KANALIMIZA ABONE OL

YEREL BASINA DESTEK OL

 


EDİTÖR

SAYFA EDİTÖRÜ

   Süleyman ERDOĞAN
   editor@kayserihaber.com.tr                      

   

"KOCA YUSUF"LARIN DÜNYADAKİ ALTERNATİF BAKIM MERKEZİ TÜRKİYE OLDU

Airbus tesisleri dışında sadece Kayseri 2'nci Hava Bakım Fabrika Müdürlüğünde daha kısa sürede ve daha az maliyetle yapılıyor

BOYTEKS VİRÜSLERE KARŞI ANTİVİRAL ÖZELLİKLİ KUMAŞ ÜRETTİ

Kayseri'de faaliyet gösteren bir firma virüslere karşı ürettiği antiviral özellikli kumaşla, maske, koruyucu giysi, önlük, eldiven ve yatak gibi birçok ürün imal etmeye hazırlanıyor.

SEREBRAL PALSİ HASTASI GENÇTEN MOBİL OYUN

OYUNU ÜCRETSİZ PİYASAYA SUNDU

C-130’LAR KAYSERİ’DE MODERNİZE EDİLİYOR

TÜRK MÜHENDİSLER "HERKÜLLER"İ ULUSLARARASI STANDARTLARA UYGUN SİSTEMLERLE DONATIYOR

ERCİYES TEKNOPARK’TA HORİZON 2020 PROGRAMI ERC BİLGİ GÜNÜ ETKİNLİĞİ

PROF.DR.KILIÇ: BU FON BİLİMSEL ARAŞTIRMALARA DESTEK SAĞLIYOR

ERÜ ÖĞRENCİLERİNİN TÜBİTAK BAŞARISI

2019 yılı içerisinde Erciyes Üniversitesi’nin çeşitli fakülte ve bölümlerinden toplam 102 proje TÜBİTAK 2209 A ve TÜBİTAK 2209 B programları kapsamında TÜBİTAK tarafından desteklenmeye hak kazandı.

KASKİ'NİN LABORATUVARLARI DÜNYA STANDARTLARINDA

İÇME SUYU KALİTESİ TAKİP ALTINDA

‘ÜSTÜN BAŞARILI GENÇ BİLİM İNSANI’ YERLİ TANI TESTLERİ ÜRETTİ

ERÜ ECZACILIK FAKÜLTESİ ÖĞRETİM ÜYESİ DOÇ. DR. ÖÇSOY: TÜRKİYE VE BİR ÇOK ÜLKE İÇİN ÜRETECEĞİZ

ERCİYES TEKNOPARK’TA KİŞİSEL VERİLERİN KORUNMASI VE

BİLGİ GÜVENLİĞİ EĞİTİMİ DÜZENLENDİ

ERÜ’LÜ BİLİM ADAMININ GELİŞTİRDİĞİ MİLLİ RÜZGAR EROZYONU ÖLÇÜM SİSTEMİNE YURT DIŞINDAN YOĞUN TALEP

PROF. DR. MUSTAFA BAŞARAN: “DÜNYANIN BİRÇOK YERİNDEN TALEPLER GELİYOR”

'FİKİR FABRİKASI ÇOK ULUSLU GİRİŞİMCİLİK PROGRAMINDA'

GİRİŞİMCİLER PROTOTİP ÜRETMEYE BAŞLIYOR

AVRUPA İŞLETMELER AĞI KONSORSİYUM TOPLANTISI KAYSERİ’DE YAPILDI

İKİNCİ KEZ EV SAHİBİ TEKNOPARK

TURBOŞAFT TEST VE ALT SİSTEMLER ÇALIŞTAYI

ERCİYES TEKNOPARK BAŞKANI KILIÇ: “KATKI SAĞLAMAYA DEVAM EDECEĞİZ”

