KANALIMIZA ABONE OL

YEREL BASINA DESTEK OL

 


EDİTÖR

SAYFA EDİTÖRÜ

 Uğur ALTUNER
 editor@kayserihaber.com.tr

   

YAŞLIK KADIN’A HELİKOPTER AMBULANS

18 YAŞ ALTI İÇİN AŞI ULAŞIM VİDEOSU

TURKOVAC'IN HATIRLATMA DOZU KAYSERİ ŞEHİR HASTANESİ'NDE UYGULANDI

PROF.DR. YILDIZ : “HER YIL AŞILANMAK GEREKECEK”

AKTAR HANZALA ALTUN “GRİBİN DÜŞMANI KIŞ ÇAYIDIR”  

HACILAR 'DA MAVİ OLDU

HACILAR 2. DOZ AŞILAMADA MAVİYE DÖNDÜ

ANATOMİ LABORATUVARI YENİLENDİ

SÖZÜER:“HER KADIN KENDİ MEME MUAYENESİNİ YAPMALI”

ERÜ’YE HAYIRSEVER DESTEĞİ

REKTÖR ÇALIŞ ERAGEM EKİBİNE ŞÜKRANLARINI SUNDU

AYVA’NIN MUCİZE  NİTELİĞİ’NDE Kİ  FAYDALARI….

KAYSERİ’DE COVİD 19 VAKA SAYILARI DÜŞÜŞE GEÇTİ

BENLİ AŞI KONUSUNDA VATANDAŞTAN DESTEK İSTEDİ

REKTÖR PROF. DR. ÇALIŞ: “FAZ-3 ÇALIŞMALARI ÇOK GÜZEL GİDİYOR”  

30 GÜNLÜK TEDAVİNİN ARDINDAN 'AŞINIZI YAPTIRIN' ÇAĞRISI

Gürkan Ofis Mobilyaları

ECZACILAR STAJYERLERİN AŞILANMASINI İSTİYOR

AKIN: “ZORUNLU STAJ YAPAN MESLEKTAŞLARIMIZIN DA AŞILANMASI İÇİN ÇÖZÜM BEKLİYORUZ”

Kayseri Eczacı Odası Başkanı Uğur Nuri Akın, aşılama programına stajyer eczacıların da dahil edilmesi gerektiğini söyleyerek, “Zorunlu staj yapan meslektaşlarımızın da aşılanması için çözüm bekliyoruz” dedi.

Aşı verilerini vatandaşlarla paylaştıklarını ve seçimi kendilerine bıraktıklarını söyleyen Kayseri Eczacı Odası Başkanı Uğur Nuri Akın, “Pandemi döneminde biliyorsunuz en büyük savaşlarımızdan, en büyük kaygılarımızdan birisi de aşı ile alakalıydı. Tabii bu sürecin radikal bir tedavisi olmadığı için elimizdeki tek silah ve tek bir artı aşılanma. Aşı sırası gelen vatandaşlarımızın mutlaka aşılarını yaptırması gerekiyor. Genellikle soruyorlar, iki seçenek sunuluyor hangisini yaptıralım diyorlar. Ben de diyorum ki mutlaka yaptırın ama tercihi tabii ki vatandaşlarımızın. Biz verilerini paylaşıyoruz, korunma oranlarını paylaşıyoruz vatandaşlarımızla ve tercihi de kendilerine bırakıyoruz” dedi.

Akın, eczacılık bölümünde okuyan stajyerlerin de aşılama programına dahil edilmesi gerektiğini söyleyerek sözlerine şu şekilde devam etti:

“Bununla birlikte özellikle altını çizmek istediğim bir nokta daha var. Eczacılık fakültesi öğrencileri birinci sınıftan itibaren stajlarını yapıyorlar ve beşinci sınıfa geldikleri zaman da zorunlu stajları var. Bunu zorunlu olarak yapmaları gerekiyor ve eczanelere hem güz hem de bahar döneminde gidip stajlarını tamamlıyorlar. Bu aşı tanımlama sürecinde maalesef stajyer eczacılarımıza aşı çıkmadı. Bunun için çok çaba sarf ediyoruz. Bizimle birlikte fakülte dekanımız da çok çaba sarf ediyor. Bu tanımlamaya da mutlaka eczacılık fakültesi öğrencilerinin de alınması gerekiyor. Onlar da risk altında. Türk Eczacılar Birliği’ne bu durumu anlattık, Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu’na bunu anlattık, bakanlığımızdan talep ettik. Umut ediyorum ki kısa sürede çözümlenir. Gerçekten onlar da risk altındalar. Bizler aşımızı yaptırırken onların yaptırmaması bizi fazlasıyla üzüyor. Bir an önce sağlık otoritelerinin bu işe bir çözüm bulup, bu meslektaşlarımızın da bir an önce aşılanması gerekiyor.”