KANALIMIZA ABONE OL

YEREL BASINA DESTEK OL

 


EDİTÖR

SAYFA EDİTÖRÜ

   Süleyman ERDOĞAN
   editor@kayserihaber.com.tr                      

   

BÜYÜKŞEHİR’DEN GECE MESAİSİ

KARTAL KAVŞAĞI İLE DÖNER KÜMBET ARASI YOL YENİLENDİ

BÜYÜKKILIÇ, YAHYALI KAYMAKAMI VE BELEDİYE BAŞKANI İLE BİRLİKTE YAHYALI MECLİS ÜYELERİNİ AĞIRLADI

“KAYSERİMİZE YAKIŞIR BİR ŞEKİLDE HİZMET ALMALARINI SAĞLADIK”

MELİKGAZİ, GENİŞ ÇAPLI YOL ÇALIŞMASI YAPIYOR

HULUSİ AKAR BULVARI İLE SİVAS CADDESİ ARASINDAKİ BAĞLANTI YOLUNDA ÇALIŞMA BAŞLADI

VİYADÜĞE YENİ BAĞLANTI YOLLARI AÇILIYOR

ÇALIŞMALAR BÜTÜN HIZIYLA SÜRÜYOR

KAYSER A.Ş. 2019 YILI MALİ GENEL KURULU’NU GERÇEKLEŞTİRDİ

BÜYÜKKILIÇ: GECE DEMEDEN GÜNDÜZ DEMEDEN FEDAKÂRCA GAYRET GÖSTERİYORUZ

BAŞKAN ÖZTÜRK VEKALET KURBAN BAĞIŞI YAPTI

İLÇE HALKINDAN DA KAMPANYAYA BAĞIŞTA BULUNMALARINI İSTEDİ

KAYSERİ’NİN EŞSİZ DEĞERİ: KORAMAZ VADİSİ

KORAMAZ VADİSİ’NİN ZENGİNLİĞİ GÖZLER ÖNÜNE SERİLDİ

BAŞKAN PALANCIOĞLU, BAKAN AKAR'I ZİYARET ETTİ

BAŞKAN’DAN BAKAN’A BRİFİNG

BAŞKAN BÜYÜKKILIÇ, ‘TARLA GÜNÜ’ ETKİNLİĞİNDE

“KAYSERİ, TARIMIN DA MERKEZİ OLACAK”

MELİKGAZİ ÇALIŞIYOR

PALANCIOĞLU: "YENİKÖY MAHALLESİ'NE HAYIRLI OLSUN"

BAŞKAN ÇOLAKBAYRAKDAR, MUHTARLARLA BİRARADA

MUHTARLARI TEK TEK DİNLEDİ VE TALEPLERİNİ NOT ALDI

TALAS’TA 36 YENİ İŞ YERİ DAHA AÇILDI

TİCARET HAYATI YENİDEN CANLANIYOR

YABANCU UYRUKLU ŞAHIS EVİNDE VURULDU

TÜFEKLE VURULDU, HAYATINI KAYBETTİ

BAŞKAN BÜYÜKKILIÇ ŞEHİR KÜTÜPHANESİ’Nİ GEZDİ

BÜYÜKKILIÇ: ŞEHRE YAPILAN HER YATIRIM GİBİ İNSANA YAPILAN YATIRIMIN DA ÖNEMİ ÇOK BÜYÜK

METEOLOROJİ'DEN 5 İL İÇİN SICAKLIK UYARISI

MEVSİM NORMALLERİNİN 4 İLA 6 DERECE ÜZERİNDE SEYREDECEK

BÜYÜKŞEHİR’DEN ‘TAKSİCİ ESNAFI VE SİMİTÇİ’ AÇIKLAMASI

TAKSİCİ ESNAFI DİNLENDİ

Anahtar Kelimeler: DEVLET HASTANESİ TARAFINDAN

DEVLET HASTANESİ TARAFINDAN

620 FİDAN TOPRAKLA BULUŞTU

İl Sağlık Müdürlüğü'ne bağlı Kayseri Devlet Hastanesi personeli, hasta yakınları, Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar'ın da katıldığı etkinlikte 620 fidanı toprakla buluşturdu.

Fidan dikiminde konuşan Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar, ‘’ Ağaçlandırarak Kayseri'yi yeşil bir Kocasinan ve hep beraberce imar etmek için çaba içerisindeyiz’’ dedi.

