EN ÇOK KORNEA NAKLİ YAPAN PROF. DR. KUDDUSİ ERKILIÇ´A
SAĞLIK BAKANLIĞI´NDAN TEŞEKKÜR BELGESİ
Tarih: 11.7.2018 16:43:52/ 743okunma / 0yorum

Sağlık Bakanlığı Sağlık Hizmetleri Genel Müdürlüğünce yapılan değerlendirmeler sonucu Transplantasyon, Diyaliz ve İzlem Sistemleri kayıtları göz önünde bulundurularak yapılan çalışmalar sonucu Kayseri´de en çok kornea nakli yapan Hekim olarak Prof. Dr. Kuddusi Erkılıç belirlendi.

Prof. Dr. Kuddusi Erkılıç´a Teşekkür Belgesi İl Sağlık Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Ali Ramazan Benli Tarafından takdim edildi. Törende Sağlık Hizmetleri Başkanı Uzm.Dr. Ahmet Ceylan, Kamu Hastaneleri Hizmetleri Başkanı Dr. Ahmet Özyalçın ve Başkan Yardımcısı Reşat Kaya´da hazır bulundu.

İl Sağlık Müdürü Benli düzenlenen törende Kayseri´de diğer organ nakillerinin yapılmasına yönelik planlama ve çalışma yapıldığı vurgu yaparak “Değerli Hocam Prof. Dr. Kuddusi Erkılıç ilimizde en çok kornea nakli yapması nedeni ile kornea nakli bekleyen hastalarımıza ümit ışığı oldunuz. Bundan dolayı da Bakanlığımız nezdinde Genel Müdürümüz Prof. Dr. Alper Cihan´ın imzası ile birlikte kendisine ilimizde en çok kornea nakli yapan hoca olarak teşekkür belgesini takdim etmekten şeref duyuyorum” dedi.

Prof. Dr. Kuddusi Erkılıç ise “ Öncelikle Bakanlığımızın bu hassas davranışının çok anlamlı bulduğumu belirtmek isterim. Kornea bekleyen hastalarımız eskiye göre oldukça şanslılar. Kurulan kornea bankaları sayesinde kornea bekleme sıraları uzun yıllardan aylara hatta haftalara düştüğünü söyleyebiliriz. Bu noktada son 15 yıl içeresinde Sağlık Bakanlığının bu konudaki çalışmalarını kornea nakleden hekim olarak yakından takip ediyorum. 2000 yılında da bakanlığın kornea danışma kurulunda yer almış bir hoca olarak da gelinen durumu çok kıymetli ve anlamlı bulduğumu söylemek istiyorum. Buradan nakillerin artmasında emeği geçen Sağlık Müdürlüklerimize, Üniversitelere ve bu konuda emek sarf eden tüm hekimlere, sağlık görevlilerine ve emeği geçen herkese şükranlarımı sunuyorum. Sayın Müdürüme de bu ince davranışa vesile olmasından dolayı ayrıca teşekkür ediyorum” dedi.
Kaynak: KURUM BÜLTENİ

Anahtar Kelimeler: KORNEA NAKLİ YAPAN PROF KUDDUSİ ERKILIÇ
Resmi İlanlar

SAYFA EDİTÖRÜ

/resimler/2015-4/16/1020184616446.jpg

 

    Süleyman ERDOĞAN
     editor@kayserihaber.com.tr 
    

Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
17 Şubat 2019 Pazar
KAYTV

Kaytv kayseri üzerinde

 

İLETİŞİM

Adres : Turgut Reis Mahallesi
İlgi Sok. Şehit İsmal Uygun Ap
No:22/A Kocasinan / KAYSERİ
Telefon : 0 352 235 63 63
Fax : 0 352 235 84 74

 

KANALIMIZA ABONE OL