EDİTÖR

SAYFA EDİTÖRÜ

   Süleyman ERDOĞAN
   editor@kayserihaber.com.tr                      

   

UMMANLI HASTALAR ŞİFA BULMAK İÇİN

ERÜ HASTANELERİNE GELİYOR

ERÜ’DE BAŞARILI KALP OPERASYONU

Uzun zamandır mitral kapak rahatsızlığı sorunu yaşayan iki hasta, Erciyes Üniversitesi (ERÜ) Kalp Hastanesinde aynı anda yapılan ve 30 dakika süren ameliyatsız yöntemle sağlığına kavuştu.

ARI ZEHRİ İLE SAĞLIKLARINA KAVUŞUYORLAR

MS ve iltihaplı romatizma hastaları, arı zehri ile uygulanan 'Apiterapi' adı verilen tedavi yöntemi ile şifa buluyor

AÇILDIĞI GÜNDEN BU YANA 161 BİN HASTAYA HİZMET VERDİ

Kayseri Devlet Hastanesi Başhekimi İsmail Altıntop, "İlerleyen zamanlarda hem kadın doğumlarında hem çocuk hastalarda çok daha ileri tedavi ve hizmetler verilecektir"

PSİKOTEKNİK TEST RAPORU ZORUNLU OLACAK

TİCARİ ARAÇ SÜRÜCÜLERİNE PSİKOTEKNİK TEST RAPORU ZORUNLU HALE GELİYOR

İNTİHAR HABERLERİ ÖZENDİRİCİ OLMAMALI

Psikiyatrist Bahadır Bostan intihar haberlerinin özendirici üslupla yapılmaması gerektiğinin de altını çizdi

ERÜ VETERİNER FAKİLTESİ’NDE HEDEF BÜYÜK

Prof. Dr. Gültekin Atalan: İç Anadolu bölgesinin en geniş kapsamlı hayvan hastanesi olmak için çalışmalarımız devam ediyor

ESTETİK VE SAĞLIK BİR ARADA

ESTETİK OPERASYONLARDA EN ÇOK RİNOPLASTİ TERCİH EDİLİYOR

YERLİ İLACA ADIM ADIM

Çalış:"Merkezin fiziki altyapısı çok güçlü, insan kaynağımız, araştırmacılarımız kaliteli…”

BAŞKAN ÖZTÜRK’TEN ORGAN BAĞIŞINA DESTEK

Kayseri’nin Yahyalı İlçesinde 3-9 Kasım Organ ve Doku Bağışı Haftası münasebetiyle etkinlik düzenlendi.

TOMARZA DEVLET HASTANESİNDEN

5 YILDIZLI OTEL KONFORUNDA HİZMET

OBEZİTE AMELİYATI "SON ÇARE OLARAK TERCİH EDİLMELİ" UYARISI

Levent Avtan:"Bu ameliyat, kilo vermek için yapılmaz. “

KIŞ MEVSİMİNDE ÖZELLİKLE ÇOCUKLAR İÇİN YAPRAK IHLAMUR DAHA SAĞLIKLI

Kış aylarının gelmesiyle beraber, vatandaşların aktarlardan aldığı ürünler konusunda bilgiler veren 14 yıllık aktar Recep Lale, ”Kış mevsiminde özellikle çocuklar için yaprak ıhlamur daha sağlıklıdır” dedi.

KTO’DA ‘LÖSEMİ’ HASSASİYETİ

Kayseri Ticaret Odası (KTO) Başkanı Ömer Gülsoy, 2-8 Kasım Lösemili Çocuklar Haftası dolayısıyla lösemiye farkındalık oluşturmak için maske taktı.

TDP’DEN LÖSEV VAKFINA ANLAMLI ZİYARET

Kayseri İl Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğü görevlileri, Lösemili Çocuklar Sağlık ve Eğitim Vakfını  (LÖSEV) ziyaret etti.

LÖSEMİYİ YENEN GENÇLER HASTALARA UMUT OLUYOR

Kayseri'de lösemiyi yenen iki genç arkadaş, kentteki lösemili çocuklara ve ailelere hastalığın tedavi edilebilirliğini anlatıyor.

