EDİTÖR

SAYFA EDİTÖRÜ

   Süleyman ERDOĞAN
   editor@kayserihaber.com.tr                      

   

AK PARTİ GENEL BŞK. YRD. ÖZHASEKİ ERÜ KEMİK İLİĞİ HASTANESİNDE İNCELEMELERDE BULUNDU

Özhaseki,” Eskiden bırakın ölsün denilen çocuklar artık burada sağlığına kavuşacak”

AK PARTİ GENÇLİK KOLLARI DANIŞMA MECLİSİ TOPLANTISI DÜZENLENDİ

ÖZHASEKİ: "CUMHURİYET TARİHİNİN EN BAŞARILI HÜKÜMETİYİZ"

VALİ GÜNAYDIN ŞEHİTLERİMİZİN MEVLİDİNE KATILDI

Vali Şehmus Günaydın, şehitlerimiz Polis Memuru Yasin İke ve Polis Memuru Osman Börklüoğlu için şehadetlerinin 3. yılında okutulan mevlit programına katıldı.

MELİKGAZİ'DE ENGELİ KAMU PERSONELİ SEÇME SINAVI KURSU AÇILACAK

Başkan Dr. Palancıoğlu: “Engelli vatandaşlarımız için belediyemiz tarafından birçok özel hizmet verilmektedir."

KOCASİNAN BELEDİYESİ YEŞİL ALAN REKORUNU YENİLEDİ

Kocasinan Belediyesi, 5 yılda yaptığı çalışmalarla park sayısını 356’ ya yükselterek, yine yeşil alan rekoru kırdı.

HACILAR’DA ÖĞRENCİLERE SAĞLIKLI BESLENME EĞİTİMİ

Hacılar ilçesinde öğrenim gören öğrencilere yönelik sağlıklı beslenme eğitimi verildi.

"ENGELLİ AİLELERİ ÇOCUKLARINDAN UTANMASINLAR, ONLARI SEVSİNLER"

Engelli 2 çocuk babası Halis Türkmen: "Onlar benim nefesim, onlar olmadan nefes alamam"

MELİKGAZİ BELEDİYESİ TAM DONANIMLI HAYVAN AMBULANSI SATIN ALACAK

Melikgazi Belediyesi yaralı ve zor durumdaki sokak hayvanlarına 7/24 kesintisiz hizmet verebilmek için Hayvan Ambulansı satın alacak.

AK PARTİ’DE BU HAFTA İSMAİL EMRAH KARAYEL NÖBETCİ VEKİL OLDU

KARAYEL: “KAYSERİ TURİZMDE HAK ETTİĞİ YERİ ALACAKTIR”

KTO’DA EKONOMİ SEMİNERİ

KTO BAŞKANI GÜLSOY: “2020 YILINDA BİZLERİ NELERİN BEKLEDİĞİNİ MERAK EDİYORUZ”

OSB BAŞKANI TAHİR NURSAÇAN BÖLGE KOORDİNATÖRÜ OLDU

Kayseri Organize Sanayi Bölgesi (KOSB) Başkanı Tahir Nursaçan, Kayseri, Kırşehir, Kırıkkale, Sivas, Tokat ve Yozgat vilayetlerinde bulunan 21 OSB’nin Bölge Koordinatörü oldu.

YANGINDAN GERİYE OYUNCAKLARI KALDI

KAYSERİ’DE ÇIKAN YANGINDA İKİ KIZ KARDEŞ HAYATINI KAYBETTİ

METEORORLOJİ’DEN KUVVETLİ KAR UYARISI

Meteoroloji Genel Müdürlüğünden yapılan uyarıda ilimizde bu gece kuvvetli kar ve karla karışık yağmur beklendiği vurgulanarak vatandaşların dikkatli ve tedbirli olmaları istendi.

YENİ UFUKLAR’IN ÖDÜLLERİ SAHİPLERİNE ULAŞTI

Yeni Ufuklar Derneği bilim, sanat ve hizmet ödülleri sahiplerini buldu.

“2020 YATIRIM YILI OLACAK”

BÜYÜKKILIÇ, ÖNÜMÜZDEKİ YIL YATIRIM PROGRAMINI DEĞERLENDİRDİ

BÜYÜKKILIÇ’TAN ÇİFTE KUTLAMA

HEM KADINLAR HEMDE MÜHENDİSLER GÜNÜNÜ KUTLADI

Anahtar Kelimeler: DEVLET HASTANESİ TARAFINDAN

DEVLET HASTANESİ TARAFINDAN

620 FİDAN TOPRAKLA BULUŞTU

İl Sağlık Müdürlüğü'ne bağlı Kayseri Devlet Hastanesi personeli, hasta yakınları, Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar'ın da katıldığı etkinlikte 620 fidanı toprakla buluşturdu.

