ERCİYES ÜNİVERSİTESİ İLE KAYSERİ ÜNİVERSİTESİ
İŞBİRLİĞİ İÇERİSİNDE ÇALIŞACAK
Tarih: 9.10.2018 17:32:37/ 617okunma / 0yorum

Erciyes Üniversitesi (ERÜ) Rektörü Prof. Dr. Mustafa Çalış, Kayseri Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kurtuluş Karamustafa´yı ziyaret etti. Ziyarette iki üniversitenin rektörü, karşılıklı uyum ve işbirliği içerisinde çalışacaklarının mesajını verdi.

Rektörlük makamında gerçekleşen ziyarette, Erciyes Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Çalış, Kayseri´nin 3. devlet üniversitesi olan Kayseri Üniversitesi´nin kısa sürede büyüyüp gelişmesi için ellerinden gelen desteği vereceklerini kaydetti.

Rektör Çalış, “Erciyes Üniversitemiz içerisinden üniversite çıkaran Türkiye´nin sayılı eğitim kurumlarından birisidir. Yozgat Bozok Üniversitesi ile Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi, Erciyes Üniversitesi´nin içerisinden çıkan üniversitelerdir. Yeni kurulan Kayseri Üniversitesi ise Erciyes Üniversitesi´nin içerisinden çıkan üçüncü üniversite olmuştur. Fakat Kayseri Üniversitesi diğerlerinden farklı. Aynı şehirde kardeş üniversite. Erciyes Üniversitesi olarak Kayseri Üniversitesi´nin ağabeyi konumundayız ve kardeşimiz olan Kayseri Üniversitesi´nin gelişimi için elimizden gelen katkıyı vereceğiz. El ele, birlikte çalışacağız. Gerek Erciyes ve Kayseri Üniversitelerinin, gerek Kayseri şehrinin, gerekse Türkiye´nin gelişimi için her alanda ortak hareket etmeyi kendimize misyon edineceğiz” dedi.

Kayseri Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kurtuluş Karamustafa ise, ERÜ Rektörü Mustafa Çalış´ın ziyaretinden duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Rektör Karamustafa, “Erciyes Üniversitesi´nin Türkiye´deki konumu ve başarısı artık herkes tarafından bilinmektedir. Erciyes Üniversitesi´nin araştırma kimliği üst seviyededir. Biz yeni kurulan bir üniversite olarak Erciyes Üniversitesi´nin araştırma alanındaki başarısını uygulamalı bilimlerle tamamlamaya çalışacağız. Bir ve beraber olacağız. Sürekli işbirliği içerisinde çalışacağız” diye konuştu.
Kaynak: KURUM BÜLTENİ

Resmi İlanlar

SAYFA EDİTÖRÜ

/resimler/2015-4/16/1020184616446.jpg

 

    Süleyman ERDOĞAN
     editor@kayserihaber.com.tr 
    

Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
21 Şubat 2019 Perşembe
KAYTV

Kaytv kayseri üzerinde

 

İLETİŞİM

Adres : Turgut Reis Mahallesi
İlgi Sok. Şehit İsmal Uygun Ap
No:22/A Kocasinan / KAYSERİ
Telefon : 0 352 235 63 63
Fax : 0 352 235 84 74

 

KANALIMIZA ABONE OL