EKİNCİ: KİMİN NE DEDİĞİ ÖNEMLİ DEĞİL,
ÖNEMLİ OLAN ÇÖZÜMLERİN RAPORA DÖNÜŞTÜRÜLMESİ
Tarih: 25.4.2019 18:37:44/ 365okunma / 0yorum

Kayseri İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından özel eğitimi güçlendirmek ve sorunlarına çözüm üretmek için çalıştay yapıldı. Çalıştayda konuşan Kayseri İl Mili Eğitim Müdürü Celalettin Ekinci çözüm önerileriyle ilgili olarak, “Kimin ne dediği önemli değil, önemli olan çözümlerin rapora dönüştürülmesi” dedi.

Özel eğitimi güçlendirmek ve özel eğitimde yaşanan sorunlara çözüm getirmek amacıyla, Kayseri İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen çalıştayda özel eğitim alanında hizmet veren öğretmenlerin ve kuruluşların, yaşadıkları sorunlar masaya yatırıldı. Çalıştaya İl Milli Eğitim Müdürü Celalettin Ekinci, Kayseri Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Nevzat Özer, Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Kayseri Şube Başkanı Yılmaz Üçkan, Sivil Toplum Örgütleri temsilcileri ve akademisyenler katıldı.

Çalışmalarında, üniversitelerin kendilerine çok büyük katkısı olacağını belirten İl Mili Eğitim Müdürü Celalettin Ekinci, “Başta sayın Cumhurbaşkanımıza, ben bu konuda özelikle teşekkür ediyorum. Çünkü, gizlediğimiz ve sakladığımız özel bireylerimizi topluma kazandırmak adına çok özel bir çaba sarf etti. Gelinen nokta, takdire şayan bir nokta. Burada aslında yaptığımız bir irade beyanı. Yani yeniden bir iç muhasebe. Yaptıklarımızı tekrar bir gözden geçirip daha iyisini nasıl yaparız cevabını arıyoruz. Buradaki arkadaşlarım, alandaki problem ve sorunları zaten görüyorlar. Kendilerine göre çözüm önerileri geliştiriyorlar. Belki yazılı olmuyor ama uygulamada bu çözüm önerilerini hayata geçiriyorlar. Tabi çok hassas bir noktada, her şeyin mükemmel olduğunu düşünmemekle birlikte gittikçe daha da iyiye gidiyoruz. Fedakarlıkla olan bir alan, yani karşılığının parayla ölçülemeyeceği bir alan. Aynı zamanda iş birliğine açık bir alan” dedi.

Celalettin Ekinci, bu konunun bütün kurumların desteğine ihtiyaç duyduğunu söyleyerek sözlerine şöyle devam etti:

“Bu konuda, özel eğitim alanı Milli Eğitim Bakanlığının ötesine verilmiş olmasına rağmen, tüm kuruluşlarımızın, tüm sivil toplum örgütlerimizin ve kamu kurum ve kuruluşlarımızın desteğine ihtiyacımız var. Çünkü bu bir yaşam alanı ve yaşam becerisi. Çocuklarımız, doğduğu günden sonra hayatlarının tüm safhasında toplumun tüm kesimleriyle karşılaşıyorlar. Dolayısıyla, bu konudaki hassasiyet, toplumun tüm kurum ve bireyleriyle olmak zorunda. Ben kamudaki bütün kurumlarımıza bu konuda çok önemli görevler düştüğünü düşünüyorum. Üniversitelerimizin, bu alanda yapılacak çalışmalara verecekleri katkıyı çok önemsiyorum. Bizler uygulayıcıyız ve onlar bu alanda dünyadaki gelişmeleri takip ederek bize yol gösterecek durumdalar. Dolayısıyla, bu çalıştayın sonuçlarının hayırlı olacağını düşünüyorum. Tabi, rehberlik araştırma merkezlerimiz bu konuda lokomotif görevi görüyor. Bu alanda olan arkadaşlarımın da daha iyiye nasıl gideriz konusunda çalışmalar yapması gerekiyor. Ben sizlerden şunu istirham ediyorum, kaleminizi istediğiniz gibi oynatın, gönlünüzden geçenleri en doğrusuyla yazıya dökün, sorunları gerekirse acımasızca eleştirin ve tüm tecrübenizle beraber çözümlerinizi üretin. Kimin ne dediği önemli değil, önemli olan çözümlerin rapora dönüştürülmesi. Raporları ilgili yerlere tam olarak ileteceğiz ve takipçisi olacağız. Ben bu çalıştayın, hayırla vesile olmasını temenni ediyorum. Sonucunda da Kayserimiz ve ülkemiz adına özel eğitim gören çocuklarımız ve aileleri adına da sonuçların hayırlı olmasını diliyorum”
Kaynak: İHA

