ERCİYES TEKNOPARK,
SERA KULUÇKA PROGRAMININ BAYİLİĞİNİ VERECEK
Tarih: 29.1.2018 16:29:45/ 1843okunma / 0yorum

Erciyes Teknopark, bünyesinde geliştirdiği kuluçka programı ‘Sera´yı, yurtiçi ve yurtdışında know-how geliştirmek üzere imtiyaz hakkını vermeye hazırlanıyor.

Sera Kuluçka Merkezi´nde birçok girişimciye destek verdiklerini belirten Erciyes Teknopark Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Murat Doğan, Sera programı ile girişimci adaylarının teknoloji tabanlı, yenilikçi, ticari değeri yüksek iş fikirleri üretmelerini ve bu iş fikirlerini ürüne veya hizmete dönüştürüp pazara sunmalarını sağlayarak, başarılı girişimciler yetiştirmeyi amaçladıklarını söyledi.

Kayseri´de birçok girişimciye destek vererek, şu an Erciyes Teknopark çatısı altında 200´den fazla firmaya ev sahipliği yaptıklarını belirten Prof. Dr. Doğan, “Son dönemde geliştirilen ´Sera´ ile know-how transferi için uluslararası düzeyde bir, yurtiçinde ise dört teknoparkla görüştüklerini belirten Doğan, “Bu sayede kuluçka programı olmayan teknoparklara ´Sera´ kazandırılacak. Bu hizmeti alan bir teknopark ya da üniversite zaman ve bütçeden tasarruf sağlayacak. Bu formülle kuluçka programı olmayan bir teknopark en az beş yıl kazanacak. Bunun yanı sıra daha önce tecrübe edilmiş bir program olduğu için yüksek risk alması da önlenecek ve bilgi transferi yaptığımız teknoparklardan biz de karşılıklı olarak bilgi transferi yapacağız” diye konuştu.

“Uluslararası arenada boy gösteren firmalar çıkarmayı hedefledik”

Sera Kuluçka Merkezi´nde medikal cihaz teknolojilerinden, üç boyutlu yazıcı teknolojilerine, mobil oyun teknolojilerinden pil teknolojilerine kadar birçok alanda proje yürütüldüğünü kaydeden Prof. Dr. Doğan, Sera´da şu ana kadar yaklaşık 600 girişimcinin eğitim aldığını ve kısa ve orta vadede uluslararası arenada boy gösteren firmalar ortaya çıkarmak istediklerini söyledi. Hali hazırda teknoloji tabanlı ve gelecek teknolojiler üzerine çalışan 60 kuluçka firmasına sahip olduklarına işaret eden Prof. Dr. Doğan, bu sayede teknoloji tabanlı firma ve girişimci yetiştirmek istediklerini sözlerine ekledi.
Kaynak: İHA

Anahtar Kelimeler: ERCİYES TEKNOPARK
Resmi İlanlar

SAYFA EDİTÖRÜ

/resimler/2015-4/16/1020184616446.jpg

 

    Süleyman ERDOĞAN
     editor@kayserihaber.com.tr 
    

Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
17 Şubat 2019 Pazar
KAYTV

Kaytv kayseri üzerinde

 

İLETİŞİM

Adres : Turgut Reis Mahallesi
İlgi Sok. Şehit İsmal Uygun Ap
No:22/A Kocasinan / KAYSERİ
Telefon : 0 352 235 63 63
Fax : 0 352 235 84 74

 

KANALIMIZA ABONE OL