ÇOLAKBAYRAKDAR ÇİFTİ,
EL EMEĞİ GÖZ NURU ÜRÜNLERİ İNCELEDİ ...
Tarih: 1.11.2017 16:20:29/ 350okunma / 0yorum

EL EMEĞİ GÖZ NURU ÜRÜNLERİ İNCELEDİ

Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar, eşi Fatma Çolakbayrakdar ile birlikte Kocasinan Akademi´nin kurslarını ziyaret edip, el emeği göz nuru ürünleri inceledi. Kadınların büyük emek vererek ortaya koyduğu ürünleri yerinde gören Başkan Çolakbayrakdar, “Hanım kardeşlerimizin ortaya koydukları her biri ayrı bir alın teri ve emek olan ürünler, bu tür kursların ne denli faydalı olduğunu gözler önüne seriyor.” dedi.

Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar eşi Fatma Çolakbayrakdar ile birlikte ilk olarak Kocasinan Akademi çatısı altında Yeşil Mahalle Kurs Merkezi´nde kadınlara yönelik verilen Dolgu Bebek Yapımı Kursu´nu ziyaret etti. Kursiyerlerin ortaya çıkardıkları el emeği göz nuru ürünleri inceleyen Başkan Çolakbayrakdar, “Kocasinan Akademi´de kursiyerlerimizin neler yapabildiğini burada görmek bizleri son derece memnun etti.” şeklinde konuştu.

Kursiyerlerle sohbet edip, el emeği göz nuru ürünler hakkında bilgi alan Başkan Çolakbayrakdar, “Kurslarımıza yoğun ilgi gösteren hanım kardeşlerimize öncelikli olarak teşekkür ederim. Yapılan hizmetlerin bire bir hanım kardeşlerimiz tarafından takdir ediliyor olması, gurur verici. Kursiyerlerimiz burada bir yandan yeni meslekler öğrenirken diğer taraftan ise ev bütçesine katkı sağlıyor.” ifadelerini kullandı.

Başkan Çolakbayrakdar, Kocasinan Akademi´yi bütün Kocasinan sakinlerinin hizmet alabileceği büyük bir eğitim yeri haline getireceklerini sözlerine ekledi.

Başkan Çolakbayrakdar´ın eşi Fatma Çolakbayrakdar ise el emeği göz nuru ürünleri kadın gözüyle inceledikten sonra iğne tekniğiyle dolgu bebek yapımı gerçekleştirdi.

Ardından Mevlana Semt Konağı´na geçen Çolakbayrakdar çifti Hazır Giyim ve Filografi Kursu´nda kursiyerlerle bir araya geldi. Kursiyerleri el emeği, göz nuru ürünleri için tebrik eden Başkan Çolakbayrakdar, “Hanım kardeşlerimizin burada olmaktan çok mutlu olduklarını yakından görmek bizleri ziyadesiyle sevindiriyor.” diye konuştu.

Son olarak ise Ziyagökalp Semt Konağı´nda ‘Elde Kurdela İşi ve Tel Kırma Kursu´na ziyaret gerçekleştiren Fatma Çolakbayrakdar, kursun hocasından detaylı bilgi aldı. El emeği göz nuru ürünlerin çeşitliliğini gören Fatma Çolakbayrakdar, “Haftanın belirli günlerinde katılım göstererek el emeği göz nuruyla çok sayıda çalışmayı ortaya koyan hanım kardeşlerimizin verilen eğitimlerden son derece memnun olduklarını gördük. Hanımlarımızın aldıkları eğitimle hem meslek edindirmeleri, hem de unutulmaya yüz tutmuş el sanatlarının yaşatılması noktasında gurur verici. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu. 
Kaynak: KURUM BÜLTENİ

