KANALIMIZA ABONE OL

YEREL BASINA DESTEK OL

 


EDİTÖR

SAYFA EDİTÖRÜ

 Uğur ALTUNER
 editor@kayserihaber.com.tr

   

VEKİL ERSOY’DAN ÖNEMLİ AÇIKLAMALAR

VEKİL ERSOY’DAN ‘CHP-HDP İTTİFAKI’ İMASI

VEKİL ERSOY YABANCI HEYETLERİN İLİMİZDE AĞIRLANMASINI TALEP ETTİ

“ONLARIN DAVOS’U VARSA BİZİM DE ERCİYESİMİZ VAR”

ŞİDDET BİZİM TURUNCU ÇİZGİMİZDİR

AK PARTİ İL KADIN KOLLARI BAŞKANI EMİNE TİMUÇİN KADINA YÖNELİK ŞİDDETLE MÜCADELE GÜNÜ’ VESİLESİ İLE BASIN TOPLANTISI YAPTI

CHP KADIN KOLLARI İL BAŞKANI TOSUNER:

“YAŞAMIN HER KÖŞESİNİ SEVGİ İLE DONATACAĞIZ”

BAŞKAN TOK, DOĞUMUNUN 103. YILINDA ALPARSLAN TÜRKEŞ’İ ANDI

Başkan Tok: “Rahmetli başbuğumuz Alparslan Türkeş tarihte örneklerine pek rastlanmayan müstesna şahsiyetlerden biridir…”

İYİ PARTİ İL BAŞKANI ATAMAN İSTİFALARI DEĞERLENDİRDİ

“İSTİFALAR NEFİS KAYGISINDAN”

İYİ PARTİ KAYSERİ İL TEŞKİLATI’NDA İSTİFA DEPREMİ

5 İSİM İSTİFA ETTİ

İYİ PARTİ KAYSERİ MİLLETVEKİLİ DURSUN ATAŞ’TAN O BELEDİYELERE TEPKİ

ÇALIŞANLARINI İZİNE GÖNDERMEK YERİNE BELEDİYELERİN İSRAFI VE KEYFÎ HARCAMALARINI KISIN

İYİ PARTİ MİLLETVEKİLİ ATAŞ’TAN “ACI REÇETE” TEPKİSİ

Ataş, “Hükümet acı reçeteyi her zamanki gibi yandaşın değil, vatandaşın önüne koyuyor”

AK PARTİ KAYSERİ YÜRÜTME KURULU BELLİ OLDU

İl Başkanı Şaban Çopuroğlu başkanlığındaki yürütme kurulu üyeleri şu şekilde;

VEKİL ARIK YHT İÇİN ULAŞTIRMA BAKANI’NA SESLENDİ

“KAYSERİ ARTIK KANDIRILMAK İSTEMİYOR!”

VEKİL ARIK SAĞLIK ÇALIŞANLARININ TALEPLERİNİ DİLE GETİRDİ

“COVİD 19 MESLEK HASTALIĞI SAYILSIN”

SAADET KAYSERİ’DE KONGRE ZAMANI

22 KASIM PAZAR GÜNÜ 13:30’DA

ARIK DEVELİ DEVLET HASTANESİNDE İNCELEMELERDE BULUNDU

CHP MİLLETVEKİLİ ARIK: “DEVELİ BUNU HAK ETMİYOR”

MİLLİYETÇİ HAREKET PARTİSİ’NDEN PANDEMİ ŞEHİTLERİ İÇİN 406 FİDAN

TOK: PANDEMİ ŞEHİTLERİMİZ İÇİN DE FİDANLARI TOPRAKLA BULUŞTURUYORUZ”

ÖZHASEKİ GÜNDEMİ DEĞERLENDİRDİ

“TÜRKİYE'DEKİ MUHALEFET BİDEN'DEN ÜMİTLENDİ”

Anahtar Kelimeler: YATIRIM TEPKİSİ
Gürkan Ofis Mobilyaları

CHP’Lİ ARIK’TAN, KAMU YATIRIM TEPKİSİ

AÇIKLAMASINDA ‘KANDIRILDI’ SÖZÜ İLE ELEŞTİRDİ

CHP Kayseri Milletvekili Çetin Arık, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, “18 yılda Kayseri’ye 30 milyar lira yatırım yaptık. Buna rağmen her kim 'Kayseri kamu yatırımlarından yeteri kadar pay almıyor' diyorsa inanın bana gözüne, dizine durur” sözlerine tepki gösterdi.

AK Parti Kayseri İl Kongresi için ilimize gelen ve burada yaptığı konuşmada kamu kaynakları ile ilgili açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a tepki gösteren, CHP Kayseri Milletvekili Çetin Arık bilgilerin yanlışlığına vurgu yaptı ve AK Parti Genel Başkanı Erdoğan’ın bilinçli bir şekilde yanıltıldığını ifade eden ‘kandırıldı’ sözü ile eleştirilerini sıraladı.    

