KANALIMIZA ABONE OL

YEREL BASINA DESTEK OL

 


EDİTÖR

SAYFA EDİTÖRÜ

 Uğur ALTUNER
 editor@kayserihaber.com.tr

   

GÜNAYDIN VE BÜYÜKKILIÇ PINARBAŞI’DA

6 KIRSAL BÖLGEDE YOL ÇALIŞMASI

2022 YILI BÜTÇESİ 750 MİLYON TL

KOCASİNAN'DAN TAKSİTLİ YATIRIM FIRSATI

BAŞKAN YALÇIN KURUKÖPRÜ VE ÇATAKDERE'DE GÖNÜL ALDI

300 MİLYON TL’LİK “EK BÜTÇE”

ÜRETKEN GENÇLERE DESTEK SÖZÜ

FUHUŞ EVLERİ MÜHÜRLENDİ

KASKİ’DEN ALT YAPI ATAĞI

ÇOLAKBAYRAKDAR:  “ŞEHİRDEN KÖYE GÖÇÜ SAĞLAMAYA ÇALIŞIYORUZ”

HİNDİSTAN’DAN GELDİLER

KİRACIOĞLU: “DUBAİ'DE 16 MİLYON DOLAR ZARAR VAR”

NURSAÇAN: “AĞIR CEZALIK DOSYA OLUŞTURMAK İSTENİYOR”

 ÇOLAKBAYRAKDAR: “YENİ BİR ŞEHİR KURUYORUZ”

ORUÇREİS’ TE  UZLAŞMA GÖRÜŞMELERİNE BAŞLANDI

KAZIM KARABEKİR’ DE KURA ÇEKİMİ

Gürkan Ofis Mobilyaları

ÇİFTÇİLER, ARACILARI ARADAN ÇIKARTTI, 250 BİN TL PARALARI CEPLERİNDE KALDI

Kayserili çiftçiler yem ve gübre tanzim satış noktası kurarak 4.5 milyonluk satış yaptı

Kayserili çiftçiler, yem ve gübrede aracıların arttırdığı fiyatlarla mücadele edebilmek için yem ve gübre tanzim satış noktası kurarak 4.5 milyon TL´lik satış yaptı ve 250 bin TL paraları ceplerinde kaldı.

Kayseri´de, tanzim satış noktasını kurma fikrini ortaya atan Ramazan Kılınç, ?Kahve ortamında arkadaşlarla otururken sürekli olarak yakındığımız nokta gübre, yem, mısır tohumu gibi ürünlerin pahalı olduğunu konuşuyorduk. Ne yapılması gerektiğini, bu fiyatları nasıl aşağı çekebiliriz bunu konuştuk. Arkadaşlar bize destek oldular. Biraz zorluklar çektik ama neticesini şu anda alıyoruz. Yemler ve gübreler pahalı, dolar ve avro fiyatlarının yüksekliği bahane ediliyor ama arkadaşlarla bir olarak aracıları aradan çıkardık. Ürünlerin tonunda 300-400 TL fark ediyor. Yem konusunda da 15-20 TL arada fark oluyor. Bunu kendi aramızda bir grup kurarak tanzim noktası oluşturduk. Bir kamyon ile başlamıştık şu anda 4 kamyon oldu. Gübreye de yeni başladık bir kamyon geldi şu anda. Yüksek miktarda olan açığı kapatmak için aracıyı aradan çıkarttık. Milletimiz ile alışveriş yapıyoruz. Yaklaşık 4.5 milyonluk alışveriş yaptık. Bunun karşılığında 250 bin TL vatandaşlarımızın yanında kaldı. Bunun da devamını getireceğiz. Aracıyı aradan çıkardık, karımızı cebimizde koymak istiyoruz. Bunun peşindeyiz biz? dedi.

Tanzim satış noktasını kuranlardan çiftçi Nuh Güllü, ?Ülkemize karşı yapılan ekonomik baskılar ve ekonomik savaştan dolayı hayvancılık ve tarımın gerçekten zor dönemler yaşadığı bu zamanda vatandaşlarımızla birlikte hareket ederek bir tanzim satış noktası kurduk. Fiyatlarımız piyasa şartlarının çok altında olup, fırsatçılığa mahal vermeden devam ediyoruz. Fabrikadan halka satış yapıyoruz? diye konuştu.

Tanzim satış noktasındaki fiyatların, piyasadaki fiyatlardan daha uygun olduğunu söyleyen çiftçiler ise "Çiftçi arkadaşlarımız burada bir tanzim satış noktası oluşturmuşlar. Yem ve gübre fiyatları gayet uygun ve biz de buradan alışveriş yapıyoruz. Emeği geçen arkadaşlara teşekkür ediyoruz? ifadesinde bulundu.