KANALIMIZA ABONE OL

YEREL BASINA DESTEK OL

 


EDİTÖR

SAYFA EDİTÖRÜ

 Uğur ALTUNER
 editor@kayserihaber.com.tr

   

CHP YÖNETİMİ PAZAR YERLERİNİ GEZEREK VATANDAŞIN DERTLERİNİ DİNLEDİ

“PAZAR ESNAFININ TEZGÂHLARI ÜRÜN DOLU VATANDAŞIN PAZAR ARABASI, TORBALARI BOŞ”

İYİ PARTİ’YE 162 KİŞİLİK TOPLU KATILIM

İYİ PARTİ’DE ÜYE KAYDI ORGANİZASYONU GERÇEKLEŞTİRİLDİ

ARIK KAYSERİ’DE YAŞANAN İNTİHAR OLAYLARINA DİKKAT ÇEKTİ

“EKONOMİK KRİZ İNSANLARI ÖLÜME SÜRÜKLÜYOR”

MHP İL BAŞKANI SERKAN TOK 'GELECEĞİMİZ TEHLİKE ALTINDA OLMASIN'

MHP İl teşkilatınca susuzluk ve kuraklık üzerine çekilen video sosyal medyada ilgi gördü

“NEVŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI ARI TELAFİ ETTİ, HELALLİK İSTEDİ”

AK Parti Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki, Nevşehir Belediye Başkanı Rasim Arı'nın Kapadokya ve Erciyes açıklamasını hakkında, arkadaşımızın bir hatası oldu

AK PARTİ İL BAŞKANI ÇOPUROĞLU KURMAYLARI İLE İSTİŞARE YAPTI

İSTİŞARE VE DEĞERLENDİRME TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİRDİ

ASKON’DAN SAADET PARTİSİ’NE ZİYARET

SP İL BAŞKANI COŞKUN ASKON ŞUBE YÖNETİMİNİ AĞIRLADI

AK PARTİ MİLLETVEKİLİ İSMAİL TAMER HACILAR BELEDİYESİ’NDE

TAMER: HACILARIN ÇEHRESİ DEĞİŞTİ

CHP KAYSERİ MİLLETVEKİLİ ARIK’TAN NEVŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI’NA TEPKİ

“KONUŞANA DEĞİL KONUŞTURANA BAK”

KAYSERİ MİLLETVEKİLİ İSMAİL KARAYEL YAHYALI BELEDİYESİ’Nİ ZİYARET ETTİ

İLÇEYİ GEZEN KARAYEL, ESNAFLARI ZİYARET ETTİ

BAŞKAN ÇOPUROĞLU,

AK PARTİ İL BAŞKANLARI TOPLANTISINA KATILDI

AK PARTİ’DEN SUÇ DUYURUSU

Ak Parti İl Teşkilatı’ndan yazılı bir acıklama yapılarak 81 İl Teşkilatı olarak Fikri Sağlar, Can Ataklı ve İlker Başbuğ hakkında suç duyurusunda bulunulduğu duyuruldu.

VEKİL ARIK HAZİNE VE MALİYE BAKANI’NA SORDU

“BORCA KARŞILIK CAMİ ARSASI ALMAK RUTİN UYGULAMA MIDIR?”

KILIÇDAROĞLU ELİTAŞ’A 15 BİN LİRA TAZMİNAT ÖDEYECEK

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Kayseri 2. Asliye Hukuk Mahkemesi tarafından 15 bin lira tazminat cezasına çarptırıldı.

CHP KAYSERİ MİLLETVEKİLİ ÇETİN ARIK’TAN ÇARPICI İDDİA

“BU ÇOCUKLARIN SMA’LI DOĞMASINA KİM GÖZ YUMUYOR”

MHP MİLLETVEKİLİ ÖZDEMİR’E CEVAP GELDİ

“SARIOĞLAN İLÇESİ 2022 YILINDA DOĞAL GAZLA BULUŞACAK”

Anahtar Kelimeler: ERSOY MECLİS' KONUŞTU
Gürkan Ofis Mobilyaları

ERSOY, MECLİS'TE KONUŞTU

MHP MİLLETVEKİLİ BAKİ ERSOY: “KAYSERİLİLER, TRENDE TÜNELİN UCUNU GÖRMEYİ BEKLİYOR!”

Milliyetçi Hareket Partisi Kayseri Milletvekili Baki Ersoy, Meclis'te konuştu. 'Kayseri'nin ulaşım imkanları kısıtlı' diyen Ersoy, Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu'na seslenerek, 'Kayserililer, Yüksek Hızlı Trende tünelin ucunu görmeyi beklemektedir' ifadelerini kullandı.

