN SORULARINI YANITLADI

CHP KAYSERİ’DEN OYUNCAK TRENLİ PROTESTO

ARIK: HIZLI TREN GELECEK DENDİ, AMA GELMEDİ

Gürkan Ofis Mobilyaları

CHP MİLLETVEKİLİ ARIK DEVELİ DEVLET HASTANESİ’Nİ SORDU

“DEVELİ ÜVEY EVLAT MUAMELESİ GÖRMEYE DEVAM EDİYOR”

CHP Kayseri Milletvekili Çetin Arık, kendisi gibi doktor olan AK Parti Kayseri Milletvekili İsmail Tamer’in 2020’nin Ocak ayında Develi ilçesini ziyaretinde “İnşallah yazın hastanemizin açılışını hep beraber gerçekleştireceğiz ve yeni hastanemizdeki ilk ameliyatı da bizzat ben yapacağım” sözlerini hatırlattı. Develi’nin kaderine terk edildiğini belirten Arık, “Yaz bitti, sonbaharın ortasına geldik ama hala ortada hastane yok. İl olmayı hak eden Develi’yi köy yaptınız deyince hop oturup hop kalkanlar, Develi üvey evlat muamelesi görmeye devam ediyor” diye konuştu.

 CHP Kayseri Milletvekili Çetin Arık, Develilerin sık sık kendisini arayarak yaz aylarında bitirileceği sözü verilen ama bir türlü faaliyete geçmeyen Develi Devlet Hastanesi’nin akibeti sorduğunu ifade etti. Konuyla ilgili olarak Ocak ayında ilçeyi ziyaret eden AK Parti Milletvekili İsmail Tamer’in “İnşallah yazın hastanemizin açılışını hep beraber gerçekleştireceğiz ve yeni hastanemizdeki ilk ameliyatı da bizzat ben yapacağım” sözlerini hatırlatan Arık, “Biz halkımızın sorunlarını gündeme getirince hop oturup hop kalkıyor, kapı kapı dolaşıp bize yanıt vermeye çalışıyorlar. Keşke bize yanıt vermek için çaba sarf ettikleri kadar kentimizin, Develimizin sorunlarını çözmek için gayret gösterseler. Vatandaşlar ‘Develi Devlet Hastanesi ne oldu’ diye soruyor. Kendisi de doktor olan AK Parti Milletvekili Sayın İsmail Tamer Ocak ayında Develi’yi ziyaret etmiş, hastanenin yazın açılacağını, ilk ameliyatı da kendisinin yapacağını söylemişti. Hani hastane nerede? Hastaneyi geçtim hastaneyi yapan müteahhit nerede? İnşaatının yüzde 90 tamamlandığını söylüyorlar. Hastane demek sadece dört duvar demek değil. Yaz bitti, sonbaharın ortasına geldik ama hala ortada hastane yok. Sayın Tamer orada ilk ameliyatı yapamayacak ama halkın iktidarında ilk ameliyatı orada ben yapacağım. Maalesef il olmayı hak eden Develi’yi köy yaptınız deyince hop oturup hop kalkanlar, siz görmeseniz de Develi üvey evlat muamelesi görmeye devam ediyor.” diye konuştu.

Develi’nin Özvatan ile birlikte teşvik dışı bırakıldığını belirten Arık, açıklamalarını şöyle sürdürdü: “Sayın Belediye Başkanı bizim açıklamamızdan sonra bize yanıt vermek için Develi halkının hayalini kuramayacağı hizmetlere kavuştuğunu söylemişti. Sayın Başkanın ufkunun Develi halkının hak ettiği hizmetlere yetişmediği gün gibi ortada. Aksi bir durum olsaydı Develi teşvik dışı bırakılmazdı. Hadi başkan uğraştı ama buna rağmen olmadı diyelim, peki sonrasında neden Develi’ye yapılan haksızlık karşısında yeri göğü inletip, Develi’nin hakkı olanı savunmadı. Savunamaz çünkü Develi’ye en büyük haksızlığı partisi ve kendisi yapıyor. Seçim meydanlarında verdikleri 55 çılgın proje hala ortada yok. Şimdi de pandemi mazeretinin arkasına sığınacaklar. Hiç kimse mazeret üretmesin Türkiye ekonomisini pandemi değil, liyakatsiz eller bu duruma getirdi. Daha ortada pandemi yokken devletin kara gün akçesi yandaşları finanse etmek için kullanıldı.”


Haber Kaynak : KURUM BÜLTENİ