EDİTÖR

SAYFA EDİTÖRÜ

   Süleyman ERDOĞAN
   editor@kayserihaber.com.tr                      

   

“2020 YATIRIM YILI OLACAK”

BÜYÜKKILIÇ, ÖNÜMÜZDEKİ YIL YATIRIM PROGRAMINI DEĞERLENDİRDİ

BÜYÜKKILIÇ’TAN ÇİFTE KUTLAMA

HEM KADINLAR HEMDE MÜHENDİSLER GÜNÜNÜ KUTLADI

BAŞKAN PALANCIOĞLU, ÇARŞI ESNAFIYLA

KENT HAYATINI KOLAYLAŞTIRIYORUZ

KOCASİNANLI ÇOCUKLAR, GELECEĞE DAHA DONANIMLI HAZIRLANIYOR

ÇOLAKBAYRAKDAR:”TEKNOLOJİ YILDIZLARI YETİŞTİRECEĞİZ”

TALAS’A DİŞ POLİKLİNİĞİ MÜJDESİ

Nimet Bayraktar Ağız ve Diş Sağlığı Hastanesi Başhekimi Dt. Ahmet Kuzu, Talas Belediye Başkanı Mustafa Yalçın’ı makamında ziyaret etti.

YALÇIN, ELEKTRİKLİ ARAÇLARI İNCELEDİ

TEKNİK İNSANA ÇOK İHTİYACIMIZ VAR

KAYMAKAM DURU, SOYSALLI’YI ZİYARET ETTİ

Kaymakam Duru Cuma namazını Soysallı Camiinde mahalle sakinleriyle beraber kıldı

VİRANE BİNA ÖĞRENCİLERE TEHLİKE SAÇIYOR

VELİLER, OKULUN YANINDAKİ ATIL BİNANIN YIKILMASINI İSTİYOR

NURSAÇAN’A ÖNEMLİ GÖREV

KAYSERİ OSB BAŞKANI TAHİR NURSAÇAN, 21 OSB’NİN BÖLGE KOORDİNATÖRÜ OLARAK GÖREVLENDİRİLDİ

BENLİ’DEN ANONSLU KUTLAMA

BENLİ, 112 PERSONELİ'NİN 1-7 ARALIK ACİL SAĞLIK HİZMETLERİ HAFTASI'NI TELSİZ ANONSU İLE KUTLADI

ATAŞ, MECLİS’TE İŞÇİLERİN SESİ OLDU

AİLE ÇALIŞMA VE SOSYAL HİZMETLER BAKANI SELÇUK’A, İŞÇİLERİN YAŞADIĞI EKONOMİK SIKINTILARI SORDU

DEVELİ ÜLKÜ OCAKLARI HİZMETLERİNE DEVAM EDİYOR

‘NUTUK’ VERİP TRAŞ ETTİLER

CHP MİLLETVEKİLLERİ YÖRTÜRK VAKFI’NDA

CHP İl Başkanı Ümit Özer, Bursa Milletvekili Yüksel Özkan ve Antalya Milletvekili Rafet Zeybek’den oluşan CHP Heyeti Yörük- Türkmen Vakfını ziyaret etti.

CHP İL TEŞİKİLATINDAN MAZLUMDER’E ZİYARET

CHP Kayseri il Teşkilatı, milletvekilleri ile birlikte 5 Aralık 2019 Perşembe günü MAZLUMDER Kayseri Şubesine nezaket ziyaretinde bulundu.

