ERCİYES TEKNOPARK
ELEKTRONİK KÜMESİ KURULUMU TAMAMLANDI
Tarih: 3.7.2018 13:07:48/ 1539okunma / 0yorum

Erciyes Teknopark´ın, bünyesindeki firmaların altyapılarını güçlendirmek, ihracat kapasitelerini ve ticari etkinliklerini arttırmak amacıyla Ekonomi Bakanlığı UR-GE desteği kapsamındaki Erciyes Teknopark Elektronik Kümesi kurulumu tamamlandı.

Erciyes Teknopark Elektronik Kümesi projesinin amacı ile ilgili açıklama yapan Erciyes Teknopark A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Prof.Dr.Murat Doğan şunları söyledi:

“Erciyes Teknopark A.Ş. yönetici şirket çatısı altında farklı sektörlerden 210´un üzerinde Ar-Ge firması faaliyet göstermektedir. Firmaların sektörel dağılımları incelenmiş, elektronik alanında doğal bir kümelenmenin gelişimi dikkatleri çekmiş ve elektronik alanında resmi küme faaliyetlerine başlanmasına karar verilmiştir. Bu alanda faaliyet gösteren firmalar ve bu firmaların geliştirdiği ürünler incelendiğinde alınan destek ile hızlı büyüme gösterecekleri, uluslararası pazarlara açılabilecekleri ve cari açığın kapatılması için destek sağlanabileceği ön görülmektedir.

Erciyes Teknopark Elektronik Kümesi projesinin amacı, Teknopark´ta elektronik sektöründe faaliyet gösteren firmaların kümelenmesini sağlamak, eğitim ve danışmanlık ihtiyaçlarını belirlemek ve bu ortak ihtiyaçları karşılamaktır. Ayrıca küme üyesi firmaların yurtdışı pazarlara erişmelerini hızlandırmak, firmaların ürünlerinin yurtdışı pazarlarına açılmasını sağlayarak yurtdışında benzer sektörlerde faaliyet gösteren şirketler ile teknik ve ticari işbirliği geliştirmektir.

Nihai olarak Erciyes Teknopark çatısı altında faaliyet gösteren ve kurulan elektronik kümesine üye olan firmalar tarafından yapılan ihracatın yüksek oranda artması ve sürdürülebilir ihracatın geliştirilmesi amaçlanmaktadır.

Erciyes Teknopark, gelişmişlik düzeyi ve konumu göz önünde bulundurulduğunda stratejik öneme sahiptir. Çevre illerde yer alan teknoparklar için güçlü ve örnek bir yapıya sahiptir. Bu nedenle çevre illerden firma göçü olmaktadır. Erciyes Teknopark, kümelenme faaliyetleri ile firmaların güçlü altyapıya sahip olmaları ve ihracat kapasitelerinin artması ile çevre illerle birlikte ekonomik kazanım sağlayacaktır.”
Kaynak: KURUM BÜLTENİ

Anahtar Kelimeler: ERCİYES TEKNOPARK
Resmi İlanlar

SAYFA EDİTÖRÜ

/resimler/2015-4/16/1020184616446.jpg

 

    Süleyman ERDOĞAN
     editor@kayserihaber.com.tr 
    

Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Kayseri
22 Kasım 2018 Perşembe
Bugün
Bulutlu
12 °C
2 °C
Cuma
Parçalı bulutlu
10 °C
0 °C
Cumartesi
Güneşli
11 °C
-1 °C
KAYTV

Kaytv kayseri üzerinde

 

İLETİŞİM

Adres : Turgut Reis Mahallesi
İlgi Sok. Şehit İsmal Uygun Ap
No:22/A Kocasinan / KAYSERİ
Telefon : 0 352 235 63 63
Fax : 0 352 235 84 74