Erkilet Emel - Mehmet Tarman Çocuk Hastalıkları Hastanesi bahçesinde gerçekleşen etkinliğe Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Serdar Öztürk, Kayseri Devlet Hastanesi Başhekimi İsmail Altıntop, sağlık personelleri ve hasta yakınları katıldı.

Fidan dikme etkinliğinden önce bir konuşma gerçekleştiren Devlet Hastanesi Başhekimi İsmail Altıntop şunları söyledi.

‘’Çocuk hastanemizin bahçesinde atıl bir alanımız vardı. Oraya bugün 620 tane ağaç dikeceğiz. Bu ağaçları da dikerken anlamlandıralım diye düşündük. Biliyorsunuz biz 1 Haziran 2018 yılında yeni kurulan bir hastaneyiz. Her geçen gün geçtikçe hizmetlerimiz artmakta. Eylül ayında başlayan doğumlarımızla birlikte burada bugüne kadar 124 tane doğum oldu. Bu 124 genç evladımız adına birer tane fidan dikeceğiz. Devamında palyatif servislerimizde 1 fidan 1 insan anlamında hayatını kaybeden veya orda tedavi gören hastalarımız adına birer fidan dikmeyi yönetimimizle kararlaştırdık. Diyaliz servisimizde yeni vizyonumuzla onların alanlarını genişlettik, birçok sosyal etkinlik yaptık orda ki hastalarımızdan gelen istek üzerine de birer diken onlar adına yakınlarıyla dikeceğiz. Tolum ruh sağlığı yine hastanemiz adına bağlı birimlerden bir tanesi çok sabır gerektiren bir iş. 6 ay 1 yıl 2 yıl tedavi gören hastalarımız var. Aramızda oradan da hastalarımız var. Onlarında bu sabırları başarıları için birer tane fidan dikeceğiz. Ayrıca biz personel dostu bir hastaneyiz onlar ve çocukları içinde birer fidan dikeceğiz.’’

Ağaçlandırarak Kayseri'yi yeşil bir Kocasinan ve hep beraberce imar etmek için çaba içerisinde olduklarını söyleyen Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar ise sözlerini şöyle sürdürdü. "Belediye dediğimiz zaman kamunun her tarafında bize düşen görevler var. Vatandaşlarımızın bizden beklentileri var. Sokak süpürülecekse belediye, yol yapılacaksa belediye, çevre düzenlenecekse belediye farklı farklı alanlarda hep belediye. Diğer taraftan imar çalışmaları belediye ama bizim üzerinde daha çok konuşmayı düşündüğümüz, daha fazlaca bu alanlarda bizim görev alanlarımız dediğimiz zaman başlıklar var. Bunlar dan bir tanesi çevre. Çevremizi korumak, çevremizi güzelleştirmek, bizden sonraki nesillere bugün bizim için emanet olarak kullandığımız bu çevreyi bizden sonraki nesillere devir aldığımız emaneti daha taçlandırılmış şekilde devredebilmek. Göreve başladığımız günden bugüne gelinceye kadar yaklaşık 1 milyon metrekarelik alanı da yeşillendirme çalışması yapmışız, parklar yapmışız yaklaşık 5 yıllık süre içerisinde. İnşallah bunları katlayarak devam edeceğiz. Bugün burada kamunun farklı kurumları, farklı sosyal kesimlerin bir duyarlık göstererek bizde bu iş içerisinde olmayız dedikleri her yerde Kocasinan Belediyesi olarak biz varız. Nihayetinde bunlar şehrimizi için yapılan işler. Nihayetinde bu şehrin insanları için yapılan işler. Biz bu noktada insan hayatına değer katmak için, bu şehrin yaşantısına değer katmak için ne yapılması gerekiyor ise elimizden geldiğince bu emeği ortaya koymak üzere varız. Bu seneki hedefimiz yüz bin ağaç, beş yıl boyunca da, beş yüz bin ağaç Kocasinan'ın her tarafında ağaçlandırarak büyük ormanlar oluşturup. Ağaçlandırarak Kayseri'yi yeşil bir Kocasinan ve hep beraberce imar etmek için çaba içerisindeyiz. Bu aslında hepimizin görevi, hepimizin vazifesi. Bu etkinlikte fikir boyutun dan çalışma boyutuna emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.’’

Konuşmaların ardından 620 fidan toprakla buluştu.


Haber Kaynak : KAYSERİ HABER HABER MERKEZİ