ASPİLSAN, HAVELSAN TARAFINDAN GELİŞTİRİLEN BULUT BİLİŞİM TEKNOLOJİSİNE GEÇTİ

MİLLİ SİSTEM GÖZDOLDURDU

ERCİYES TEKNOPARK’TA BİGG PROGRAMI

BİGG PROGRAMI YENİ DÖNEMDE YENİDEN ERCİYES TEKNOPARK’TA

ERCİYES TEKNOPARK BUGÜN İŞ DÜNYASININ ÖNEMLİ İSİMLERİNİ AĞIRLAYACAK

TÜRKİYE 7.’SİYİZ

Anahtar Kelimeler: ERCİYES TEKNOPARK’ PROGRAMI

ERCİYES TEKNOPARK’TA BİGG PROGRAMI

BİGG PROGRAMI YENİ DÖNEMDE YENİDEN ERCİYES TEKNOPARK’TA

Özyeğin Üniversitesi Girişim Fabrikası ve Erciyes Teknopark Sera Kuluçka Merkezi arasında yapılan iş birliği kapsamında girişimcilere 200 bin TL karşılıksız destek fırsatı sunan TÜBİTAK 1512-Tekno girişim Sermaye Desteği Programı (BiGG) süreçlerinde girişimciler, Kayseri’de düzenlenecek eğitimlerle katılma şansına sahip olabilecekler.

Özyeğin Üniversitesi Girişim Fabrikası’nın 2015 yılından bu yana resmi Uygulayıcı Kuruluş olarak yürüttüğü BiGG programı Erciyes Teknopark ile yapılan bu iş birliği çerçevesinde İstanbul’un yanı sıra Kayseri’de de gerçekleştirilecek. BİGG Programı kapsamında girişimciler, teknoloji ve yenilik odaklı iş fikirlerini hayata geçirme sürecinde ücretsiz eğitim ve mentorluk destekleri ile karşılıksız 200 bin TL hibe desteğinden faydalanma imkânına sahip olacaklar.

Gerçekleştirilen iş birliği kapsamında programa seçilen girişimciler BİGG Programı 1. aşama eğitimlerini Kayseri’de Erciyes Teknopark Sera Kuluçka Merkezi bünyesinde takip edebilecekler. Programa akademisyenler, lisans mezunları veya son sınıf öğrencileri, yüksek lisans, doktora öğrencileri veya mezunları, son mezuniyet tarihinden itibaren 10 yıl geçmemiş kişiler, daha önce Teknogirişim desteğini almamış kişiler, ön başvuru tarihi itibari ile herhangi bir şirket ortaklık yapısında yer almayan tüm girişimci adayları başvurabilecektir.

‘Kayseri’de düzenlenecek program için son başvuru tarihi 8 Şubat’

TÜBİTAK BiGG Programı 2019 yılı 2. çağrısı kapsamında ilan edilen 6 tematik alanın herhangi biri ile uyumlu projesi olan tüm girişimcilerin başvuruları kabul ediliyor. Tematik alanların sıralaması ise Akıllı Ulaşım, Akıllı Üretim Sistemleri, Enerji ve Temiz Teknolojiler, İletişim ve Sayısal Dönüşüm, Sağlık ve İyi Yaşam, Sürdürülebilir Tarım ve Beslenme olarak belirtildi.

Kayseri’de gerçekleştirilecek program için 8 Şubat’ta sona erecek başvuru döneminin ardından, belirlenecek girişimciler Erciyes Teknopark Sera Kuluçka Merkezi bünyesinde, alanlarında uzman ve tecrübeli eğitmen ve mentorlar ile birebir çalışma fırsatları bulabilecekleri bir programa katılacaklar. Programa katılan girişimciler arasından yapılan değerlendirme sonucunda uygun bulanan girişimciler 2. aşama kapsamında TÜBİTAK tarafından 200 bin TL tutarında BiGG desteği için değerlendirilecekler. Programda başarılı bulunan girişimciler aynı zamanda Girişim Fabrikası ile Erciyes Teknopark Sera Kuluçka Merkezi bünyelerinde sunulan hizmetlerden faydalanma ve Erciyes Teknopark tarafından kurulan Kayseri’nin ilk akredite melek yatırımcı ağı olan “ERBAN-Erciyes Business Angel Network” tarafından yatırım amacıyla değerlendirilme olanağına sahip olacaklar.

Önceki dönemlerde çok sayıda girişimcinin BiGG desteğine erişerek şirketlerini kurmalarına yardımcı olan Girişim Fabrikası ve Erciyes Teknopark Sera Kuluçka Merkezi yeni dönemdeki iş birliği içerisinde daha fazla girişimcinin hedeflerine ulaşmasına destek olmak için başvuruları bekliyor.

Başvuru süreci ve koşulları ile ilgili detaylı bilgi almak isteyenler https://girisimfabrikasibigg.ozyegin.edu.tr/ adresini ziyaret edebilirler.

Haber Kaynak : KURUM BÜLTENİ