CHP´NİN 6 İL YÖNETİCİSİ İSTİFA ETTİ
CHP KAYSERİ İL YÖNETİMİNDEN 6 KİŞİ İSTİFA ETTİKLERİNİ DUYURDU
Tarih: 8.1.2019 18:01:45/ 854okunma / 0yorum

CHP Kayseri İl Yönetiminde bulunan 6 kişi düzenledikleri basın toplantısı ile il yönetimindeki görevlerinden istifa ettiklerini duyurdu.

CHP İl Başkanlığı´nda düzenlenen basın toplantısında istifa edenler adına açıklama yapan Zeki Gümüş, "Gönül verdiğimiz, yoluna baş koyduğumuz partimizin güzide delegelerinin çoğunluğunun oyunu alarak seçilmiş olduğumuz bu kutsal görevden istifa ederek ayrılmayı uygun bulduk” ifadelerine yer verdi.

Gümüş, “Her türlü ayrımcılığı reddedip, insana öncelik vermek için, eşitlik, adalet ve şeffaflık ilkeleri ışığında iltimasın, listeciliğin, ve yandaş siyasetinin hakim olmayacağı bir yönetim anlayışımız nedeniyle yönetim görevine talip olmuştuk. Geldiğimiz noktada yukarıda saydığımız ilkelerimize birçok aykırı davranışa maruz kaldık. Bu davranışların düzeltilmesi için her zeminde mücadelemizi sürdürmemize rağmen, dikkate alınmadığımız gibi, bu davranışlar her geçen gün biraz daha ağırlığını hissettirerek devam etmiş yönetim kurulu irademiz yok sayılmıştır" diyerek istifa gerekçelerini şu şekilde açıkladı:

"Parti içi ayrıştırma ve parti tüzük ihlallerinden dolayı tüm uyarılarımıza ve dikkat çekmelerimize rağmen bu ihlallere son verilmemiş, örgütün tüm organları adeta tek adam iradesine teslim edilmek istenmiştir. Demokratik ve katılımcı örgüt yapısından uzaklaşıp, tek iradeye dayalı yönetim anlayışına kaymış olmayı ne örgüt geleneğine ne de değerlerimize uygun bulmuyoruz.

“BİRİLERİ HEP BEN DEMEYİ, KİŞİSEL VE AİLESEL İKBALLERİNİN VE ÇIKARLARININ PEŞİNDE KOŞMAYI TERCİH ETMİŞLERDİR”

Kişisel ikbal ve çıkarlarımızı bir kenara bırakıp, ülkemizin, cumhuriyetimizin ve partimizin çıkarları için hep birlikte hareket edip, kucaklaşıp, bütünleşmemiz gerekirken, ben değil biz dememiz gerekirken, maalesef birileri hep ben demeyi, kişisel ve ailesel ikballerinin ve çıkarlarının peşinde koşmayı tercih etmişlerdir. Kişisel ve ailevi ikbal ve çıkarların hakim olduğu bir örgüt yapısında görev almayacağımızın, bu eylemlere ortak olmayacağımızın bilinmesini isteriz.

“BU YOK EDİŞE ORTAK OLAMAYIZ”

Parti örgütünün sorunlarını giderici çözümlerin bulunması, uzlaştırıcı anlayışın hakim kılınması gerekirken, uzlaşma kültüründen uzak ve örgütlerin verdiği görev doğrultusunda çalışma sergilenmesi gerekirken, örgütlerin üzerinde bir yönetim ve yönetme arzusu, örgütlerin işlevselliğini, enerjisini ve çalışma azmini yok etmiştir. Bu yok edişe ortak olamayız.

“HİÇ KİMSE PARTİMİZDEN DAHA BÜYÜK VE DEĞERLİ DEĞİLDİR”

Yukarıda arz edilen tüm bu noktalar partimizin en üst makamlarına yanlış aktarılarak, genel merkez politikaları yanlış bilgilendirmeler neticesine göre şekillenmiştir. Tarafımız için ise genel merkeze muhalif kanat algısı yaratılarak yıpratılmaya çalışılmış, konu bütünüyle saptırılmıştır. Oysa bizler, partimizin, genel başkanımızın ve genel merkezimizin her zaman yanında ve hizmetindeyiz. Partimizin kurumsal kimliği ve örgütsel anlayışı kişilerin ego ve çıkarlarından her zaman öndedir. Hiç kimse partimizden daha büyük ve değerli değildir. Biz onurlu partimizin üyesi ve hizmetkarıyız.

“HUZUR İÇİNDE İSTİFA EDİYORUZ”

Her ne olursa olsun, tüm olumsuzluklara, tüm itibarsızlaştırmalara rağmen istifa etmemeyi ve görevimizi en mükemmel şekilde ifa etmeyi kendimize amaç edinmişken, geldiğimiz ve getirildiğimiz noktanın partimizin örgüt etiğine ve siyaset vicdanına uymadığı kanaatindeyiz. İlkelerine ve görüşlerine hayatımız boyunca bağlı kalacağımız Ulu Önderimizin kurduğu partimizdeki Kayseri İl Yönetim Kurulu üyeliğimizden erdemli bir şekilde ve görevlerimizi en mükemmel şekilde yapmış olmanın vicdanı ile huzur içinde istifa ediyoruz.

Koltuk sevdamızın olmadığını, kişisel ikbal peşinde koşmadığımızı ve partimizin neferleri olarak her platformda mücadelemizi sürdüreceğimizi beyan ederiz.”

