KANALIMIZA ABONE OL

YEREL BASINA DESTEK OL

 


EDİTÖR

SAYFA EDİTÖRÜ

   Süleyman ERDOĞAN
   editor@kayserihaber.com.tr                      

   

BAŞKAN YALÇIN’DAN ‘SEREBRENİTSA’ ZİYARETİ

YALÇIN: ACILARINIZI PAYLAŞIYORUZ

AGD KAYSERİ ŞUBESİ'NDEN DANIŞTAYIN ‘AYASOFYA’ KARARINA DESTEK

AYASOFYA, TARİHİN ÖZÜDÜR

MELİKGAZİ BELEDİYESİ 3 AYRI MAHALLEYE ŞADIRVAN YAPACAK

PALANCIOĞLU: ŞADIRVANLAR KÜLTÜRÜMÜZE VE GELENEKLERİMİZ MİMARINI YANSITACAKTIR

YAHYALI SAĞLIKLI YAŞAM İÇİN YÜRÜDÜ

ÇOK SAYIDA KİŞİ KATILDI

18 YAŞ ALTI ÇOCUK VE GENÇLER TEK BAŞLARINA YOLCULUK YAPABİLCEK

18 YAŞ ALTI ÇOCUK VE GENÇLERİN YOLCULUKLARDA VELİ BULUNMASI ŞARTI KALDIRILDI

BÜNYAN BELEDİYESİ İŞ YERLERİNİ DEZENFEKTE ETMEYE DEVAM EDİYOR

HALK SAĞLIĞI ADINA ÇALIŞMALARIN ARALIKSIZ DEVAM EDECEK

817 YEME İÇME MEKÂNININ SERTİFİKA PROTOKOLÜ YAPILDI

Büyükşehir Belediyesi ve Lokantacılar ve Pastacılar Odasının iş birliği ile yeme-içme mekanlarına yönelik eğitimlerin ardından 817 iş yeri temsilcisine  törenle sertifika verildi.

TÜRK- İŞ ÜYELERİ BİLDİRİ VE MASKE DAĞITTI

Türk-İş Kayseri İl temsilciliği üyeleri hükümetin kıdem tazminatı ile ilgili düzenlemelerini protesto ederek vatandaşlara bildiri dağıttı.

BÜYÜKKILIÇ ASFALT ÇALIŞMALARINI YERİNDE İNCELEDİ

HACILAR’DA İNCELEME YAPTI

BAŞKAN MEMDUH BÜYÜKKILIÇ, ANKARA’DA

BAKAN KURUM KAYSERİ’NİN PROJELERİ HAKKINDA BİLGİ VERDİ

KAYSERİ’YE YENİ BİR TIP FAKÜLTESİ GELİYOR

SAĞLIK BİLİMLERİ ÜNİVERSİTESİ’NE BAĞLI YENİ BİR TIP FAKÜLTESİ

ARABALI SİNEMADA BU HAFTA “3 İDİOTS” FİLMİ VAR

PALANCIOĞLU: ETKİNLİĞİMİZ ÇOK SEVİLDİ

MELİKGAZİ'DEN GENÇLERE 3 FUTBOL SAHASI

PALANCIOĞLU: GENÇLERİMİZ YENİ TESİSLERİ HAK EDİYOR

TARIMIN MERKEZİ KOCASİNAN’DAN

KAYSERİ’YE YENİ BİR KAZANÇ KAPISI

KOCASİNAN’DA KENTSEL DÖNÜŞÜM İÇİN İHALE VAKTİ

72 DAİRENİN İHALESİ 14 TEMMUZ’DA YAPILACAK

BAŞKAN YALÇIN, BEYAZ MASAYI SEVDİ

OY VERMEDİM AMA HELAL OLSUN, TAKDİR EDİYORUM!

