ERCİYES TEKNOPARK,
MALATYA TEKNOKENT´E TTO REHBERLİK HİZMETİ VERMEYE BAŞLADI
Tarih: 2.11.2017 16:18:43/ 520okunma / 0yorum

MALATYA TEKNOKENT´E TTO REHBERLİK HİZMETİ VERMEYE BAŞLADI

Erciyes Teknopark ile Malatya Teknopark arasında, TÜBİTAK 1601 programı kapsamında rehberlik protokolü imzalandı.

Erciyes Teknopark´ın Teknoloji Transfer Ofisine dair bilgi ve tecrübeleri aktarmasına dair imzalanan protokol kapsamında, modül bazlı eğitimler ve rehberlikler verilerek Malatya Teknokent ve İnönü Üniversitesi´nin durum analizleri yapıldı. TTO yönetiminin ve ilgili tüm birim yöneticilerinin katıldığı birçok görüşme gerçekleştirildi.

Yürütülen rehberlik programı kapsamında eğitim ve rehberlik hizmetinin önümüzdeki bir sene boyunca Kayseri ve Malatya´da devam edeceğini belirten Erciyes Teknopark A.Ş. Genel Müdür Yardımcısı Ahmet Hidayet Kiraz, konuyla ilgili açıklamasında, “Ülkemizdeki teknoloji ekosisteminin güçlenmesi için sadece bizim çabalarımızın yeterli olmayacağının farkındayız. Ülkemizdeki her üniversitenin topluma olan katkısının hızla artması gerekiyor. Toplumun üniversitelerden üretilecek bilgi ve teknolojilere ihtiyacı var. Ülkemizdeki her bölgenin ve üniversitenin belirli konularda uzmanlaşıp, bölgesinde endüstriler doğurması ve mevcut endüstrileri büyütmesi toplumsal kalkınmamız açısından büyük önem taşıyor.

Ülkemizin ihtiyaç duyduğu bu dönüşüm için 2012 yılından beridir çalışan ofisimiz bilgi ve birikimlerini diğer TTO´larla paylaşarak, ilgili üniversitelere ve bölgelerin gelişimine katkıda bulunmaktan büyük memnuniyet duyuyoruz. Malatya Teknokent ile imzaladığımız bu rehberlik sözleşmesi ile Malatya TTO´nun çalışmalarını hızlandırması, kapasitesini artırırken, kurumsal yapısını oturtup bölgesine hizmet vermeye başlamasını amaçlıyoruz” diye konuştu.
Kaynak: İHA

Anahtar Kelimeler: ERCİYES TEKNOPARK
Resmi İlanlar

SAYFA EDİTÖRÜ

/resimler/2015-4/16/1020184616446.jpg

 

    Süleyman ERDOĞAN
     editor@kayserihaber.com.tr 
    

Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Kayseri
15 Aralık 2018 Cumartesi
Bugün
Bulutlu
9 °C
1 °C
Pazar
Bulutlu
10 °C
1 °C
Pazartesi
Bulutlu
10 °C
1 °C
KAYTV

Kaytv kayseri üzerinde

 

İLETİŞİM

Adres : Turgut Reis Mahallesi
İlgi Sok. Şehit İsmal Uygun Ap
No:22/A Kocasinan / KAYSERİ
Telefon : 0 352 235 63 63
Fax : 0 352 235 84 74

 

KANALIMIZA ABONE OL