İstifa dilekçesinde Yönetim Kurulu üyeleri Zeki Gümüş, Ali Domaniç, Recep Akın, Filiz Özkan, Nuran Çetin ve Filiz Ergün´ün imzası bulunuyor.
Kaynak: İHA

Anahtar Kelimeler: YÖNETİCİSİ İSTİFA ETTİ
BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKAN ADAYI MEMDUH BÜYÜKKILIÇ,
BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKAN ADAYI MEMDUH BÜYÜKKILIÇ,
“SİVASLI KOMŞULARIMIZLA GÖNÜL KÖPRÜSÜ İLE BAĞLIYIZ”
ÖZHASEKİ´YE FETÖ SUÇLAMASINA CEZA
ÖZHASEKİ´YE FETÖ SUÇLAMASINA CEZA
Cumhur İttifakı Ankara Büyükşehir Belediye Başkan adayı Mehmet Özhaseki´nin vekili Av. Mehmet Savruk, yazılı bir açıklama yaparak Özhaseki´nin CHP´li iki milletvekili hakkında dava açtığını ve Özhaseki´ye FETÖ´cü suçlamasında bulunanlarında ceza aldığını duyurdu.
KOCASİNAN BELEDİYE BAŞKAN ADAYI AHMET ÇOLAKBAYRAKDAR,
KOCASİNAN BELEDİYE BAŞKAN ADAYI AHMET ÇOLAKBAYRAKDAR,
“HUZUR VE MUTLULUK İÇİN ÇALIŞIYORUZ”
TRAMVAYDA GÖNÜL YOLCULUĞU
TRAMVAYDA GÖNÜL YOLCULUĞU
Talas Belediye Başkanı ve Cumhur İttifakı AK Parti Melikgazi Belediye Başkan Adayı Dr. Mustafa Palancıoğlu, raylı sisteme binerek vatandaşların gönüllerine yolculuk yaptı.
BAŞKAN PALANCIOĞLU,
BAŞKAN PALANCIOĞLU,
“TALAS´TA İYİ BİR İZ BIRAKTIK”
DERE MAHALLESİ MUHTAR ADAYI BEŞTEPE,
DERE MAHALLESİ MUHTAR ADAYI BEŞTEPE,
"ELİMİZDEN GELENİ YAPTIK TAKDİR MİLLETİN"
CUMHUR İTTİFAKI TALAS ADAYI YALÇIN
CUMHUR İTTİFAKI TALAS ADAYI YALÇIN
ENGELLİLER KONFEDERASYONU´NU ZİYARET ETTİ…
CUMHUR İTTİFAKI AK PARTİ TALAS BELEDİYE BAŞKAN ADAYI MUSTAFA YALÇIN´DAN
CUMHUR İTTİFAKI AK PARTİ TALAS BELEDİYE BAŞKAN ADAYI MUSTAFA YALÇIN´DAN
18 MART MESAJI
SP KAYSERİ BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKAN ADAYI MAHMUT ARIKAN,
SP KAYSERİ BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKAN ADAYI MAHMUT ARIKAN,
“GELİN YÜZLERİMİZ BİRLİKTE GÜLSÜN”
İYİ PARTİ KOCASİNAN BELEDİYE BAŞKAN ADAYI DR.HASAN SAMİ ÖZVARİNLİ´YE
İYİ PARTİ KOCASİNAN BELEDİYE BAŞKAN ADAYI DR.HASAN SAMİ ÖZVARİNLİ´YE
DESTEKLER SÜRÜYOR
CHP İL YÖNETİMİ
CHP İL YÖNETİMİ
ÇANAKKALE ŞEHİTLERİ´Nİ ANDI…
CHP MELİKGAZİ BELEDİYE BAŞKAN ADAYI DR. SEMA KARAOĞLU,
CHP MELİKGAZİ BELEDİYE BAŞKAN ADAYI DR. SEMA KARAOĞLU,
"ÇANAKKALE´Yİ GEÇİLMEZ KILAN KARARLILIĞIMIZDIR"
İYİ PARTİ TALAS BELEDİYE BAŞKAN ADAYI AV. OSMAN HAYMANA,
İYİ PARTİ TALAS BELEDİYE BAŞKAN ADAYI AV. OSMAN HAYMANA,
"ÇANAKKALE BİR MİLLETİN ŞAHLANIŞIDIR"
AK PARTİ KAYSERİ İL BAŞKANLIĞI
AK PARTİ KAYSERİ İL BAŞKANLIĞI
SEÇİM İŞLERİ İSTİŞARE TOPLANTISI YAPILDI
CUMHUR İTTİFAKI TALAS BELEDİYE BAŞKAN ADAYI YALÇIN
CUMHUR İTTİFAKI TALAS BELEDİYE BAŞKAN ADAYI YALÇIN
İLÇE İLE ÖZDEŞLEŞEN KAFE İŞLETMECİLERİ İLE BİR ARAYA GELDİ
Resmi İlanlar

SAYFA EDİTÖRÜ

/resimler/2015-4/16/1020184616446.jpg

 

    Süleyman ERDOĞAN
     editor@kayserihaber.com.tr 
    

Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
19 Mart 2019 Salı
KAYTV

Kaytv kayseri üzerinde

 

İLETİŞİM

Adres : Turgut Reis Mahallesi
İlgi Sok. Şehit İsmal Uygun Ap
No:22/A Kocasinan / KAYSERİ
Telefon : 0 352 235 63 63
Fax : 0 352 235 84 74

 

KANALIMIZA ABONE OL