KANALIMIZA ABONE OL

YEREL BASINA DESTEK OL

 


EDİTÖR

SAYFA EDİTÖRÜ

 Uğur ALTUNER
 editor@kayserihaber.com.tr

   

İHTİYAÇ NEREDE, BÜYÜKŞEHİR ORADA

BÜYÜKKILIÇ, BÜNYAN’DA DEVAM EDEN ASFALT ÇALIŞMALARINI DENETLEDİ

BAŞKAN BÜYÜKKILIÇ TUZHİSAR’DA PANCAR SÖKÜM PROGRAMINA KATILDI

“ÇİFTÇİ DOSTU ANLAYIŞIYLA BİR VE BERABER OLMAYA DEVAM EDECEĞİZ”

MELİKGAZİ’DE ALT VE ÜST YAPI ÇALIŞMALARI ARALIKSIZ SÜRÜYOR

TEKNOPARK'IN İÇİNE YENİ YOL BAĞLANTISI YAPILDI

KOCASİNAN’DA YOL ÇALIŞMALARI HIZ KESMEDEN DEVAM EDİYOR

BAŞKAN ÇOLAKBAYRAKDAR: 110 FARKLI NOKTADA ŞEHRİN ALTYAPISINI GÜÇLENDİRDİK

TALAS’TA KIŞ UYKUSUNA GİREN HAŞERATA İLAÇLAMA

VATANDAŞLAR MEMNUN

YAHYALI BELEDİYESİ YOL ÇALIŞMALARINA HIZLA DAVAM EDİYOR

YEŞİLKÖY’DE SATHİ KAPLAMA YAPILDI

BÜYÜKKILIÇ, YATIRIMCI DAİRE BAŞKANLARINI TOPLADI

“ŞEHRİMİZİ VE İLÇELERİMİZİ DAHA İYİ NOKTALARA NASIL TAŞIRIZ KAYGISIYLA ÇALIŞIYORUZ”

MUHTARLAR GÜNÜ KUTLANDI

“MUHTARLAR KÖPRÜ GİBİDİR”

VALİ GÜNAYDIN’DAN ’AKRABA ZİYARETİ’ UYARISI

"BULAŞ KAYNAĞININ EN ÖNEMLİ BİR YERLERİNDEN BİR TANESİ DE EŞ, DOST VE AKRABA ZİYARETLERİDİR"

MELİKGAZİ'NİN 2021 YILI BÜTÇESİ BELİRLENDİ

“485 MİLYON TL İLE 2023 HEDEFLERİ BÜYÜK ÖLÇÜDE TAMAMLANACAK”

BAŞKAN ÇOLAKBAYRAKDAR, MUHTARLARIN GÜNÜ’NÜ TAÇLANDIRDI

“MUHTARLARIMIZ, VATANDAŞLARIMIZLA BİZİM İLETİŞİM KÖPRÜMÜZDÜR”

TALASLI MUHTARLAR ALİ DAĞI’NA AĞAÇ DİKTİ

“GÜZEL BİR ETKİNLİK OLDU”

DEVELİ’DE MUHTARLAR GÜNÜ ETKİNLİĞİ

“MUHTARLIĞIN DEMOKRASİNİN TEMEL TAŞLARINDAN BİRİ”

BEYDEĞİRMENİ’NDE KURA GÜNÜ

3. GRUP KURA ÇEKİLİŞİ 20 EKİM SALI GÜNÜ YAPILACAK

VALİLİK AÇIKLADI

7 GÜN, 7 KONUDA, 7 DENETİM VAR!

BÜYÜKKILIÇ'TAN 'TOPLU ULAŞIMDA HİJYEN' AÇIKLAMASI

12 BİN 500 LİTRE DEZENFEKTAN KULLANILDI

Anahtar Kelimeler: ÇİFTÇİLERE GÜVENLİ RAHAT ULAŞIM
Gürkan Ofis Mobilyaları

ÇİFTÇİLERE GÜVENLİ VE RAHAT ULAŞIM

AKAY: BİZLER İÇİN GURUR KAYNAĞI

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, Bekir Yıldız Bulvarı, Kocasinan Bulvarı ve Muhsin Yazıcıoğlu Bulvarı’nı birbirine bağlayan Şehir Hastanesi, Keykubat Millet Bahçesi ve Şeker Fabrikası’nı yakından ilgilendiren stratejik bir bölgede yürütülen yeni ana arter yol çalışmalarını yerinde inceleyerek, yolun 3 hafta içerisinde hizmet vermeye başlayacağını açıkladı.

