CUMHURİYET KADINLARI
ÖZGECAN´I UNUTMADI
Tarih: 11.2.2019 18:14:30/ 377okunma / 0yorum

Cumhuriyet Kadınları Derneği Kocasinan Şubesi üyesi kadınlar 4 yıl önce tecavüze direndiği için vahşice öldürülen Özgecan Aslan´ı ölüm yıldönümünde anarken, tüm kadınları şiddete karşı birlikte mücadeleye çağırdılar. Kocasinan Şubesi Başkanı Zeliha Sevgi Perkkan üyeler adına yaptığı basın açıklamasında “Şiddete karşı mücadele ancak örgütlü olmakla mümkündür. Bunun için, Vatan ve millet sevgisi taşıyan, zorluklarla yılmadan mücadele eden tüm kadınları mücadeleye davet ediyoruz” ifadesini kullandı.

Cumhuriyet Kadınları Derneği Kocasinan Şubesi Başkanı Zeliha Sevgi Perkkan ve Şube üyeleri dernek hizmet binasında bir araya gelerek Özgecan Aslan´ı anarken, Perkkan tüm kadınları şiddete karşı dernek altında mücadele etmeye davet ederek şunları kaydetti:

“Anne olacağına kadına yönelik şiddetin sembolü haline geldi Özgecan Aslan. Anısına heykeller dikildi, filmler çekildi, parklar, anıtlar yapıldı, yürüyüşler düzenlendi. Hepimizin ortak dileği Özgecanlar ölmesindi. Her 11 Şubat´ta yüreklerimiz şiddete uğrayarak ölen kadınlarımız için yanıyor. Her gün medyada, sokak ortasında bıçaklanan, boğazlanan, yakılan, tekmelenen, yumruklanan, öldürülen kadınlar yer alıyor. Her biri ile ayrı ayrı bıçaklanıyoruz, yumruklanıp öldürülüyoruz.Toplumun her kesimine sinen şiddet, çocuklar ve kadınlar üzerinde vücut buluyor. Cumhuriyet değerlerinden, Cumhuriyet felsefesinden uzaklaşıldıkça kadın ve çocuk kimsesiz kalmaktadır. Bilimsellik ve laiklikten, halkçılık ve devletçilikten uzaklaştıkça toplumu bir arada tutan yapı taşları zarar görmektedir. Medya üzerinden topluma sunulan yaşam felsefesi insanları yalnızlaştırıp bireycileştirmektedir. Aile değerleri hafife alınmakta insanın insana sevgi ve saygı ile yaklaşımı alay konusu olmaktadır. Türkiye büyük bir ekonomik kriz içinde, tüketim toplumu halindedir. Ekonomik krizin sıkıntıları, eğitim ve sağlıktaki gericileşme, Cumhuriyet değerlerinden kopuş, kadın ve çocukların hayatına şiddet, taciz, tecavüz, yokluk olarak geri dönmektedir. Şiddete, gericiliği ve bölücülüğü yaratan emperyalizme karşı bütün kadınlar birlikte güç yaratarak karşı koyabiliriz. Ülkemizin, emperyalizm tarafından içeride ve dışarıda saldırıya uğradığı, ateşle sınandığı bu zor günlerde kadınların farkındalığına birlik ve beraberliğine her zamankinden daha fazla gereksinim vardır. Yani şiddete karşı mücadele ancak örgütlü olmakla mümkündür. Bunun için, Vatan ve millet sevgisi taşıyan, Atatürk gibi zorluklarla yılmadan mücadele eden tüm kadınları Cumhuriyet Kadınları Derneği´ne üye olmaya Cumhuriyet devrimlerine sarılmaya davet ediyoruz.”
Kaynak: HABER MERKEZİ

Anahtar Kelimeler: CUMHURİYET KADINLARI
Resmi İlanlar

SAYFA EDİTÖRÜ

/resimler/2015-4/16/1020184616446.jpg

 

    Süleyman ERDOĞAN
     editor@kayserihaber.com.tr 
    

Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
24 Şubat 2019 Pazar
KAYTV

Kaytv kayseri üzerinde

 

İLETİŞİM

Adres : Turgut Reis Mahallesi
İlgi Sok. Şehit İsmal Uygun Ap
No:22/A Kocasinan / KAYSERİ
Telefon : 0 352 235 63 63
Fax : 0 352 235 84 74

 

KANALIMIZA ABONE OL