BEDİR VE KARAHASANOĞLU AİLELERİ´NİN MUTLU GÜNÜ
AYBÜKE VE CAN ‘EVET´ DEDİ
Tarih: 12.11.2017 09:27:05/ 3413okunma / 0yorum

Kayserispor Kulüp Başkanı Erol Bedir´ın kızı Aybüke, BEKAŞ İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Bekir Karahasanoğlu´nun oğlu Can Karahasanoğlu ile dünya evine girdi. Çiftin düğününe Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki de katıldı.

Düğün törenine başta Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki olmak üzere, Vali Süleyman Kamçı, AK Parti Milletvekili İsmail Tamer, Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik, OSB Yönetim Kurulu Başkanı Tahir Nursaçan, İl Müftüsü Şahin Güven, Samsun Adliyesi Adalet Komisyonu Başkanı Kemal Alver, Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar, Talas Belediye Başkanı Mustafa Palancıoğlu, Saadet Partisi İl Başkanı Mahmut Arıkan, Kayserispor Teknik Direktörü Marius Sumudica, Kay Grup Yönetim Kurulu Başkanı Nuri Çifçi, Türkiye Gazeteciler Federasyonu Genel Başkan Yardımcısı Veli Altınkaya, bazı meclis üyeleri ve Kayserisporlu futbolcular ile Bedir ve Karahasanoğlu Aileleri´nin yakınları iştirak etti.

Çiftin nikahını Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik kıyarken, nikah şahitliklerini ise Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, Vali Süleyman Kamçı, AK Parti Milletvekili İsmail Tamer,  Samsun Adliyesi Adalet Komisyonu Başkanı Kemal Alver, Kay Grup Yönetim Kurulu Başkanı Nuri Çifçi, Tabiat Varlıklarını Koruma Genel Müdürü Kemalettin Cengiz Tekinsoy, Büyükşehir Belediyesi meclis üyeleri Serdar Altuntuğ ve  Kazım Yücel yaptı.

Nikah töreninde genç çifte bir ömür boyu mutluluklar dileyen Bakan Özhaseki, bazı nasihatlerde bulunarak şöyle konuştu:

“Aybüke kızımızla, Ahmet Can oğlumuzun evliliğe ilk adımlarını birlikte şahitlik ettik. Rabbim bir yastık da kocatsın. Huzur ve ağız tadı versin. İnşallah en kötü günleri böyle olur. 37 yıllık bir evliliğim var. Bizler bu evliliği hamdolsun sürdürdük. Hayat zıtlıklarla doludur. Dışarıda eğer bir beyazlık varsa mutlaka bir karanlığı da vardır. İkisi zıt olduğu için bir anlam taşıyor. Rabbimizden bizim dileğimiz yüzünüzün hep gülmesi, karşınıza hep güzel olayları çıkarması, ağız tadı vermesidir. Eğer imtihan babından da olsa hayatınıza olumsuzluklar çıkabilir. İş o zaman başlıyor. Sizler o zaman biraz sakin ve sabırlı olursanız, olayın ilk heyecanı ile fevri davranıp karşınızdakini kırmazsanız ilk imtihanı vermiş oluyorsunuz. Aradan zaman geçtikçe siz bu olayları soğukkanlılıkla değerlendiriyorsunuz. Eğer bir hata yaptıysanız özür diliyorsunuz. Eğer siz fevri davranıp kavga ederseniz olay karakolda bitiyor. Allah sizi böyle bir akıbetten korusun. Birinci imtihan siz siz olun karşınıza ufak bir imtihan çıktığında sakin olun. İkinci imtihan ise anne ve babalarınıza karşı saygılı olun. Onlar sizi bu yaşlara kadar çok büyük emeklerle getirdi. Siz onların elini öpüp dua aldıkça işleriniz hep rast gidecektir.”

HABER: SÜLEYMAN ERDOĞAN
Video Tarihi: 12.11.2017 09:27:05
Kaynak: KURUM BÜLTENİ

Anahtar Kelimeler: EROL BEDİR MUTLU GÜNÜ
Resmi İlanlar

SAYFA EDİTÖRÜ

/resimler/2015-4/16/1020184616446.jpg

 

    Süleyman ERDOĞAN
     editor@kayserihaber.com.tr 
    

Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Kayseri
15 Aralık 2018 Cumartesi
Bugün
Bulutlu
9 °C
1 °C
Pazar
Bulutlu
10 °C
1 °C
Pazartesi
Bulutlu
10 °C
1 °C
KAYTV

Kaytv kayseri üzerinde

 

İLETİŞİM

Adres : Turgut Reis Mahallesi
İlgi Sok. Şehit İsmal Uygun Ap
No:22/A Kocasinan / KAYSERİ
Telefon : 0 352 235 63 63
Fax : 0 352 235 84 74

 

KANALIMIZA ABONE OL