Anahtar Kelimeler: ÇOLAKBAYRAKDAR ÇİFTİ
ERÜ´DE 19. GELENEKSEL BOZLAK USTALARI ŞÖLENİ
ERÜ´DE 19. GELENEKSEL BOZLAK USTALARI ŞÖLENİ
Erciyes Üniversitesi (ERÜ) Rektörlüğü tarafından Kültür ve Turizm Bakanlığı ile Kırşehir Abdallar Müzik ve Oyun Topluluğunun katkılarıyla 19. Geleneksel Bozlak Ustaları Şöleni düzenlendi.
BÜYÜKŞEHİR´DEN İKİ AYRI TİYATRO
BÜYÜKŞEHİR´DEN İKİ AYRI TİYATRO
Şehir Tiyatrosu´nda yetişkinler için “Zaptiye Televizyon Kabaresi”, çocuklar için ise “Bulutlar Ülkesi” adlı oyunlar sahnelendi.
ÇANAKKALE RUHU YENİDEN CANLANDI
ÇANAKKALE RUHU YENİDEN CANLANDI
Kayseri İl Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğü tarafından ÇOGEP kapsamında yürütülen ´Herşey Bir Umutla Başlar Projesi´ kapsamında yapılan Çanakkale Ruhu konulu konferansın ikincisi düzenlendi.
KAYMEK´TEN “OSMANLI TUĞRASI” SERGİSİ
KAYMEK´TEN “OSMANLI TUĞRASI” SERGİSİ
Büyükşehir Belediyesi bünyesindeki KAYMEK Sanat ve Mesleki Eğitim Kursları tarafından her ay açılan sergilere bir yenisi daha eklendi.
KERKENES KAZISINDA DEMİR ÇAĞI´NA AİT KURT FİGÜRÜ BULUNDU
KERKENES KAZISINDA DEMİR ÇAĞI´NA AİT KURT FİGÜRÜ BULUNDU
Kayseri Abdullah Gül Üniversitesi (AGÜ) tarafından yürütülen Kerkenes kazısında Demir Çağı´na ait olduğu düşünülen kurt figürü bulundu.
SOMUNCU BABA TALAS´TA ANILACAK
SOMUNCU BABA TALAS´TA ANILACAK
Talas Belediyesi ve Hulusi Efendi Vakfı organizasyonu ile Talas´ın manevi değerlerinden Somuncu Baba ve divan şairlerinden mutasavvıf Osman Hulusi Efendi hayatları ve günümüze etkileriyle 18 Kasım Cumartesi günü düzenlenen panelde anılacak.
“KAYSERİ, KALBİMİ BIRAKTIĞIM BİR ŞEHİR”
“KAYSERİ, KALBİMİ BIRAKTIĞIM BİR ŞEHİR”
ÜNLÜ BESTECİ TULUYHAN UĞURLU, TALAS GENÇLİK MERKEZİ´NDE ÖĞRENCİLERLE BİR ARAYA GELDİ
BÜYÜKŞEHİR´DEN ANMA PROGRAMI
BÜYÜKŞEHİR´DEN ANMA PROGRAMI
Büyükşehir Belediyesi kültür sanat etkinlikleri kapsamında Atatürk´ün ölüm yıldönümü nedeniyle Ünlü Piyanist Tuluyhan Uğurlu´nun katıldığı bir anma programı düzenlendi. Anma programında Mustafa Kemal´in hayatından kesitler sunuldu.
KÜLTÜR YOLU´NDA FOTOĞRAFÇILIK EĞİTİMİ
KÜLTÜR YOLU´NDA FOTOĞRAFÇILIK EĞİTİMİ
Büyükşehir Belediyesi, Profesyonel Fotoğraf Eğitimi ve Uygulama Gezisi etkinliklerini sürdürüyor. Profesyonel Fotoğraf Eğitimi hafta sonu Kültür Yolu´nda yapıldı.
MAHMUT FİDANİL
MAHMUT FİDANİL
BEDELİ ÖDENMİŞ HAYAT NECİP FAZIL´ KİTABINI TANITTI…
ŞEHİR KÜLTÜR SANAT DERGİSİ´NİN 11. SAYISI ÇIKTI
ŞEHİR KÜLTÜR SANAT DERGİSİ´NİN 11. SAYISI ÇIKTI
“EKİM AYI EKİN AYI OLDU”
ÜLKÜ OCAKLARI´NDAN MUHTEŞEM KONSER
ÜLKÜ OCAKLARI´NDAN MUHTEŞEM KONSER
Ülkü Ocakları Kayseri İl Başkanlığı tarafından geçtiğimiz gün gerçekleştirilen “Ali Kınık Konseri”ne katılım oldukça yoğun oldu.
BÜYÜKŞEHİR İLE 150 FOTOĞRAFÇI SOĞANLI´DA
BÜYÜKŞEHİR İLE 150 FOTOĞRAFÇI SOĞANLI´DA
Büyükşehir Belediyesi´nin Profesyonel Fotoğraf Eğitimi ve Uygulama Gezisi bu ay ikinci kez gerçekleştirildi. Daha önce Kültür Yolu´nu fotoğraflayan amatör fotoğrafçılar, bu kez Soğanlı´ya gittiler.
GÖNÜLDEN DİLE TÜRKÜ GECESİ
GÖNÜLDEN DİLE TÜRKÜ GECESİ
Hacılar Belediyesi, Kültür ve Sanat Etkinlikleri kapsamında “Gönülden Dile Türkü Gecesi 2” isimli şiir ve türkü programı düzenledi.
ERÜ ODA ORKESTRASI
ERÜ ODA ORKESTRASI
CUMHURİYET KONSERİ VERDİ ...
SAYFA EDİTÖRÜ

/resimler/2015-4/16/1020184616446.jpg

 

    Süleyman ERDOĞAN
     editor@kayserihaber.com.tr 
    

Resmi İlanlar

Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Kayseri
23 Kasım 2017 Perşembe
Bugün
Karlı - Yağmurlu
6 °C
0 °C
Cuma
Parçalı bulutlu
7 °C
-3 °C
Cumartesi
Güneşli
9 °C
-7 °C
KAYTV

Kaytv kayseri üzerinde

 

İLETİŞİM

Adres : Turgut Reis Mahallesi
İlgi Sok. Şehit İsmal Uygun Ap
No:22/A Kocasinan / KAYSERİ
Telefon : 0 352 235 63 63
Fax : 0 352 235 84 74

/resimler/2017-9/7/1139320060307.jpg
KANALIMIZA
ABONE OL