DÜNYA YÜRÜYÜŞ GÜNÜ ETKİNLİĞİNDE YÜZLERCE KİŞİ YÜRÜDÜ

İl Sağlık Müdürü Ali Ramazan Benli: Koruyucu sağlık hizmetlerinde ilk önerdiğimiz şey hareketli bir hayat ve dengeli beslenme

Kayseri Büyükşehir Belediyesi, Talas Belesiyesi, Yahyalı Belediyesi, Milli Eğitim Müdürlüğü ve Sağlık Müdürlüğünün ´3 Ekim Dünya Yürüyüş Günü´ nedeniyle düzenleediği etkinlikte yüzlerce kişi yürüyüş yaptı.

Talas İlçesinde bulunan Paraşüt İndirme Alanı´nda düzenlenen etkinlikte konuşan İl Sağlık Müdürü Ali Ramazan Benli, koruyucu sağlık hizmetlerinde ilk önerilerinin hareketli bir hayat ve dengeli beslenme olduğunu ifade ederek; "3-4 Ekim Dünya yürüyüş Günü dolayısıyla bugün İl Sağlık Müdürlüğü, Kayseri Büyükşehir Belediyesi Spor A.Ş., Kocasinan Kaymakamlığı, İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz ve Spor İl Müdürlüğümüz ile birlikte burada yürüyüş etkinliği düzenliyoruz. Bu yürüyüşün farkındalığını artırmak için son aylarda hepinizin bildiği gibi çeşitli aktiviteler düzenlendi. Spor aktivitelerinin vücudumuza kazandırmış olduğu hareketlilik ve bu hareketliliğin neden olduğu hastalıkların azaltılması, obezitenin engellenmesi, hipertansiyonun azaltılması ayrıca kas ve iskelet sistemindeki verimli işleyişin sağlanması açısından önemlidir. Türkiye´de yapılan araştırmalara göre yüzde 72 oranında hareketsiz bir yaşam var. Bu yaşamı birinci basamak koruyucu sağlık hizmetleri adına oranlarımızı daha da aşağılara çekmemiz gerekiyor. Yani hareketli bir hayatı öne çıkartmamız gerekiyor. Bunun için hayatımızda yapacağımız bazı değişiklikler bizim için kurtarıcı olabilir. Günlük 45 dakika 1 saat hafif tempolu yürüyüş öneriyoruz. Yürüyüşü; kas ve iskelet sistemindeki saydığımız hastalıkları engelleyecek en iyi aktivite olarak geçtiğinden dolayı önemsiyoruz. İnşallah bu oranları Türkiye olarak yüzde 50´nin altına çekeriz, bir yaşam tarzı geliştirmiş oluruz. Çünkü bizim koruyucu sağlık hizmetlerinde ilk önerdiğimiz şey hareketli bir hayat ve dengeli beslenme. Buraya katılan herkese teşekkür ediyorum" dedi. Kocasinan Kaymakamı Hüseyin Karameşe de etkinlikte emeği geçenlere teşekkürlerini ileterek; ?Bugün Dünya Yürüyüş Günü. Sağlığımız açısından 10 bin adımı Sağlık Bakanlığı hedef olarak belirledi. Biz de bugün ilimizde, ilçemizde sağlıklı yaşamın en önemli koşullarından biri olan yürüyüşü hep birlikte yapmak için bir araya geldik. Bütün Kayseri´ye seslenmek istiyorum; lütfen yürüyelim, sağlığımıza dikkat edelim, her gün 10 bin adım atalım" ifadelerini kullandı.

Etkinlikte konuşan İl Milli Eğitim Müdürü Celalettin Ekinci gençlerin yürüyüşe alıştırılması halkın da yönlendirilmesi gerektiğini vurgulayarak; ?Öğrencilerimizi sağlıklı bir geleceğe, bedenen ve ruhen sağlıklı bir nesil yetiştirmek için bir anlayış geliştirme çalışmasını hep beraber yapıyoruz. Bütün kurumlarımıza teşekkür ediyorum, herkes milli eğitim için çalışıyor; biz de milli eğitim olarak Kayseri için çalışıyoruz. Kayserimizin doğal yürüyüş yolları açısından büyük bir zenginliği var. Gençlerimizi alıştırmamız lazım ama alışamayan halkımızı da yönlendirmemiz lazım" diye konuştu.

Konuşmaların ardından etkinlik kapsamında protokol üyeleri ve katılımcılar yürüyüş yaptı.

Haber Kaynak : İHA