MHP Kayseri Milletvekili Baki Ersoy, Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Genel Kurulu’nda konuştu. Ulaştırma Bakanlığı Bütçe görüşmelerinde parti grubu adına söz alan Ersoy, öncelikle Koronavirüs ve terörle mücadeleye değindi. Ersoy, “Covid-19 salgını, kararlı bir şekilde devam ettiğimiz terörle mücadele, dış politikada bekamızı hedef alan tehditler, ülkemizi diz çöktürmeye yönelik ekonomik saldırılar gündemin ve haliyle de bütçemizin öne çıkan başlıkları olmuş ve bütçemiz bu şartlarda şekillenmek durumunda kalmıştır” dedi.Ersoy, “Türk’ün sınavı, tarihten bu yana her daim çetin olmuş, şanlı ecdadımız, cennet topraklarımızın bedeli olarak her zaman mücadele içinde yaşamış ve hamd olsun ki zorlukların üstesinden gelmeyi daima alnımızın akıyla başarmışızdır. Bu yıl, bütçe görüşmelerini, sadece ülkemizde değil, Dünya’da da zorlu geçen bir yılın sonunda gerçekleştirmekteyiz. Dünyayı ve ülkemizi etkisi altına alan Covid-19 salgını, kararlı bir şekilde devam ettiğimiz terörle mücadele, dış politikada bekamızı hedef alan tehditler, ülkemizi diz çöktürmeye yönelik ekonomik saldırılar gündemin ve haliyle de bütçemizin öne çıkan başlıkları olmuş ve bütçemiz bu şartlarda şekillenmek durumunda kalmıştır. 2020 yılına genel olarak baktığımız zaman, terör, afetler, virüs faktörleriyle birlikte ülkemizin küresel güçlerin öncülüğünde kur ve faiz üzerinden ekonomik saldırılara da maruz kaldığını ve Türkiye ekonomisinin çökertilmesinin hedeflendiğini görüyoruz. Özellikle de 2018 yılı ağustos ayından itibaren finans sistemimizi hedef alan saldırılar sonucu döviz kurundaki yükselişle başlayan finansal dalgalanma faizlerden enflasyona, bir dizi zincirleme etkiye yol açmıştır” ifadelerini kullandı.

Kayseri’nin sorunlarına da değinen Ersoy, Kayseri’ye ulaşım imkânlarının sınırlı olduğuna dikkat çekti. Kayseri’ye verilen hızlı tren sözünü de hatırlatan Ersoy, Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu’na seslenerek, “Kayserililer, Yüksek Hızlı Trende tünelin ucunu görmeyi beklemektedir” ifadelerini kullandı. Ersoy, şu ifadeleri kullandı: Seçim bölgem olan Kayseri coğrafi olarak Türkiye haritasının tam ortasındaki şehir olma özelliğini taşımaktadır. Jeolojik özellikleriyle düz bir ova olan Kayseri, Orta Anadolu bölgesinin en önemli ticaret merkezidir. Çevre illerden en çok göç alan orta Anadolu ili olma özelliğini de taşıyan kadim şehrimiz aynı zamanda yine bölgenin en geniş sağlık imkânlarına sahip olan vilayetidir. Fakat gelin görün ki, engebesiz arazisine ve ülkemiz açısından da oldukça önemli jeopolitik konuma sahip olmasına rağmen Kayseri’ye ulaşım imkânları oldukça sınırlıdır. Kısacası, Kayserili hemşerilerimizin ve bir şekilde yolu kayseri ile kesişen vatandaşlarımızın önünde sizin tabirinizle sınırlar bulunmaktadır. Ve bu sınırların kaldırılarak Kayseri’ye hareket özgürlüğünün getirilmesi sizden temel beklentimizdir. İç Anadolu Bölgesi'nin fiziki yapısı yüksek hızlı tren ağının rahatlıkla oluşturulabilmesine oldukça uygundur. Şehrimiz coğrafi konumu gereği hem kara hem demir yolu hem de hava yolu ulaşımına son derece elverişli bir şehirdir. Bunların bir bütünlük içerisinde koordineli bir şekilde planlanması ve uygulaması yapılarak ulaşım koridorları ve ağı oluşturulması şehrimizin kalkınması açısından oldukça önemlidir. Kayserili hemşerilerimiz “hızlı tren” kavramı ile ilk kez 2011 yılında verilen bir sözle tanıştı. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan ve dönemin Başbakanı Sayın Binali Yıldırım'ın meydan mitinglerinde "Yerköy- Kayseri hızlı tren hattı hayırlı olsun." ifadeleriyle Kayseri halkına müjdeledikleri yüksek hızlı tren projesini son olarak sizlerin bir dizi açılış için şehrimize ziyarette bulunduğunuz gün, yani 21 Kasım 2020 tarihinde sizlerden de müjde olarak işittik. Sayın Bakanım konuşmanızda, “Kayseri’yi hızlı demir yolu ile tanıştıracağız. Ankara Yüksek Hızlı Tren hattına bağlantılı olarak 142 kilometre uzunluğundaki Yerköy-Şefaatli-Kayseri arasına tren hattı inşa edeceğiz.” Sözleriniz bizleri son derece mutlu etse de Kayseri halkı büyük ümitlerle tarih vermenizi ve hatta geçmişte ihalesi iptal edilen projenin yeniden 2021 yılı içinde ihaleye çıkarılmasını ve bir an evvel yapımına başlanmasını, tabiri caizse - Yüksek Hızlı Trende tünelin ucunu görmeyi beklemektedir” 


Haber Kaynak : KAYSERİ HABER HABER MERKEZİ