KARAMUSTAFA, KIRGIZİSTAN´DA KAYÜ´YÜ ANLATTI
KARAMUSTAFA, KIRGIZİSTAN´DA KAYÜ´YÜ ANLATTI
Kayseri Üniversitesi (KAYÜ) Rektörü Prof. Dr. Kurtuluş Karamustafa, Kırgızistan programı çerçevesinde Radio Media Manas´ta, Bölgemizi, Dünya´da ve Türkiye´de turizm ile Kayseri Üniversitesi´ni anlattı.
AGÜ´DE ULUSLARARASILAŞMA ÇALIŞTAYI
AGÜ´DE ULUSLARARASILAŞMA ÇALIŞTAYI
ÇALIŞTAYIN BU YIL 3´ÜNCÜSÜ GERÇEKLEŞTİRİLDİ
ÖĞRENCİLERE BURS VERMEK İÇİN KERMES DÜZENLEDİLER
ÖĞRENCİLERE BURS VERMEK İÇİN KERMES DÜZENLEDİLER
KAYSERİ BİRLEŞİK KAFKASYA DERNEĞİ´NDEN ÜNİVERSİTE ÖĞRENCİLERİ İÇİN KERMES
KOCASİNAN MESLEK LİSESİ ÖĞRENCİLERİ
KOCASİNAN MESLEK LİSESİ ÖĞRENCİLERİ
HOLLANDA VE FRANSA´DA STAJ YAPTI…
KAYÜ REKTÖRÜ KARAMUSTAFA, KIRGIZİSTAN´DA
KAYÜ REKTÖRÜ KARAMUSTAFA, KIRGIZİSTAN´DA
Kayseri Üniversitesi (KAYÜ) Rektörü Prof. Dr. Kurtuluş Karamustafa, Cengiz Aytmatov anısına Kırgızistan´ın başkenti Bişkek´te düzenlenen “3. Uluslararası Kültürel Miras ve Turizm Kongresine” katıldı.
BÜNYAN- HAMİDİYE MESLEK LİSESİ ÖĞRENCİLERİ
BÜNYAN- HAMİDİYE MESLEK LİSESİ ÖĞRENCİLERİ
YAZ DÖNEMİ STAJLARINI AVRUPA´DA TAMAMLADI
OKULLARIMIZ HAZIR VE HERHANGİ BİR PROBLEMİMİZ YOK
OKULLARIMIZ HAZIR VE HERHANGİ BİR PROBLEMİMİZ YOK
İlköğretim haftası vesilesi ile gerçekleştirilen çelenk koyma töreninde konuşan İl Milli Eğitim Müdürü Celalettin Ekinci ” Okullarımız hazır ve herhangi bir problemimiz yok, her şey yolunda. İnşallah çocuklarımız ve gençlerimizle birlikte geleceğe emin adımlarla yürüyeceğiz " değerlendirmesinde bulundu…
ÖĞLE ARASINDA ÖĞRENCİLERE REKTÖRDEN SÜRPRİZ
ÖĞLE ARASINDA ÖĞRENCİLERE REKTÖRDEN SÜRPRİZ
KARAMUSTAFA, ÖĞRENCİLERLE SOHBET ETTİ
İLKÖĞRETİM HAFTASI DEVELİ´DE COŞKUYLA KUTLANDI
İLKÖĞRETİM HAFTASI DEVELİ´DE COŞKUYLA KUTLANDI
İlköğretim Haftası Develi ilçesinde çeşitli etkinliklerle kutlandı.
KAYÜ REKTÖRÜ KARAMUSTAFA, İNCESU MYO´DA İNCELEMELERDE BULUNDU
KAYÜ REKTÖRÜ KARAMUSTAFA, İNCESU MYO´DA İNCELEMELERDE BULUNDU
Kayseri Üniversitesi (KAYÜ) Rektörü Prof. Dr. Kurtuluş Karamustafa, KAYÜ Ayşe - Saffet Arslan İncesu MYO´da incelemelerde bulundu.
ÖĞRENCİLER UYGULAMALI TRAFİK EĞİTİMİ ALACAK
ÖĞRENCİLER UYGULAMALI TRAFİK EĞİTİMİ ALACAK
Hacılar Belediyesi, İstiklal İlkokulu bahçesinde ‘Trafik Eğitim Pisti´ çalışması yaptı.
OSB TEKNİK KOLEJİ´NDE EĞİTİM BAŞLADI
OSB TEKNİK KOLEJİ´NDE EĞİTİM BAŞLADI
Özel Kayseri OSB Teknik Koleji 2019/2020 Eğitim Öğretim Yılı düzenlenen törenle açıldı.
AGÜ´YE ROYAL SOCİETY´DEN TAM DESTEK
AGÜ´YE ROYAL SOCİETY´DEN TAM DESTEK
AGÜ Dr. Öğretim Üyesi Erdem´in Projesine Dünyanın En Önemli Bilim Topluluklarından Royal Society´den Destek
KAYSERİ YENİ EĞİTİM ÖĞRETİM YILINA HAZIR
KAYSERİ YENİ EĞİTİM ÖĞRETİM YILINA HAZIR
İl Milli Eğitim Müdürü Celalettin Ekinci, Kayseri´de okulların yeni eğitim ve öğretim yılına hazır olduğunu söyleyerek, "Mutlu, huzurlu ve başarılı bir öğretim yılı geçireceğimizi temenni ediyorum" dedi.
NNYÜ EK YERLEŞTİRME İLE 180 ÖĞRENCİ ALACAK
NNYÜ EK YERLEŞTİRME İLE 180 ÖĞRENCİ ALACAK
BAŞVURULARIN, www.osym.gov.tr İNTERNET ADRESİ ÜZERİNDEN BİREYSEL OLARAK YAPMASI GEREKİYOR
Resmi İlanlar

SAYFA EDİTÖRÜ

/resimler/2015-4/16/1020184616446.jpg

 

    Süleyman ERDOĞAN
     editor@kayserihaber.com.tr 
    

Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
20 Eylül 2019 Cuma
KAYTV

Kaytv kayseri üzerinde

 

İLETİŞİM

Adres : Turgut Reis Mahallesi
İlgi Sok. Şehit İsmal Uygun Ap
No:22/A Kocasinan / KAYSERİ
Telefon : 0 352 235 63 63
Fax : 0 352 235 84 74

 

KANALIMIZA ABONE OL