KANALIMIZA ABONE OL

YEREL BASINA DESTEK OL

 


EDİTÖR

SAYFA EDİTÖRÜ

   Süleyman ERDOĞAN
   editor@kayserihaber.com.tr                      

   

İYİ PARTİ’DEN COVİD-19 TEDBİRSİZLİĞİ İDDASI

AYRIÇ: SALGIN YAYILMA HIZI TESADÜFİ DEĞİL

ÖZHASEKİ GÜNDEMİ DEĞERLENDİRDİ

EN ÇOK BELEDİYEYE BİZ SAHİBİZ

BAŞKAN BÜYÜKKILIÇ, AK PARTİ TEŞKİLATLARIYLA BAYRAMLAŞTI

“BELEDİYELERİMİZ GEREKLİ ÖNLEMLERİ ALDI”

SP’DE İL BAŞKANI DEĞİŞTİ

SP İL BAŞKANI AV. BAKİ COŞKUN OLDU

ÖZDEMİR, YEŞİLHİSAR’I MECLİSE TAŞIDI

DON AFETİ ÇİFTÇİLERİ VURDU

TARİHİ BİR ANA ŞAHİTLİK ETTİK

ÖZHASEKİ: AYASOFYA BİZİM GENÇLİK HAYALİMİZ

VEKİL ÖZDEMİR’DEN SORU ÖNERGESİ

BAKAN SOYLU’YA ‘SU ALTI EKİBİ’Nİ SORDU

VEKİL KARAYEL YENİDEN SEÇİLDİ

AB KARMA PARLAMENTO KOMİSYONU BAŞKANI

VEKİL ATAŞ’TAN AÇIKLAMA

İŞSİZLİK FONU İŞSİZLERE KULLANILMALIDIR

AK PARTİ’DEN ‘YEŞİL’ PROJE

YENİ 1 ÜYE, YENİ 1 FİDAN

CHP YÜKSEK DİSİPLİN KURULU ÜYESİ ORHAN YENİDEN ADAY

ORHAN: BİR KEZ DAHA VARIM

İYİ PARTİ KAYSERİ’DE SEBATİ ATAMAN DÖNEMİ BAŞLADI

ATAMAN, GÖREVİ BOZKURT’TAN DEVRALDI

BAŞKAN ÖZER’DEN DESTEK AÇIKLAMASI

KURULTAYDA KILIÇDAROĞLU’NU DESTEKLEYECEĞİZ

ÇOPUROĞLU’DAN CHP’YE SERT CEVAP

AK PARTİ İL BAŞKANI ÇOPUROĞLU: ÖZHASEKİ’YE SÖZ SÖYLEMEK SENİN HADDİN DEĞİLDİR

İYİ PARTİ’DE İL KONGRESİ YAPILDI

YENİ BAŞKAN SEBATİ ATAMAN OLDU

AK PARTİ GENEL BAŞKAN YARDIMCISI MEHMET ÖZHASEKİ:

BELEDİYECİLİK VATANDAŞA HİZMET ETMEYİ DERT EDİNEN İNSANLARIN İŞİDİR

ÇOPUROĞLU: “SÖYLEDİKLERİMİZ ANKARA’DA KARŞILIK BULUYOR”

AK Parti Kayseri İl Başkanı Şaban Çopuroğlu, Kayseri’ye yapılan her yatırımın ve her girişimin kendileri için değerli olduğunu söyleyerek, “Söylediklerimiz Ankara’da karşılık buluyor” dedi.

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu ve Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank bir dizi temaslarda bulunmak üzere yarın Kayseri’ye geliyor. AK Parti il Başkanı Şaban Çopuroğlu da, bakanların ziyareti öncesinde yaptığı açıklamada, programlar hakkında bilgiler verdi. Çopuroğlu, “Kayseri’miz yarın 3 bakanımızı ağırlayacak. Bakanlarımız 10 gibi Kayseri’de olacaklar. İlk önce Havaalanı Geliştirme Projesi ile ilgili bir sunum olacak. Hep beraber birlik ve beraberlik içerisinde istediklerimizi ve ihtiyaçlarımızı tekrar ifade edeceğiz. Geldiğimiz nokta şu ki; Havaalanı Genişletme Projesi ihale aşamasında, her işi bitti. Belsin-Nuh Naci Yazgan Üniversitesi arasındaki tramvay hattının her işi bitti, ihale aşamasında. Ulaştırma Bakanımıza bunları ifade edeceğiz. Hem de şehrimiz üzerinde birkaç önemli noktada istekte bulanacağız. Büyükşehir Belediyemizin isteklerinden bir tanesi, lojistik köy talebidir. Bunu dile getireceğiz. Şehrimiz içerisindeki farklı noktalardaki farklı talepleri tekrar gündeme getirmeye çalışacağız” ifadelerini kullandı.

Kayseri’ye yapılan her yatırımın ve girişimin kendileri için değerli olduğunu kaydeden Başkan Çopuroğlu, “Bakanlarımız, havaalanındaki brifingden sonra ASPİLSAN ziyareti olacak. Burada bilgi edinilecek. Çünkü ASPİLSAN hem Kayseri hem de Türkiye açısından pil üretimi noktasında örnek teşkil edecek bir müessesedir. Kayseri’mizin yıllar önce bu müesseseyi ülkemize kazandırmış olması bizim açımızdan bir değer olduğunu düşünüyoruz. Bunu özellikle izah edeceğiz ve anlatacağız. Çünkü teknolojiler gelişirken zor ve geç gelişen bir teknoloji de pil teknolojisidir. Pilini uzun ömürlü olması, yeni teknolojiye uygun olması ve ASPİLSAN’ın Mimarsinan Organize Sanayi Bölgesine yeni yapacağı fabrika ile taçlandırmış olması Kayseri’nin isminin bir kez daha ön plana çıkmasına vesile olacak. sonranda Erciyes’te bir toplantı olacak. Erciyes’teki toplantının amacı; şehrimizde devam eden yatırımların görüşülmesi için bir istişare toplantısı olacak. Bu arada bize farklı girişim gruplarından bize müracaat ederek bakan beyle görüşme talep ettiler. Bizde kendilerini bakanımızla görüştüreceğiz. Çünkü Kayseri’ye yapılan her yatırım ve her girişim bizim için değerlidir. Biz dersimize iyi çalışıyoruz. Anlatmaya gayret ediyoruz. Söylediklerimiz de Ankara’da karşılık buluyor. İnşallah bundan sonrada karşılık bulacağını ümit ediyoruz. Erciyes’ten döndükten sonra da Valilik ve Büyükşehir Belediyesi ziyareti olacak. Kayseri Gazeteciler Cemiyeti’nin ödül töreninden sonrada misafirlerimizi Kayseri’den uğurlayacağız” şeklinde konuştu.


Haber Kaynak : İHA