Erciyes Teknopark
Melek Yatırımcıları Buluşturdu …
Tarih: 12.6.2017 17:42:15/ 8085okunma / 0yorum

Kayseri´de melek yatırımcılık ekosisteminin canlandırılması ve teknoloji tabanlı girişimcilerin maddi olarak desteklenmesi amacıyla Erciyes Teknopark A.Ş. tarafından kurulan ve kısa adı ‘ERBAN´ olan Erciyes Melek Yatırımcılar Ağı Kayseri´nin ilk akredite melek yatırımcı ağı olarak başladığı faaliyetlerini hız kesmeden sürdürüyor… Erban yöneticiler bu çalışmalar kapsamında Şirket Ortağım Yatırım Ağı Başkanı Mehmet Buldurgan´ı yatırımcı ve yatırımcı adaylarıyla buluşturdu.
Bölgedeki girişimcilik ekosisteminin güçlenip melek yatırımcı desteği ile katma değerli projelerin hayata geçirilmesi ve büyümelerine katkı sağlanması amacıyla çalışmalarına hız kesmeden devam eden ERBAN, bu kapsamda Şirket Ortağım Yatırım Ağı Başkanı Mehmet Buldurgan´ı yatırımcılarla ve yatırımcı adaylarıyla buluşturdu.
Erciyes Teknopark A.Ş Genel Müdür Yardımcısı Ahmet Hidayet Kiraz düzenlenen etkinlikle ilgili yaptığı yazılı değerlendirmede şunları kaydetti… ” Türkiye´nin 14. ve Kayseri´nin ilk akredite melek yatırımcı ağı olan ERBAN, sektör kısıtlaması olmaksızın katma değeri yüksek, yenilikçi iş fikirlerine yatırım arayan girişimcilere, bünyesinde yer alan yatırımcılar tarafından fon sağlanması için hizmet vermektedir. Şu an için Kayseri´de halihazırda 5 lisanslı melek yatırımcı bulunmaktadır. Yaklaşık 10 potansiyel melek yatırımcı adayı ile de BKY lisansı alarak ekosisteme destek olmaları konusunda görüşmeler devam etmektedir. Erciyes Teknopark tarafından Kayseri´de melek yatırımcılık ekosisteminin canlanması için şehrimizde ilk kez gerçekleştirilen Yatırımcı Girişimci Buluşması, tecrübe paylaşımı seminerleri gibi etkinlikler organize edilmektedir. Bugün düzenlenen bu tecrübe paylaşımı etkinliğimizde de melek yatırımcılık kavramı ve gelişim süreci, melek yatırımcı olmanın kazanımları, girişimciler ile yatırım sonrası süreçlerin yönetimi konu başlıkları üzerinde durulmuştur. Tecrübe paylaşımının ve yatırımcılarımız arasındaki iletişimi güçlendirmenin hedeflendiği etkinlik sonunda, girişimci yetiştirme programı olan Sera Kuluçka Merkezi de ziyaret edilmiştir. Özellikle Kayseri´de bulunan ve yeni yatırım alanları arayan tüm yatırımcıları, binalara değil dünya çapında ses getirecek ülkemizin dışa bağımlılığını azaltacak yeni iş alanlarına yatırım yapmak üzere ERBAN´a üye olmaya davet ediyoruz.”
Kaynak: KURUM BÜLTENİ

Anahtar Kelimeler: Erciyes Teknopark
Resmi İlanlar

SAYFA EDİTÖRÜ

/resimler/2015-4/16/1020184616446.jpg

 

    Süleyman ERDOĞAN
     editor@kayserihaber.com.tr 
    

Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Kayseri
16 Aralık 2018 Pazar
Bugün
Bulutlu
10 °C
1 °C
Pazartesi
Bulutlu
10 °C
2 °C
Salı
Fırtına
7 °C
2 °C
KAYTV

Kaytv kayseri üzerinde

 

İLETİŞİM

Adres : Turgut Reis Mahallesi
İlgi Sok. Şehit İsmal Uygun Ap
No:22/A Kocasinan / KAYSERİ
Telefon : 0 352 235 63 63
Fax : 0 352 235 84 74

 

KANALIMIZA ABONE OL