ELEKTRONİK KOL PROTEZİ İÇİN
DESTEK BEKLİYOR
Tarih: 8.10.2018 17:00:59/ 442okunma / 0yorum

Yozgat´ın Çekerek ilçesinde 9 yaşındayken tırmandığı elektrik direğinde akıma kapılarak iki kolunu kaybeden Adem Aslan, elektronik kol protezi takılabilmesi için destek bekliyor. 

İlçeye bağlı Gökdere köyünde hayvan otlatırken tırmandığı elektrik direğinde akıma kapılan Adem Aslan (19) iki kolunu da kaybetti. Günlük yaşantısını annesinin yardımıyla sürdüren Aslan, yanında bir yakını olmadan evden dışarı da çıkamıyor.

Aslan, eski hayatına dönebilmek, yardımsız yaşayabilmek için elektronik kol protezine ihtiyaç duyuyor ve hayırseverlerden, yetkililerden yardım bekliyor.

Adem Aslan, yaptığı açıklamada, tırmandığı elektrik direğindeki kaçak sonucu akıma kapıldığını ve iki kolunu da omuzdan itibaren kaybettiğini anlattı. Aslan, "Hiçbir şey yapamıyorum, annem, babam yapıyor. Annem olmasa elbisemi giyemiyorum, yemeğimi yiyemiyorum, normal ihtiyaçlarımı karşılayamıyorum. Annem hayatını bana adadı. Kollarım olsaydı, kendi elbisemi giyerdim, yüzümü yıkardım. Kolum olsaydı da hiçbir şeyim olmasaydı. Allah kimseyi kolsuz etmesin, çok kötü bir şey." diye konuştu.

"ELEKTRONİK KOL TAKILABİLİYORMUŞ"

Baba Nedim Aslan da oğlunu, akıma kapılmasının ardından önce Sorgun Devlet Hastanesine daha sonra da Kayseri Erciyes Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesine götürdüklerini anlatarak, elektrik çarpmasından dolayı damarları yanan iki kolun da kesildiğini söyledi.

Oğlunun 10 yıldır kolsuz yaşadığını belirten baba Aslan, "Elektronik kol takılabiliyormuş, bizim de maddi gücümüz yok. Oğlumun kendi kendini idare etmesi için elektronik kol takılmasını istiyoruz. Yetkililerden yardım bekliyoruz." diye konuştu.

Anne Elif Aslan ise oğlunu bırakıp hiçbir yere gidemediğini dile getirerek, elektronik kol protezi takılabilmesi için desteğe ihtiyaçları olduğunu kaydetti.
Kaynak: AA

Anahtar Kelimeler: ELEKTRONİK PROTEZİ İÇİN
Resmi İlanlar

SAYFA EDİTÖRÜ

/resimler/2015-4/16/1020184616446.jpg

 

    Süleyman ERDOĞAN
     editor@kayserihaber.com.tr 
    

Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
22 Şubat 2019 Cuma
KAYTV

Kaytv kayseri üzerinde

 

İLETİŞİM

Adres : Turgut Reis Mahallesi
İlgi Sok. Şehit İsmal Uygun Ap
No:22/A Kocasinan / KAYSERİ
Telefon : 0 352 235 63 63
Fax : 0 352 235 84 74

 

KANALIMIZA ABONE OL