KANALIMIZA ABONE OL

YEREL BASINA DESTEK OL

 


EDİTÖR

SAYFA EDİTÖRÜ

 Uğur ALTUNER
 editor@kayserihaber.com.tr

   

GÜLSOY, TİM ŞUBAT AYI İHRACAT RAKAMLARINI DEĞERLENDİRDİ

“ŞUBAT’TA İHRACATIMIZ GEÇTİĞİMİZ YILA ORANLA YÜZDE 17.50 ORANINDA ARTTI”

KAYSERİ SANAYİSİNDE YALIN DÖNÜŞÜM BAŞLIYOR

20 MOBİLYA FİRMASINA “YALIN DÖNÜŞÜM DANIŞMANLIĞI” VE “FİRMA ÇALIŞANI EĞİTİMLERİ” VERİLECEK

KAYSO ŞUBAT AYI MECLİS TOPLANTISI YAPILDI

BÜYÜKSİMİTCİ: ÜRETİMDE CİDDİ AKSAMALAR YAŞAYABİLİRİZ

TÜİK: OCAK AYI İHRACATI ARTTI

OCAK AYI İHRACATI YÜZDE 16,2 ARTTI

ÖZBEKİSTAN İŞADAMLARI HEYETİNDEN KAYSO’YA ZİYARET

15 KİŞİDEN OLUŞAN ÖZBEK İŞADAMLARI HEYETİ TOBB ÖNCÜLÜĞÜNDE KAYSO’YU ZİYARET ETTİ

KTO ŞUBAT AYI MECLİS TOPLANTISI YAPILDI

KTO BAŞKANI GÜLSOY: “HİZMET SEKTÖRÜNE ACİLEN NEFES VERMEK ZORUNDAYIZ”

GÜBRE DESTEĞİNİN ARTIRILMASI ÇİFTÇİYİ MEMNUN ETTİ

Kocasinan Ziraat Odası Başkanı Abdulkadir Güneş: "Maliyetler ne kadar düşerse, bizim üretimimiz o kadar artar"

KAYSERİ'DE YAĞAN KAR ÇİFTÇİNİN YÜZÜNÜ GÜLDÜRDÜ

Ziraat Odaları İl Koordinasyon Kurulu Başkanı Abdülkadir Güneş: "Su, şu anda petrol kadar önemli"

KAYSO BAŞKANI BÜYÜKSİMİTÇİ BEŞ ÜLKE BÜYÜKELÇİSİNİ AĞIRLADI

Başkan Büyüksimitçi büyükelçilerden  işadamlarına vize konusunda ve Türkiye’nin AB üyeliği sürecinde destek istedi

KAYSERİ'DE YENİ NESİL SERALARLA ÜRETİCİLER KARLI YATIRIMLAR YAPIYOR

Kayseri'de, İl Tarım ve Orman Müdürlüğü'nün destekleriyle kurulan yeni nesil seralarda, üreticiler karlı yatırım yapıyor.

KTO BAŞKANI ÖMER GÜLSOY GÜNDEMİ DEĞERLENDİRDİ

KISITLAMADA, İŞYERLERİ KADEMELİ OLARAK AÇILMALI

YEŞİLHİSAR'DA 2021 PANCAR EKİMİ İÇİN TOHUMLAR ÇİFTÇİYE DAĞITILDI

2021 EKİMİ İÇİN ÇİFTÇİYE PANCAR TOHUMLARI DAĞITILDI

RUSYA VE LİBYA’NIN ELMASI YAHYALI’DAN

4.000 TON ELMA İHRACAT EDİLECEK

KAYSO’DA 1., 8., 9., 10, 11. VE 25. GRUPLAR MESLEK KOMİTESİ TOPLANTISI

KAYSO Meclis Başkanı Abidin Özkaya:"Plastikte Yüksek Hammadde ve Navlun Fiyatları Diğer Sektörlerimizi de Olumsuz Etkiliyor”

TÜBİTAK’TAN PATENTLİ TEKNOLOJİLER İÇİN SANAYİYE %75’E VARAN DESTEK

DESTEK EN FAZLA 60 AYA KADAR SÜREBİLECEK

NETAFİM’DEN BAŞKAN AKAY’A ZİYARET

AKILLI TARIM TEKNOLOJİLERİ HAKKINDA KARŞILIKLI GÖRÜŞ ALIŞVERİŞİNDE BULUNDULAR

Gürkan Ofis Mobilyaları

ERCİYES ANADOLU HOLDİNG’DEN KAYSERİ EKONOMİSİNE 1 MİLYAR LİRA KATKI

"KAYSERİ EKONOMİSİNE CİDDİ FAYDA VE KATKILARIMIZ VAR

Erciyes Anadolu Holding yönetimince gerçekleştirilen basın toplantısında Holding’in Kayseri ekonomisine olan katkısı mercek altına alınıp 2020 yılı faaliyetleri değerlendirilirken, Holding CEO’su Alpaslan Baki Ertekin Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu tarafından yönetilen Erciyes Anadolu Holding’in ilimiz ekonomisine son 3 yılda yaklaşık 1 milyar lira katkı sağladığını açıkladı.