BÜYÜKŞEHİR KIŞA HAZIR

15 ARAÇLA 269 KİŞİLİK EKİP YOLLARDA

MELİKGAZİ KARLA MÜCADELEYE BAŞLADI

Palancıoğlu: “Melikgazi belediyesi olarak yoğun kar ve buzlanmaya karşı hazırız”

DEREVENK VİYADÜĞÜ CUMARTESİ AÇILIYOR

VALİ ŞEHMUS GÜNAYDIN DEREVENK VİYADÜĞÜ´NDE İNCELEMELERDE BULUNDU

Vali Şehmus Günaydın, Talas İlçesi ile Mimarsinan Mahallesi´ni  birbirine bağlayan ve Kayseri Güney Çevre Yolu´nun 2. Etabı kapsamında yapımı tamamlanmak üzere olan Derevenk Viyadüğü´nde incelemelerde bulundu. Burada basın mensuplarına bir açıklama yapan Vali Günaydın, Yaklaşık 294 milyon TL´ye mal olan bu yatırımın planlanandan 2,5 ay önce Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan´ın ilimizi ziyaret edeceği 19 Ekim Cumartesi günü açılacağı müjdesini verdi.

Vali Şehmus Günaydın, Karayolları Bölge Müdürü Ahmet Turan Gülhaş ve Mimarsinan OSB Başkanı Mehmet Karabulut ile birlikte Talas İlçesini  ile Mimarsinan Mahallesi´ni  birbirine bağlayan ve Kayseri Güney Çevre Yolunun 2. Etabı kapsamında yapımı bitmek üzere olan Derevenk Viyadüğü´nde incelemelerde bulundu.

İncelemeler sonrasında medya  mensuplarına değerlendirmede bulunan Vali Günaydın, ?Yaklaşık 294 milyon TL´ye mal olan bir yatırım. Arkadaşlarımızın çabası ve gayretiyle planlanandan önce bu eseri tamamlamış olduk. 19 Ekim Cumartesi günü Sayın Cumhurbaşkanımızın Kayseri´ye teşrifleriyle açılışını yapacağız.?dedi  ve ekledi??19 Ekim Cumartesi günü Sayın Cumhurbaşkanımızın Kayseri´ye teşrifleriyle açılışını yapacağımız eserlerden bir tanesi de Derevenk viyadüğüdür. Vatandaşlarımızın uzun süredir beklediği bir yatırım. Normalde 31 Aralık 2019 tarihinde bitmesi gereken yatırımı, arkadaşlarımız 2,5 ay önceden tamamlayıp inşallah Sayın Cumhurbaşkanımızın da teşrifleriyle hizmete açmış olacağız. Burada çok güzel mühendislik harikası var. Güney çevre yolumuzu Malatya- Kayseri yoluna bağlayacak bu yatırım hem ilimize hem de ülkemize hayırlı olur. Yaklaşık 294 milyon TL´ye mal olan bir yatırım. Arkadaşlarımızın çabası ve gayretiyle planlanandan önce bu eseri tamamlamış olduk.  Tabii Mimarsinan OSB başkanımızda yanımızda, bunu epeydir bekliyorduk. Organize Sanayi Bölgesi yolunu da epeyce kısaltacağını söyleyebiliriz. Vatandaşlarımızın beklediği bu yatırım, ilimiz ve ülke ekonomisine ciddi katkısı olacaktır. Burada emeği geçen herkese teşekkür etmek istiyoruz. Karayolları Bölge Müdürümüz geldiği günden bu güne çalışmalarını devam ettiriyor. Öyle ki diğer müjdeleri de Cuma günü yapacağımız basın toplantısında sizlerle paylaşacağız. Güzel hizmetlerimiz devam ediyor. ?

Karayolları Bölge Müdürü Ahmet Turan Gülhaşise viyadükle ilgili şu bilgileri kaydetti. ?Bu projemiz üç tane köprüden oluşmaktadır. Birincisi Mimarsinan OSB bağlantısını sağlayan köprülü kavşağımız 40 metrelik münferit köprümüz ve 330 çarpı iki olan dengeli konsol kutu kesit alt gerilmeli betonarme yüksek mühendislik içeren şu anda üzerinde bulunduğumuz Derevenk Viyadüğüdür. 4 kilometre bağlantı yollarından oluşmaktadır. Köprümüzün içi boş kutu kesittir. ?

Vali Şuhmus Günaydın incelemelerin ardından işçilere kolaylık dileyerek günün anısına fotoğraf çektirdiler.

Haber Kaynak : KAYSERİ HABER HABER MERKEZİ