ERCİYES TEKNOPARK´TAN GİRİŞİMCİLERE TEKNOLOJİK FİKİR DOPİNGİ
´SERA IDEA TO BUSİNESS CHALLENGE 2´ DÜZENLENDİ …
Tarih: 7.10.2017 14:08:31/ 2335okunma / 0yorum

´SERA IDEA TO BUSİNESS CHALLENGE 2´ DÜZENLENDİ…

Erciyes Teknopark çatısı altında girişimcilere teknoloji tabanlı girişimcilik konusunda hizmet veren Sera Kuluçka Merkezi tarafından, ´Idea to Business Challenge 2´ etkinliği gerçekleştirildi. 

Erciyes Üniversitesi Kültür Sitesinde öğrencilerin yoğun katılımı ile bu yıl ikincisi düzenlenen faaliyet ile ilgili açıklama yapan Erciyes Teknopark Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Murat Doğan; "“Ülkemizin ortaya koymuş olduğu büyük hedeflere ulaşılabilmesi için hep birlikte toplum olarak çok çalışmamız gerektiği aşikardır. Burada öğrencilere ve girişimcilere de yeni projeler geliştirmek, geliştirdikleri projeleri ürüne ve nihayetinde şirkete dönüştürmek görevleri düşmektedir. Erciyes Teknopark olarak Sera markası ile girişimcilere ücretsiz olarak kuluçka hizmeti sunmaktayız. Sera´nın ve Erciyes Teknopark´ın kapıları tüm girişimcilere sonuna kadar açıktır, herkesi Sera´yı ve Erciyes Teknopark´ı ziyaret etmeye davet ediyorum. Girişimcilerin ortaya koyduğu teknoloji tabanlı iş fikirlerini desteklemek ve bu fikirleri toplum yararına başarılı ürünlere dönüştürmek için desteklerimiz bulunmaktadır. Bugün gerçekleştirilen etkinlikle girişimcilere yeni teknolojik fikirler açıklanmış ve bu fikirleri ortak olarak geliştirmeleri teklif edilmiştir, yani; Sera, girişimcilere fikir verme noktasında da bir sorumluluk üstlenmiştir. Ülkemizin teknoloji alanında gelişimi ve refah seviyesinin yükselmesi için girişimcilere önemli görevler düşmektedir. Erciyes Teknopark olarak girişimcileri desteklemeye devam edeceğiz" dedi.

Etkinlik; enerji, sağlık, yazılım ve giyilebilir teknolojiler alanlarındaki 5 farklı teknolojik iş fikrinin sunumu ile devam etti. Program, girişimcilerin seçtikleri fikirlere takım üyesi olarak katılmak üzere başvuru yapmaları ile sonuçlandı.
Kaynak: KURUM BÜLTENİ

Resmi İlanlar

SAYFA EDİTÖRÜ

/resimler/2015-4/16/1020184616446.jpg

 

    Süleyman ERDOĞAN
     editor@kayserihaber.com.tr 
    

Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Kayseri
19 Aralık 2018 Çarşamba
Bugün
Fırtına
7 °C
4 °C
Perşembe
Bulutlu
8 °C
2 °C
Cuma
Bulutlu
7 °C
1 °C
KAYTV

Kaytv kayseri üzerinde

 

İLETİŞİM

Adres : Turgut Reis Mahallesi
İlgi Sok. Şehit İsmal Uygun Ap
No:22/A Kocasinan / KAYSERİ
Telefon : 0 352 235 63 63
Fax : 0 352 235 84 74

 

KANALIMIZA ABONE OL