Erciyes Anadolu Holding’in Organize Sanayi Bölgesi'ndeki hizmet binasında gerçekleştirilen ve AK Parti Kayseri Milletvekili ve TBMM Sanayi, Ticaret, Enerji, Tabii Kaynaklar, Bilgi ve Teknoloji Komisyonu Başkanı Mustafa Elitaş’ın da konuk olarak iştirak ettiği toplantıda konuşan Holding CEO’su Alpaslan Baki Ertekin holdingin büyüdüğünü, Kayseri Organize Sanayisi'nde yer alan birçok kurumu da ekonomik anlamda büyüttüğünü vurguladı.

"Kayseri ekonomisine ciddi fayda ve katkılarımız var." diyen Ertekin, 2017-2020 yıllarındaki kayyum sürecinde ticaret anlamında önemli işlere imza attıklarını belirterek ürün tedariğiyle ilgili de şunları kaydetti. "Bir mal ithal ediliyorsa onu yerli bir kaynaktan temin etmeye gayret ederiz. Yerli üretim varsa önceliği Kayseri'ye veririz. Kayseri'de üretilemiyorsa yakın çevreden temin etmeye çalışırız. Biz şampiyonlar ligindeyiz. Dünyada bizimle aynı işi yapan diğer firmalarla rekabet ediyoruz. Bizim rekabetimizin koşulu mal tedariğinde kullandığımız ürünlerin en az rakiplerimizinki kadar kaliteli olması. Kayseri tedarikçilerine de dünya standartlarında bir üretim kalitesi getiriyoruz. Bizler buraya emanetçi olarak yollandık. Bizi buraya yollayan mahkemeler basiretli tacir gibi davranmamızı istedi. Biz, bir malı Kayseri'den hem kalite hem de aynı fiyatlarla almak durumundayız."

Ertekin medya mensubunun FETÖ ile iltisakı mahkemeyle kesinleşmiş bir firmayla iş yapılıp yapılmadığını sorması üzerine ise "Bilerek ve isteyerek herhangi bir FETÖ ile iltisaklı şirketle ticaret yapmamız bizim burada bulunma durumumuza aykırı olur. Böyle bir durum söz konusu değil." değerlendirmesinde bulundu. Ertekin, holdingin satışıyla alakalı bir gelişme olup olmadığı sorusuna ise mahkeme süreçlerinin devam ettiği, karar çıkana kadar mevcut yasalarla holdingi satabilmenin mümkün olmadığı yanıtını verdi.

Şirketin kendilerine emanet olduğunu vurgulayan Ertekin, kendisini hiçbir siyasetçinin arayıp "Falanca yerden mal al" demediğini, bu gibi bir durumda çalışma arkadaşlarına böyle bir talimat verirse görevi bırakmaya hazır olduğunun altını çizdi.

Ekip arkadaşlarına başarılı çalışmalarından dolayı teşekkür eden Ertekin, Kayseri'de spordan ekonomiye, eğitimden çeşitli sosyal sorumluluk projelerine katkı sunduklarını ifade etti.

Toplantıya onur konuğu olarak iştirak eden AK Parti Kayseri Milletvekili ve TBMM Sanayi, Ticaret, Enerji, Tabii Kaynaklar, Bilgi ve Teknoloji Komisyonu Başkanı Mustafa Elitaş’ da Erciyes Anadolu Holding'de önemli gelişim ve değişim olduğuna dikkat çekip, Kayseri'nin önemli bir mobilya kenti olduğunu vurgulayarak "Büyük çaplı bir tesis, üretim üssü kurmak istiyorsanız Kayseri, Türkiye'deki mobilyanın merkez üssü olma konumunda birinci sıradadır. Niye? Eğitilmiş bir iş gücü var. Eğitilmiş beyaz yakalılar var. Müthiş bir tedarik zinciri var. Tedarik zincirini oluşturan yetişmiş işletmeler var. Pazara belki uzak olabilir ama yurt içi pazar dağıtımda da en önemli hat olduğunu düşündüğümüz Kayseri'de olması, mobilya sektöründe çok önemli bir husus." diye konuştu.

Elitaş sözlerinin devamında beyaz eşya sektöründe bile Kayseri'de sadece Türkiye'nin değil, dünyanın önde gelen markalarına fason üretim yapan tesislerin olduğunu da dile getirip, döviz kurlarında yaşanan yükselişin gerilediğini hatırlatarak "2020 yılının kasım ayının ilk haftasında 8 lira 50 kuruşu görmüş dolar fiyatlarındaki yükseliş, bugün 7,06'ya geldi. Dolar 7 liranın altına indiği anda 6,5'lara kadar gidebilecek. Artık güveni tesis ettiğimize inanıyorum." ifadesini kullandı.