 

 

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın hayırseverlerin yaptığı okulları kamu yatırımı diye anlatmaya çalıştığını belirten Vekil Arık, “Her kim ki Kayseri kamu yatırımlarından hak ettiğini aldığını söylüyorsa yalan hem de kuyruklu yalan söylüyordur. Aksini iddia eden bakanlıkların rakamlarına baksın” derken diğer yandan da “Buna rağmen her kim 'Kayseri kamu yatırımlarından yeteri kadar pay almıyor' diyorsa inanın bana gözüne, dizine durur” şeklindeki sözlerine tepki gösterdi. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın sözlerinin yanlış olduğunu ifade eden Vekil Arık, T.C. Cumhurbaşkanlığı Strateji ve Bütçe Başkanlığını internet sayfasında en çok yatırım yapılan illerin sıralandığını belirterek, “Söz konusu tabloda 2002-2018 yılları arasında yaklaşık 72 milyar TL ile en çok yatırım yapılan ilin İstanbul olduğu, İkinci sırada 42 milyar lira ile Ankara’nın, üçüncü sırada ise 17 milyar lira yatırım ile İzmir’in yer aldığı ifade ediliyor. Bu illeri Diyarbakır, Mardin, Konya ve Bursa izliyor. Yani Kayseri kesinlikle ilk 7 il arasında değil. Ama biz Kayseri’nin söz konusu dönemde İzmir ile aynı miktar yatırım aldığını ön görsek dahi Kayseri’ye 2 yılda 13 milyar liralık yatırım yapılmış olması gerekir. 2 yılda Kayseri’ye 13 milyar liralık yatırım mı yapıldı, hayır. Yani Cumhurbaşkanının sözlerini bizzat T.C. Cumhurbaşkanlığı Strateji ve Bütçe Başkanlığının verileri yalanlıyor?” dedi.

Bugün faaliyette olmayan Kalkınma Bakanlığı verilerini de anlatan Arık, açıklamalarını şöyle sürdürdü:  ‘Kayseri bırakın 2002-2018 yılları arasında 17 milyar yardım almayı, Kalkınma Bakanlığı’nın verilerine göre 2001-2018 yılları arasında ancak 4 milyar 203 milyon 488 bin TL kamu yatırımı aldı. Aynı dönemde Balıkesir Kayseri’den yüze 0,01 fazla alarak 4 milyar 245 milyon 071 bin TL, Gaziantep yüzde 17,67 fazla alarak 4 milyar 946 milyon 068 bin TL, Adana yüzde 46,05 fazla alarak 6 milyar 139 milyon 278 bin TL, Bursa yüzde 104,13 fazla alarak 8 milyar 580 milyon 621 bin TL ve Konya yüzde 114,66 fazla alarak 9 milyar 023 milyon 257 bin TL kamu yatırımı aldı. Kayseri bunu mu hak ediyor. 2017 yılında 481 milyon 886 bin TL kamu yatırımı alan Kayseri, kişi başına düşen kamu yatırımları açısından 81 il içerisinde ancak 78’inci sırada yer alabildi. Kayseri’nin hak ettiği bu mudur?”

AK Parti Genel Başkanı’nın danışmanları tarafından yanıltıldığını ifade eden Vekil Arık, “AK Parti Genel Başkanı, kamu yatırımı diye hayırseverlerin Kayseri’ye yaptığı derslikleri söylüyor. AK Parti Genel Başkanı kamu yatırımı diye Kayseri’nin kaynaklarıyla yapılan stadyumu söylüyor. AK Parti kamu yatırımı diye yamadan geçilmeyen Kayseri Ankara bölünmüş yolunu söylüyor. Çünkü Kayseri’ye yatırım yapmadılar. Keşke AK Parti genel başkanı metin yazarlarının yazdığı yalan yanlış bilgileri okumak yerine yanındaki Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı’na Kayseri’nin kamu yatırımı alıp almadığını sorsaydı. Eminim ki Sayın Büyükkılıç, daha önce açıkladığı gibi, yine Kayseri’nin kamu yatırımlarından yeterli payı almadığını söyleyecekti. Her kim ki Kayseri kamu yatırımlarından hak ettiğini aldığını söylüyorsa yalan hem de kuyruklu yalan söylüyordur. Aksini iddia eden bakanlıkların rakamlarına baksın” diyerek yine AK Parti Genel Başkanı’nın yanıltıldığını ifade ederek sözlerini noktaladı.


Haber Kaynak : KURUM BÜLTENİ