DEREVENK VİYADÜĞÜ CUMARTESİ AÇILIYOR

VALİ ŞEHMUS GÜNAYDIN DEREVENK VİYADÜĞÜ´NDE İNCELEMELERDE BULUNDU

Vali Şehmus Günaydın, Talas İlçesi ile Mimarsinan Mahallesi´ni  birbirine bağlayan ve Kayseri Güney Çevre Yolu´nun 2. Etabı kapsamında yapımı tamamlanmak üzere olan Derevenk Viyadüğü´nde incelemelerde bulundu. Burada basın mensuplarına bir açıklama yapan Vali Günaydın, Yaklaşık 294 milyon TL´ye mal olan bu yatırımın planlanandan 2,5 ay önce Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan´ın ilimizi ziyaret edeceği 19 Ekim Cumartesi günü açılacağı müjdesini verdi.

Vali Şehmus Günaydın, Karayolları Bölge Müdürü Ahmet Turan Gülhaş ve Mimarsinan OSB Başkanı Mehmet Karabulut ile birlikte Talas İlçesini  ile Mimarsinan Mahallesi´ni  birbirine bağlayan ve Kayseri Güney Çevre Yolunun 2. Etabı kapsamında yapımı bitmek üzere olan Derevenk Viyadüğü´nde incelemelerde bulundu.

İncelemeler sonrasında medya  mensuplarına değerlendirmede bulunan Vali Günaydın, ?Yaklaşık 294 milyon TL´ye mal olan bir yatırım. Arkadaşlarımızın çabası ve gayretiyle planlanandan önce bu eseri tamamlamış olduk. 19 Ekim Cumartesi günü Sayın Cumhurbaşkanımızın Kayseri´ye teşrifleriyle açılışını yapacağız.?dedi  ve ekledi??19 Ekim Cumartesi günü Sayın Cumhurbaşkanımızın Kayseri´ye teşrifleriyle açılışını yapacağımız eserlerden bir tanesi de Derevenk viyadüğüdür. Vatandaşlarımızın uzun süredir beklediği bir yatırım. Normalde 31 Aralık 2019 tarihinde bitmesi gereken yatırımı, arkadaşlarımız 2,5 ay önceden tamamlayıp inşallah Sayın Cumhurbaşkanımızın da teşrifleriyle hizmete açmış olacağız. Burada çok güzel mühendislik harikası var. Güney çevre yolumuzu Malatya- Kayseri yoluna bağlayacak bu yatırım hem ilimize hem de ülkemize hayırlı olur. Yaklaşık 294 milyon TL´ye mal olan bir yatırım. Arkadaşlarımızın çabası ve gayretiyle planlanandan önce bu eseri tamamlamış olduk.  Tabii Mimarsinan OSB başkanımızda yanımızda, bunu epeydir bekliyorduk. Organize Sanayi Bölgesi yolunu da epeyce kısaltacağını söyleyebiliriz. Vatandaşlarımızın beklediği bu yatırım, ilimiz ve ülke ekonomisine ciddi katkısı olacaktır. Burada emeği geçen herkese teşekkür etmek istiyoruz. Karayolları Bölge Müdürümüz geldiği günden bu güne çalışmalarını devam ettiriyor. Öyle ki diğer müjdeleri de Cuma günü yapacağımız basın toplantısında sizlerle paylaşacağız. Güzel hizmetlerimiz devam ediyor. ?

Karayolları Bölge Müdürü Ahmet Turan Gülhaşise viyadükle ilgili şu bilgileri kaydetti. ?Bu projemiz üç tane köprüden oluşmaktadır. Birincisi Mimarsinan OSB bağlantısını sağlayan köprülü kavşağımız 40 metrelik münferit köprümüz ve 330 çarpı iki olan dengeli konsol kutu kesit alt gerilmeli betonarme yüksek mühendislik içeren şu anda üzerinde bulunduğumuz Derevenk Viyadüğüdür. 4 kilometre bağlantı yollarından oluşmaktadır. Köprümüzün içi boş kutu kesittir. ?

Vali Şuhmus Günaydın incelemelerin ardından işçilere kolaylık dileyerek günün anısına fotoğraf çektirdiler.


Haber Kaynak : KAYSERİ HABER HABER MERKEZİ