Fidan dikiminde konuşan Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar, ‘’ Ağaçlandırarak Kayseri'yi yeşil bir Kocasinan ve hep beraberce imar etmek için çaba içerisindeyiz’’ dedi.

Erkilet Emel - Mehmet Tarman Çocuk Hastalıkları Hastanesi bahçesinde gerçekleşen etkinliğe Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Serdar Öztürk, Kayseri Devlet Hastanesi Başhekimi İsmail Altıntop, sağlık personelleri ve hasta yakınları katıldı.

Fidan dikme etkinliğinden önce bir konuşma gerçekleştiren Devlet Hastanesi Başhekimi İsmail Altıntop şunları söyledi.

‘’Çocuk hastanemizin bahçesinde atıl bir alanımız vardı. Oraya bugün 620 tane ağaç dikeceğiz. Bu ağaçları da dikerken anlamlandıralım diye düşündük. Biliyorsunuz biz 1 Haziran 2018 yılında yeni kurulan bir hastaneyiz. Her geçen gün geçtikçe hizmetlerimiz artmakta. Eylül ayında başlayan doğumlarımızla birlikte burada bugüne kadar 124 tane doğum oldu. Bu 124 genç evladımız adına birer tane fidan dikeceğiz. Devamında palyatif servislerimizde 1 fidan 1 insan anlamında hayatını kaybeden veya orda tedavi gören hastalarımız adına birer fidan dikmeyi yönetimimizle kararlaştırdık. Diyaliz servisimizde yeni vizyonumuzla onların alanlarını genişlettik, birçok sosyal etkinlik yaptık orda ki hastalarımızdan gelen istek üzerine de birer diken onlar adına yakınlarıyla dikeceğiz. Tolum ruh sağlığı yine hastanemiz adına bağlı birimlerden bir tanesi çok sabır gerektiren bir iş. 6 ay 1 yıl 2 yıl tedavi gören hastalarımız var. Aramızda oradan da hastalarımız var. Onlarında bu sabırları başarıları için birer tane fidan dikeceğiz. Ayrıca biz personel dostu bir hastaneyiz onlar ve çocukları içinde birer fidan dikeceğiz.’’

Ağaçlandırarak Kayseri'yi yeşil bir Kocasinan ve hep beraberce imar etmek için çaba içerisinde olduklarını söyleyen Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar ise sözlerini şöyle sürdürdü. "Belediye dediğimiz zaman kamunun her tarafında bize düşen görevler var. Vatandaşlarımızın bizden beklentileri var. Sokak süpürülecekse belediye, yol yapılacaksa belediye, çevre düzenlenecekse belediye farklı farklı alanlarda hep belediye. Diğer taraftan imar çalışmaları belediye ama bizim üzerinde daha çok konuşmayı düşündüğümüz, daha fazlaca bu alanlarda bizim görev alanlarımız dediğimiz zaman başlıklar var. Bunlar dan bir tanesi çevre. Çevremizi korumak, çevremizi güzelleştirmek, bizden sonraki nesillere bugün bizim için emanet olarak kullandığımız bu çevreyi bizden sonraki nesillere devir aldığımız emaneti daha taçlandırılmış şekilde devredebilmek. Göreve başladığımız günden bugüne gelinceye kadar yaklaşık 1 milyon metrekarelik alanı da yeşillendirme çalışması yapmışız, parklar yapmışız yaklaşık 5 yıllık süre içerisinde. İnşallah bunları katlayarak devam edeceğiz. Bugün burada kamunun farklı kurumları, farklı sosyal kesimlerin bir duyarlık göstererek bizde bu iş içerisinde olmayız dedikleri her yerde Kocasinan Belediyesi olarak biz varız. Nihayetinde bunlar şehrimizi için yapılan işler. Nihayetinde bu şehrin insanları için yapılan işler. Biz bu noktada insan hayatına değer katmak için, bu şehrin yaşantısına değer katmak için ne yapılması gerekiyor ise elimizden geldiğince bu emeği ortaya koymak üzere varız. Bu seneki hedefimiz yüz bin ağaç, beş yıl boyunca da, beş yüz bin ağaç Kocasinan'ın her tarafında ağaçlandırarak büyük ormanlar oluşturup. Ağaçlandırarak Kayseri'yi yeşil bir Kocasinan ve hep beraberce imar etmek için çaba içerisindeyiz. Bu aslında hepimizin görevi, hepimizin vazifesi. Bu etkinlikte fikir boyutun dan çalışma boyutuna emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.’’

Konuşmaların ardından 620 fidan toprakla buluştu.

Haber Kaynak : KAYSERİ HABER HABER MERKEZİ