DEVELİ´DE "TEMİZ ELLER,
SAĞLIKLI NESİLLER" PROJESİ
Tarih: 11.10.2018 17:21:02/ 330okunma / 0yorum

Develi ilçesinde bulunan 46 ilkokul ve anasınıfında eğitim öğretim gören 5 bine yakın öğrenciye Develi Belediyesi tarafından temizlik alışkanlığı kazandırmaya katkı sağlamak amacıyla hediye paketi verdi.

Hediye paketi dağıtımını Develi Kaymakamı Murat Duru, Develi Belediye Başkanı Mehmet Cabbar ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Murat Toprak yaptı.

Projenin açılışında ziyaret edilen okulda öğrencilere seslenen Develi Kaymakamı Murat Duru, "Derslerinizin iyi olması için hangi şartlar gerekir? Önce sağlık gerekir değil mi sağlığımız iyi olacak ki evde ders çalışacağız, ertesi günde okula gelip öğretmenlerinize ve arkadaşlarımıza kavuşacağız ve onlar ile birlikte derslerimizi çok güzel bir şekilde dinleyeceğiz ve öğreneceğiz. Mehmet amcanız sizi düşünmüş, eve gidince akşama kadar bir sürü mikrop elimizde bulaşıyor. Oraya değiyoruz buraya değiyoruz masaya, sıraya değiyoruz tuvalete gidiyoruz elimiz o kadar kirleniyor. Mikroplanıyor ki akşam eve gittiğimiz zaman elimizi yıkamazsak elimizi yıkamadan yemek yersek ne oluruz hasta oluruz değil mi? Ders çalışamayız okulumuza gelemeyiz. İşte bunun için Belediyemiz Belediye Başkanımız sizleri düşünerek elimizi yıkama alışkanlığını en iyi şekilde geliştirmemiz için böyle güzel bir proje ortaya koymuş ve sizlere sabun dağıtıyor, sabunun içerisinde de çok güzel bir şey tam size uygun bir şey sabunun içerisinde oyuncak var elinizi yıkadıkça o sabun eriyor ve oyuncağı alıyorsunuz ama oyuncağı sökmeye çalışmayın sabun zaten bitecek o oyuncak çıkacak size. O yüzden Belediye Başkanımıza Mehmet amcanıza teşekkür ediyoruz ellerinizi sürekli yıkayın diyoruz" diye konuştu.

Develi Belediye Başkanı Mehmet Cabbar ise, "Biz size bugün hediye getirdik, ne hediyesi derseniz bakın burada benim resmimde var. Bizde şimdi sizlere oyuncaklı sabun dağıtacağız içinde yine sürpriz hediyeler de var ama bu sabunun bir özeliği de var. Bu sabunun içerisinde oyuncaklar da var sabun bittiği zaman siz o oyuncağa sahip olacaksınız. Her zaman evde kullanacaksınız bu bizim size hediyemiz ama bunu siz kullanacaksınız. Bu oyuncağa sahip olana kadarsa elinizi yıkamaya devam edeceksiniz, anlaştık mı? dedi.

Konuşmaların ardından içinde Develi tanıtım broşürü, el yıkama broşürü, kalem silgi kalem açacak ve içerisinde oyuncak bulunan doğal sabun bulunan hediye paketleri öğrencilere dağıtıldı.
Kaynak: İHA

Anahtar Kelimeler: DEVELİ TEMİZ ELLER
Resmi İlanlar

SAYFA EDİTÖRÜ

/resimler/2015-4/16/1020184616446.jpg

 

    Süleyman ERDOĞAN
     editor@kayserihaber.com.tr 
    

Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Kayseri
16 Aralık 2018 Pazar
Bugün
Bulutlu
10 °C
1 °C
Pazartesi
Bulutlu
10 °C
2 °C
Salı
Fırtına
7 °C
2 °C
KAYTV

Kaytv kayseri üzerinde

 

İLETİŞİM

Adres : Turgut Reis Mahallesi
İlgi Sok. Şehit İsmal Uygun Ap
No:22/A Kocasinan / KAYSERİ
Telefon : 0 352 235 63 63
Fax : 0 352 235 84 74

 

KANALIMIZA ABONE OL