Başkan Büyükkılıç, Genel Sekreter Yardımcısı Hamdi Elcuman ve diğer teknik kurmaylarıyla birlikte yaptığı incelemede, büyüyen ve gelişen şehir Kayseri için yapılan her çalışmanın kendilerine büyük bir huzur verdiğini söyledi.

“Kazan Kazan” politikası ile yeni bir ana arterin Kayseri’ye kazandırılmasına yönelik çalışma yaptıklarını ifade eden Başkan Büyükkılıç, “Şu anda çok stratejik bir bölgedeyiz. Hemen Keykubat Millet Bahçemizin eteği, biraz yan taraftan baktığımızda da Sayın Cumhurbaşkanımızın sevdamız dediği Şehir Hastanesi bulunuyor. Bekir Yıldız Bulvarı, Kocasinan Bulvarı ya da İstanbul Caddesi de diyebiliriz, Muhsin Yazıcıoğlu Bulvarı. İşte bu üçgen şeklindeki bölgede alternatif bir ana arterimizi hayata geçiriyoruz. Ekibimiz harıl harıl çalışıyor. İnşallah 1 ay içerisinde buranın asfaltını da dökmüş oluruz. Aynı zamanda bu bağlantıları sağlayan ana arterimizin Şeker Fabrikamıza pancar çeken binlerce kamyonun da şehir içerisinde gidişini engelleyecek, çevre yoldan geçmek ve bu yoldan geçmek suretiyle de Şeker Fabrikası’na ürünlerini teslim etmiş olacaklar. Adeta ‘kazan kazan’ politikasıyla burada en verimli, en gerekli, önemli bir ana arterimizi hayata geçirmiş oluyoruz. Kayserimiz gelişiyor, güzelleşiyor, imarlaşıyor. Ve Keykubat Millet Bahçesi ile de bu bölge ile birleşince ayrı bir kazanım oluyor. TOKİ’mizin de katkısı ile yapılacak olan millet bahçemizin sonbaharda inşallah ihalesi yapılacak. Hayırlı olsun.” dedi.

ÇİFTÇİLERE GÜVENLİ VE RAHAT ULAŞIM

Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, Şeker Kooperatifi çiftçisini de yakından ilgilendiren yeni yolun Şeker Fabrikasına pancar taşıyan çiftçilere rahat ve güvenli bir ulaşım sağlayacağını dile getirerek, şunları aktardı:

“Şeker Kooperatifi çiftçisinin Kayseri Şeker Fabrikası bizim yüz akımız. Prestijli bir kurumumuz. Biz de burası ile olan işbirliklerimizi sürdürmek suretiyle şehrimize kazanım sağlamaya çalışıyoruz. Bu değişik projeler ile kendilerinin de bildiği üzere işbirliklerimiz söz konusu. Aynı zamanda bizim bu bölgede yaptığımız bir çalışma ile de Şeker Fabrikamıza büyük bir katkıda bulunmuş oluyoruz. Bekir Yıldız Bulvarı, Kocasinan Bulvarı, Muhsin Yazıcıoğlu Bulvarı. Bu üçlü bulvarı adeta birbirine bağlayan bir ana arteri hayata geçiriyoruz. Biz 1 ay dedik, Hüseyin Başkan dedi ki 1 ay çok. Biz de ‘3 hafta dedik’.  3 hafta sonra pancar çekimi başlayacak. Biz şehrin içerisine girecek binlerce kamyonun şehrin içerisine girmeden bu kenardan, yoldan geçmek suretiyle ürünlerini Şeker Fabrikasına teslim etmesini sağlamış olacağız. Dolayısıyla trafik kaosundan, karmaşasından ve yollarımızın da bir bakıma orada tahrip olmasının da önüne geçilecek. Uyum kültürü içerisinde, sosyal sorumluluk anlayışı içerisinde işleri yürütüyoruz. Şehrimizin en büyük kurum ve kuruluşu olan ve gurur kaynağımız olan böyle bir kuruluşa ve değerli yöneticisine teşekkür ediyorum.”

“BİZLER İÇİN GURUR KAYNAĞI”

Kayseri Pancar Ekicileri Kooperatifi Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Akay ise açıklamasında, Büyükşehir Belediyesi’nin desteğini almanın ve uyumlu çalışmanın kendileri için gurur kaynağı olduğunu belirterek, “Saygıdeğer Büyükşehir Belediye Başkanımıza teşekkür ederim. Çok geniş coğrafyada faaliyet yaptığımız değerli, aziz çiftçilerimize en önemli katkıları sunarken, bir taraftan da şehrimize değer katmaya gayret ediyoruz. Sizlerle de bu manada, hem desteğinizi almak, hem de uyumlu bir çalışma ortaya koymak bizler için bir gurur kaynağı.” ifadelerini kullandı.


Haber Kaynak : KURUM BÜLTENİ