CHP´DE GERGİN KONGRE
CHP Kayseri İl Kongresinde, il başkanlığı seçiminde ´çarşaf liste ve blok liste´ oylanması konusunda anlaşamayan delegeler arasında gergin anlar yaşandı.
Tarih: 7.1.2018 21:11:27/ 1230okunma / 0yorum

CHP´de iki adaylı il kongresi tartışmalı başladı. Çarşaf liste-blok liste önergesinin oylanması sırasında yaşanan tartışma yer yer kavgaya dönüştü. Milletvekili Çetin Arık´ın desteklediği Ümit Özer ve Mevcut İl Başkanı Feyzullah Keskin´in desteklediği İbrahim İlbasmış´ın yarıştığı kongrede oy tasnifi, gazetemiz baskıya girdiği esnada devam ediyordu.

CHP Kayseri İl Kongresinde, il başkanlığı seçiminde ´çarşaf liste ve blok liste´ oylanması konusunda anlaşamayan delegeler arasında gergin anlar yaşandı.

Kayseri Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatrosu´nda düzenlenen il kongresinde ilk olarak partililer, "Bu salon CHP´ye yakışmıyor. Çok küçük, size yazıklar olsun" diyerek tepki gösterdi. Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı´nın okunmasının ardından konuşmalara geçildi.

Eski CHP Kayseri Milletvekili Şevki Kulkuloğlu, "Cumhuriyet kuruldu kurulalı, il defa bu kadar örgütlü ve saldırı ile karşı karşıyadır. Bugün burada yapılan seçim aslında Sakarya Meydan Muhaberesinde göğüs göğüse çarpışan kişilerin seçimidir. Yemek sandalyesinde sen otur ben kalkayım seçimi değildir. Benim çoluğumun çocuğumun geleceğine karar verecek, benim adıma mermi yiyecek ve mermi sıkacak adamın seçimidir. Dolayısıyla blok liste doğru diyorsanız, daha önce itiraz edilmedi diyorsanız Hasan kardeşim sen halt ediyorsun. Blok liste yaptınız, iyi mi yaptınız! Şimdi Melikgazi İlçe Başkanı arkadaş kendisinden bir hafta önce kongre delegelerinin oyu ile seçilmiş Kocasinan İlçe Başkanı cephede beraber mermi yiyeceği adamı bir ilçe, il başkanına oy vermeye layık görmüyor. Şehrin kadın adayı olan birine şehrin mevcut kadın kolları başkanına yeterli bulmadınız oy vermeye, il başkanı ve yönetim kurulunu seçmeye. Gençlik Kolları Başkanını seçmeye yeterli bulmadınız" konuşmasının ardından ortam gerildi.

Divan Kurulu Başkanlığını yapan Yıldırım Kaya başkanlığında seçime geçilmeden önce verilen bir önerge üzerine yapılan oylamada, sayım sırasında gerginlikler yaşandı. Gerginliklere rağmen yapılan sayım sonrasında il başkanlığı ve yönetim seçiminin çarşaf liste ile yapılması kabul edildi. Yönetim seçiminin çarşaf liste ile belirlenmesinin kabul edilmesinin ardından delegeler birbirleri ile sözlü tartışmaya girdi.

Salonda görev alan polis ekiplerinin araya girmesi ile tartışmaların kavgaya dönüşmesi önlendi. Yaşanan uzun tartışmaların ardından delegelerin bir kısmı kongrenin yapıldığı salonu terk ederken, basın mensupları da salondan çıkarıldı.
Video Tarihi: 7.1.2018 21:11:27
Kaynak: HABER MERKEZİ

Anahtar Kelimeler: GERGİN KONGRE
Resmi İlanlar

SAYFA EDİTÖRÜ

/resimler/2015-4/16/1020184616446.jpg

 

    Süleyman ERDOĞAN
     editor@kayserihaber.com.tr 
    

Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Kayseri
17 Aralık 2018 Pazartesi
Bugün
Parçalı bulutlu
11 °C
2 °C
Salı
Sağanak
7 °C
4 °C
Çarşamba
Karlı - Yağmurlu
6 °C
3 °C
KAYTV

Kaytv kayseri üzerinde

 

İLETİŞİM

Adres : Turgut Reis Mahallesi
İlgi Sok. Şehit İsmal Uygun Ap
No:22/A Kocasinan / KAYSERİ
Telefon : 0 352 235 63 63
Fax : 0 352 235 84 74

 

KANALIMIZA ABONE OL